Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Е, хъм, то в сащианската официална лексика "стремеж към демокрация" означава по-скоро, че съответната местна клика е удобна за сащинаските интереси по някаква причина. НИщо ново под слънцето, в крайна сметка...

    Comment


      :tup: В потдержку Golluma
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        Никъде в света на хората няма демокрация. Дори и държавата да е съвършенна, то няма да няма някой прецакан(дори да е един) от системата-това вече не е демократично. Демокрацията е изтъкана от предлози и обещания, които понякога противоречат на човешката природа. Разбира се говоря за чистия и вид,а не за това което ни се представя. В самата и основа стои управлението на народа, а в действително управлява част от него, който се явява като елит. Явно демокрацията е управление на елита върху народа, който не е елит, а овци и простаци-лумпени. В българия демакрацията се изчислява със съдържанието на хладилника, в Ирак в съдържанито на пълнителя, а в САЩ в съдържанието на банката и портфейла. Значи тя не е е еквивалентна на географията и историята, а само на математиката. Хората не могат да бъдат равни, защото се раждат различни и уникални сами по себе си. Всеки си има собствети качества и недостатъци, пред които демокрацията като идея е безсилна. Тя не се учи и налага, а служи само за оправдаване на поредната човешка суета да налага волята си на нещо и за нещо.Представете си за решаване на проблемите на глада са нужни 18 милярда долара, а в САЩ за кучешка храна на година се дават от 56 до 80 милиона , а за наркотици от 100 до 250 милиона на година-къде е демокрацияна-по кучетата и наркоманите май.
        здз

        Comment


          Главные новости дня из Москвы и регионов, информационная лента новостей, новости России и мира, события дня и последнего часа, аналитика, комментарии, видео.


          "Европейский суд признал серьезные нарушения прав жителей Чечни

          Европейский суд по правам человека в четверг постановил, что Россия допускает серьезные нарушения прав местных жителей во время военных операций против сепаратистов в Чечне.

          Коллегия судей, в которую входит и один гражданин России, единогласно осудила Россию за нарушение Европейской конвенции по правам человека. Кроме того, суд признал нарушение российскими властями права истцов на полное судебное разбирательство, передает Reuters.

          Иск в Страсбургский суд подали шестеро чеченцев, которые обвинили Москву в смерти своих родственников во время операций российских военных в 1999 и 2000 годах. Суд решил, что Москва должна выплатить пострадавшим 135 тыс. 710 евро в качестве компенсации.

          Всего в Европейский суд поданы около 120 исков, которые касаются конфликта в Чечне.

          Позднее уполномоченный России в Европейском суде Павел Лаптев сообщил, что не исключает опротестовывания решения суда. Он отметил, что мнения судей по искам шести жителей Чечни разделились, и он намерен досконально изучить тексты особых мнений судей. "

          Дааа, найстина всичко е относително.....аз смятам чеченците за гнусни терористи, а в Стразбург ги смятат за мъченици
          "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

          Comment


            Така е. Дори в Ирак не взимат деца за заложници.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              pop69 написа
              Никъде в света на хората няма демокрация. Дори и държавата да е съвършенна, то няма да няма някой прецакан(дори да е един) от системата-това вече не е демократично. Демокрацията е изтъкана от предлози и обещания, които понякога противоречат на човешката природа. Разбира се говоря за чистия и вид,а не за това което ни се представя. В самата и основа стои управлението на народа, а в действително управлява част от него, който се явява като елит. Явно демокрацията е управление на елита върху народа, който не е елит, а овци и простаци-лумпени. В българия демакрацията се изчислява със съдържанието на хладилника, в Ирак в съдържанито на пълнителя, а в САЩ в съдържанието на банката и портфейла. Значи тя не е е еквивалентна на географията и историята, а само на математиката. Хората не могат да бъдат равни, защото се раждат различни и уникални сами по себе си. Всеки си има собствети качества и недостатъци, пред които демокрацията като идея е безсилна. Тя не се учи и налага, а служи само за оправдаване на поредната човешка суета да налага волята си на нещо и за нещо.Представете си за решаване на проблемите на глада са нужни 18 милярда долара, а в САЩ за кучешка храна на година се дават от 56 до 80 милиона , а за наркотици от 100 до 250 милиона на година-къде е демокрацияна-по кучетата и наркоманите май.
              Не е точно така. Ако понятията демократично и идеално общество се смесват, се стига до твоите изводи. Винаги и навсякъде ще има прецакани. Въпросът е не дали отрицателното нещо го има, а дали ДОМИНИРА. ОБЛИКЪТ на едно общество какво е.
              Ето, Швейцария е като извадена от кутия. Но и там има и престъпност, и наркомания, и прецакани. Но ТОВА ЛИ ДОМИНИРА?

              Никой няма задължение да спасява гладните. Това е тяхно лично и на правителствата им задължение. И без това цяла Африка се изхранва със западни правителствени и неправителствени помощи. Ако обаче едно правителство допуска, при липса на кризисни ситуации народите му да гладуват и то трайно - значи не заслужава да е на власт. Ако не може да падне, значи държавата само се нарича такава.

              И по един милион на човек да отпусне запада на Африка, африканските вождове пак ще откраднат всичко до стотинка.

              Comment


                виталий написа
                Я думаю, что Елемагом в его высказываниях движет не ненависть к США.(Мне кажется, что он ненавидит Америку не больше меня ).
                Просто он видит то, что не видят или не хотят видеть другие участники форума. ( не буду приводить подробности, а то и меня заклюют, и так наверное жалеют только за то, что я не с Болгарии ). Если б то, что делает США делал бы Китай, его ненависть была бы обращена к Китаю.
                Да и если б все участники форума были бы спокойны как Будда, то форум был бы не интересен. Кстати, некоторые участники форума ненавидят Россию гораздо сильнее. Может быть и правильно...
                Нет даже одного слово о Тибете в его постах, ни одного!

                Comment


                  И по един милион на човек да отпусне запада на Африка, африканските вождове пак ще откраднат всичко до стотинка.KG125 - е тука се уля.
                  Тия в Африка съвсем на маймуни ги направи. То че запада дава сега ,не може да се сравни с това което е отнесал от негрите и не само от там от преди. Та той ги е продавал като животни и в същото време е мислел за демокрацията и правел революция, след революция. Е това ако не е лицемерие здраве му кажи. От тези времена са им останали комплесксите за неоправданите черни, жълти и сини хора, та сега тия са им се качили на главите в собствените им държави.На нашите цигани може ли да им се обясни що е демокрация или че помощите им се дава от моята заплата без да ме пита обществото искам или не искам. Но нали не трябва да се набляга на негативното , а само на градивното като еталон на демократичност. Говорех, че демокрацията е само идея-мисъл, но не и реалност в чист вид. Причините са в хората,времето, мястото, доходите, манталитет. Не трябва да се забравя, че думата демокрация е от женски род-можеш да го ползваш , но не и да му вярваш.
                  здз

                  Comment


                    Всъщност, колкото и да получи един корумпиран режим, пак може съвсем нищо да не остане за народа. Примери - много, само трябва да се озърне човек. Иран например - по времето на шаха печели по 20 000 000 000 долара на година от износ на нефт. И какво, колко от тях мислиш че остават за народа?
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      pop69 написа
                      И по един милион на човек да отпусне запада на Африка, африканските вождове пак ще откраднат всичко до стотинка.KG125 - е тука се уля.
                      Тия в Африка съвсем на маймуни ги направи. То че запада дава сега ,не може да се сравни с това което е отнесал от негрите и не само от там от преди. Та той ги е продавал като животни и в същото време е мислел за демокрацията и правел революция, след революция. Е това ако не е лицемерие здраве му кажи. От тези времена са им останали комплесксите за неоправданите черни, жълти и сини хора, та сега тия са им се качили на главите в собствените им държави.На нашите цигани може ли да им се обясни що е демокрация или че помощите им се дава от моята заплата без да ме пита обществото искам или не искам. Но нали не трябва да се набляга на негативното , а само на градивното като еталон на демократичност. Говорех, че демокрацията е само идея-мисъл, но не и реалност в чист вид. Причините са в хората,времето, мястото, доходите, манталитет. Не трябва да се забравя, че думата демокрация е от женски род-можеш да го ползваш , но не и да му вярваш.

                      Запада може да е взимал от ресурсите на Африка, но без него коренното й неселение така и нямаше да знае за тях. Ако не е била колонизацията, развитието им нямаше да отиде кой знае колко по-далеч от това, в което ги е заварил първият колонист.

                      Робството е било практика между самите тях ДО идването на колонизаторите. Макар да е практикувано, което е изнесло маса народ в Америка, Западът е този, а не друг, който със сила го отменя.
                      То няма вече разрушителен ефект за съвременността. И другите народи немалко са страдали. Я Израел - създаден след такава мащабна трагедия, пък докъде стигна.

                      Бедата е в днешната корумпираност на правителствата, които са неспособни да си уредят отдавна независмите държави.

                      А от многото идеи само демократичната е най-близко до реалността в лицето на днешните високоразвити държави.
                      (Точно защото е от женски род, тя може да е много красива Чат ли си/

                      Comment


                        САЩ ще предприемат военна операция срещу Иран през 2006 г., смята руският експерт Станислав Беловски. Според него Вашингтон още се въздържа от война, тъй като преди това Иран трябва да бъде неутрализиран като стратегически играч в региона, а САЩ са заинтересовани да установят контрол над иранските енергоносители. Освен това, в момента САЩ не разполагали с достатъчно икономически и политически ресурси за подобна операция. Русия разглежда Иран като стратегически партньор и преминаването му под US-влияние би нарушило баланса на силите в региона.

                        В нашей прессе называют дату удара - июнь 2005 г. Прич¸м США заявляют, что нанесут удары не только по ядерным объектам, но и по другим, которые сочтут нужными.Будете помогать?
                        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                        Comment


                          Сега и аз да отговоря на KG125.
                          Та за Африка-година и шест месеца бях с нашите в Гвинея. Баща ми там беше доктор. Мога да ти кажа, че такова чудо не съм виждал. Белите така са ги объркали със сложността на живота си, че тия хора не знаят какви са от къде са и какво да правят въобще с европейските порядки. Примери мога да ти давам от сутрин до здрач-как се пикае върху пукната глава за лек, как се сади царевица и на другия ден се ходи да я берат и после ни се сърдат щото сме ги излъгали, как ни се подиграваха,че сме бели, а ние им се усмихвахме демократично и т.н.
                          За Израел-тая държава я създаде Запада, а не евреите. Или западните евреи май. Ако ни помогне някой от вън може и Македония да си върнем и Фанагория и на Луната да се качим даже, но няма смисъл за такива неща да се напъва света. Ти ми говориш само за история , а лошото на историята е , че е само история-минало. Със спомена за пържоли не мога да се наям. Аз ти говоря за нещо конкретно и ясно, че демокрация в чист вид не може да съществува сега , а пък и за напред, освен ако не се промени мисленето на хората. Мисленето се променя с времето и с материята. Днешното време е паталогично, страдащо от материалната си зависимост. Сега на света му е нужен прагматизъм, а не илюзиорни представи и абстракции, като демокрацията например. И аз съм съгласен, че има наченки, но те са само отделни проявления в определени моменти и местоположения. Тя не може да бъде общовалидна за целия свят, поради нашето несъвършенство и зависимостта си от много неща нямащи нищо общо с демократизма.
                          И за жените-между другото има и грозни такива, но човек когато е влюбен не го вижда-драма :1087:
                          здз

                          Comment


                            Според мен това е кретения и се надявам, че европейските лидери са разубедили Буш. Освен ако го е осенила "гениалната" идея да се опита да направи една американска колония от повечето държави, производителки на петрол. Доколкото САЩ имат голямо влияние върху южноамериканските проиводители, евентуалното завоюване на арабските източници на нефт би им донесло контрол върху повечето източници на нефт в света. Въпроса е: а какъв е смисълът от това? Да вдигнат цените на нефта за другите да си оправят икономиката? Глупаво ми се вижда. Сигурно имат други причини, но от моята камбанария не се виждат. Но при всички случаи, на САЩ няма да им стигнат войските да воюват и задъжрат толкова много територии. Освен ако си мислят, че в Ирак ще могат да останат само войски на НАТО. Но това ми се вижда малко вероятно. Не знам какво би накарало Франция и Германия доброволно да обират негативите от политиката на САЩ.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Напълно съм съгласен тук с рор69 - демокрацията в чист вид е идеологическа химера, не по-малка от комунизма и всякаквите други ходни идеологийки. Пък и очевидно се ползва общо взето по същия начин в политиката и пропагандата.

                              За САЩ и Иран - би било голяма глупост, но пък няма да се изненадам чак толкоз, ако се случи. Макар че едва ли имат толкоз ресурси, особено военни, че да си позволят още една подобна авантюра.

                              Comment


                                pop69 написа

                                ...............Белите така са ги объркали със сложността на живота си, че тия хора не знаят какви са от къде са и какво да правят въобще с европейските порядки. ................

                                За Израел-тая държава я създаде Запада, а не евреите. Или западните евреи май. Ако ни помогне някой от вън може и Македония да си върнем и Фанагория и на Луната да се качим даже, но няма смисъл за такива неща да се напъва света. ............

                                ............... Аз ти говоря за нещо конкретно и ясно, че демокрация в чист вид не може да съществува сега , а пък и за напред, освен ако не се промени мисленето на хората. Мисленето се променя с времето и с материята. Днешното време е паталогично, страдащо от материалната си зависимост. Сега на света му е нужен прагматизъм, а не илюзиорни представи и абстракции, като демокрацията например. И аз съм съгласен, че има наченки, но те са само отделни проявления в определени моменти и местоположения. Тя не може да бъде общовалидна за целия свят, поради нашето несъвършенство и зависимостта си от много неща нямащи нищо общо с демократизма.
                                И за жените-между другото има и грозни такива, но човек когато е влюбен не го вижда-драма :1087:

                                Не белите са ги объркали, ами те. Интересно, в САЩ белите никак даже не са ги объркали - чак държавни секретари става. Значи, не е в объркването работата. С помощ вярно, че много става, но те специално много получиха и получават.
                                Ккато и да е, измества се въпроса.

                                Вярно е, че времето е патологично донякъде; вярно е, че всичко идеално е химерично. Но според мен бъркаш в степента на реализация на идеята за т.нар.демокрация. Т.нар. "западна цивилизация" е твърде близко до нея, без, разбира се, да я достигне.

                                Вярно, че всеки регион, раса, култура и т.н. си има спецификите. Само че тая теза със спецификите май се използва само за оправдаване на разни Саддамовци и пр.Кастровци и Кимовци и разни талибани. Зер, национална специфика ли е да карат жените да ходят забрадени като таласъми и да забраняват радиото? (Докато самите те ходехас мобифони, обаче.)

                                Япония си има специфика, Корея си има специфика, пък не виждам защо да са в конфликт със западните страни. Точно защото спецификата е формата, а въпросът е за съдържанието. В този смисъл, да, прагматизма е да не се натрапват формите.
                                Защото цялата работа е, че критерии има и се знае за какво иде реч - свободите и естествените права не са нещо чак толкова специфично.

                                Comment

                                Working...
                                X