Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    адрес? нищо не ми говори тва име
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment




      http://www.xprizenews.org/forum/
      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

      Comment


        ааа, просто не те разбрах

        ако те интересува истински качествен военен форум, заповядай



        Много внимателно там обаче, наистина имам предвид "истински военен форум".
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment




          Благодаря. Ще го разгледам.
          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

          Comment


            Две новини за днес.
            Първата: US репортер под домашен арест за половин година
            Коментар: САЩ явно твърдо продължават по пътя на превръщането си в империя от традиционен тип. В който свободите се ограничават по принципа "за доброто на нацията/империята". Преди време имаше една книга на писателя Гор Видал, разглеждаща тези въпроси.
            Втората: Китайска фирма глобена за ниски заплати
            Коментар: Аз си вадя от това два извода - първо, че Китай явно продължава бурното си икономическо развитие без при това да е стигнал нивото на насищане, когато това същото развитие започва да се забавя, а средната класа (каквото и да значи това при тях като икономически възможности) да започва да става по-инертна и второ, че колкото и да взимат от западната цивилизация, тяхната "азиатски модел цивилизация" и разбиране за колективизма също явно не е пострадало. За това говори и размера на глобата и реакцията на работниците и собственика на фирмата. Явно вписвайки се в Западния модел на цивилизация и развитие, Източните нации все още запазват главните си цивилизационни черти. Интересно ми е накъде ще се развият нещата по-нататък и дали страни като Япония няма да започнат скоро да определят стандартите в модела на технологичната цивилизация, чието развитие май тепърва предстои.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Абе, не знам, мисля, че е по-правилно службите за сигурност (ФБР в случая) да знае източниците на журналистите. Следващия път информацията може и да не попадне в журналист.
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                Аз пък имам против арабите.И против европейците.И против САЩ.И против комунистите.И против съседите.Защото нищо добро от никой не сме видяли.Сега Ам-гъл пак ли ще кажеш че съм невеж по история?
                ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                Comment


                  Определено това ще напиша, Араслане . Все пак какво означава в политиката (илив историята) да сме "виделидобро" от някоя другадържава? Не забравяй,чевсеки си има интереси и естествено никоя държава не действа безкористно. На същият принцип всяка държава може да стигнедо това заключение, а пък от нас също са "виждали зло". Само арабите напразно ги замесваш в тая работа, защото от тях наистина "зло не сме видели", защото не сме имали допирни точки. Дори ако се върнеш в последните десетилетия, ще установиш, че имаше "голямо приятелство" между някои псевдокомунистически/социалистически арабски режими и България - разменяха се оръжия, сторители, петрол, медициниски персонал, технологии и какво ли не.

                  Comment


                    Araslan написа
                    Аз пък имам против арабите.И против европейците.И против САЩ.И против комунистите.И против съседите.Защото нищо добро от никой не сме видяли.Сега Ам-гъл пак ли ще кажеш че съм невеж по история?
                    И аз не съм чувал за такова понятие в политиката, "да видя добро". Всяка държава си следва своите интереси и е съвсем нормално непрекъснато да влиза в някакъв конфликт с околните. Гърция да речем от кого е "видяла добро"? Ами Турция? Сърбия?
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      И съседите определено не "са видели добро" от нас, това мога да го твърдя съвсем определено, защото дядо ми, лека му пръст, е бил с окупационните войски в Гърция и с половин уста ми е разправял това-онова.
                      @ Араслан - няма ли някой, спрямо когото да нямаш нищо против, освен себе си?
                      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                      Comment


                        Вашингтон, 21 ноември /БТА/
                        Във Вашингтон има много начини човек да каже "без коментар",
                        но президентът Джордж Буш предложи вчера своя формулировка, а
                        именно: "Отказвам да преговарям със себе си публично", съобщава
                        агенция Ройтерс.
                        Буш използва фразата на телевизионната си пресконференция,
                        за да отклони въпрос на журналист за бъдещето на социалното
                        осигуряване.
                        "Сега ще има изкушение от добронамерени хора като вас и
                        други тук, ако се впуснем в темата, да ме накарат да преговарям
                        със себе си публично. Какво ще рече това, г-н президент, какво
                        ще рече онова" - отговори дословно президентът на питащия.
                        "Но аз няма да го направя. Аз не пиша закона. Ще предложа
                        решение в подходящото време", допълни Буш.
                        По същество поредният "бушизъм" означава, че президентът
                        обсъжда въпроси като социалната сигурност с членове на Конгреса,
                        които пишат законите, а не с медиите, обяснява Ройтерс.
                        Помолен да обясни един аспект от социалната си политика, Буш
                        се съгласи, но предупреди: "Ще се опитам да обясня, но без да
                        преговарям със себе си. Това е много хитър начин да ме накарате
                        да си разкрия картите. Но аз разбирам това."
                        :o

                        Comment


                          Е, човека си е освидетелстван, даже и да няма документ
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Германия удари безработните
                            Новини и анализи на актуални политически, икономически, културни и спортни проблеми.


                            Германия оряза вчера помощите за безработните, без да се сблъска с масови протести, каквито се очакваха, предаде Ройтерс. В първия ден от влизането на реформите в сила пред централното бюро по труда в Берлин се събраха около 300 протестиращи, но полицията ги отблъсна.
                            "Броят на протестиращите в първия ден е твърде разочароващ, но със сигурност много повече ще излязат на улицата, когато почувстват въздействието на реформите чрез орязаните си социални помощи", цитира Ройтерс един от участниците в демонстрацията.
                            Целта на реформите е да помогнат до 2010 г. сегашната безработица да бъде намалена наполовина. През ноември миналата година в страната имаше 4,64 милиона безработни, което представлява 10,8 процента от работната сила на Германия.
                            Помощта за безработни бе намалена до 335 евро месечно в западните провинции и 331 евро в източните, както и парична помощ за наем и отопление, докато преди безработните получаваха до половината от последната си заплата. Освен това получаващите помощи могат да бъдат принудени да се включат в правителствени програми за по 1 евро на час, ако не си намерят друга работа. Целта на тези мерки е да стимулира излизането на повече хора от схемите за безработни и постъпването им на работа. Очакваше се протестиращи да щурмуват бюрата по труда в 55 града и много служби бяха принудени да наемат допълнителна охрана.
                            Германският канцлер Герхард Шрьодер направи от орязването на социалните помощи крайъгълен камък на своята вътрешна политика, което допринесе за значително спадане на популярността му през първата половина на неговия мандат. Вчерашният ден, изглежда, бе щастлив за него. Освен от малкия брой протестиращи той бе зарадван и от данни на Федералното статистическо бюро, според които през 2004 година за първи път от 3 години е регистрирано увеличаване на трудовата заетост.
                            Предизвикателството за Шрьодер, чиято партия се готви за решаващи избори в две германски провинции през първата половина на 2005 г. и за общи избори през 2006 г., е да убеди гласоподавателите да погледнат отвъд краткосрочните мъчителни последствия от реформите. "Мерките вероятно ще имат положително въздействие през 2006 г., тъй като нараства натискът над безработните да приемат нова работа, а фирмите печелят гъвкавост при назначаването", смята Юрген Михелс от "Ситигруп".



                            Аааа, ще се сетят. Стига социализъм, време е да поработят малко.
                            По моя преценка съм обективен.

                            Comment


                              Протестната вълна в Русия е първото сериозно изпитание за Путин


                              Многохилядните пенсионерски протести са най- масовите прояви срещу руския президент Владимир Путин за петте години, откакто пое властта, пише в понеделник в. Файненшъл таймс.

                              Една от протестните акции през уикенда беше в неговия роден град Санкт Петербург, където се събраха 10 хиляди души. Това беше най-мащабната демонстрация в града за последните десет години.

                              Замяната на социалните привилегии с парични компенсации засегна 34 милиона пенсионери, инвалиди и ветерани от войната. Това, че правителствените агенции с действията си предизвикаха недоволството на пенсионерите, говори за слабостта на правителството на Путин, смятат критици.

                              До този момент президентът не е вземал отношение по темата. Очаква се това да стане в понеделник, след срещата му с правителството.

                              От 1 януари съществуващите от съветско време привилегии - безплатен транспорт, безплатни лекарства и привилегии при плащането на жилищно - комуналните услуги, бяха заменени с мизерни парични компенсации в размер на 7,5 долара на месец.



                              Аууу, колко е лош Путин, прави това, което трябваше отдавна да се направи, няма сърце . А пък заглавието как е формулирано...



                              Новини и анализи на актуални политически, икономически, културни и спортни проблеми.

                              ... обяснения колко е готин Паси.
                              Доклад на ЦРУ за военнополитическата обстановка в света през 2020 г., цитиран от ИТАР-ТАСС, прогнозира обаче, че до 2020 г. НАТО ще престане да съществува. Това ще бъде резултатът от значителното влошаване на отношенията между Съединените щати и Европейския съюз. През следващите десетилетия не НАТО, а Европейският съюз ще бъде водеща структура в Европа и европейците ще използват ЕС като основна организация за постигане на своите цели, се казва в документа. При това положение анализаторите от ЦРУ не виждат бъдеще за НАТО. Те обаче изтъкват, че все пак остава открит въпросът дали ЕС ще успее да създаде своя собствена военна структура или обща отбранителна политика.
                              Last edited by lzl; 18-01-2005, 10:08.
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment


                                Аууу, колко е лош Путин, прави това, което трябваше отдавна да се направи, няма сърце.
                                Е, за въпросните пенсионери си е "лош" без съмнение - все пак хората изхождат първо от личното си състояние.Плюс това тук става въпрос не толкова за "съветски привилегии", колкото за социални привилегии от съветско време (имаше ги и у нас, но ги премахнаха бая отдавна).

                                Comment

                                Working...
                                X