Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съгласен съм с това, но тук трябва да се види не аз или ти какво мислим, сгушени уютно пред лаптопите на хиляди километри, а самата общност там. Защото силно подозирам, в подобни условия, първосигналността е нещо често срещано. Пък и винаги е хубаво да се прави това упражнение - ами ако не мен ми се случи това - как ще реагирам, какво ще искам да се направи?
    Stupidity is an elemental force, and I respect it.

    Comment


      Естествено, виж какво съм написал в началото на пост #2085. Това са естествени реакции и почти сигурно е, че тази терористична кампания (ясно е, че няма да приключи с това) разчита в някаква степен на тази реакция, т.е. "работи" с "десните" реакции на обществата, в които е прицелена. Така се задвижва порочния кръг и нещата неволно се подсилват едно друго. Целта ми по-скоро е да покажа още една перспектива към нещата, отвъд доста стандартното разделение, което наблюдавам около себе си. Ако не виждах твърде често подобни естествени реакции, непоследвани от вторична рефлексия, нямаше и да си правя труда да пиша тук. Хора сме, това ни задължава (според мен) да се опитваме да мислим отвъд първичните реакции.

      Comment


        gollum написа Виж мнение
        Ако допуснем, че намерението е достатъчно за осъждане (предприемане на репресивно действие), то стъпваме на много опасна територия и даваме огромни права на организации и хора, над които няма как да имаме особен контрол поради самия им начин на действие. Кой ще решава кое е "достатъчна изява на намерение"? Как? Кога е премината границата?
        Когато си приготвя колана с експлозиви, предполагам. Очаквам в скоро бъдеще изявяването на такива намерения да се приеме за достатъчна причина за тотално следене на заявителя. Защото очевидно правилото "съдете ги по делата" не върши работа за дела от такъв характер.
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Атентатите са пълна кретения...а мерките , които ще се предприемат ще са тотална идиотщина...

          Най-дразнещо обаче ще е ръкопляскането, че орязват права и свободи...Е,може и да не стане, но аз смятам, че натам отиват нещата - към "усилена борба за безопасността" на обикновения човек, под неговите ентусиазирани аплаузи.
          Анархист-Диктатор

          Comment


            Ами рано или късно това щеше да се случи. Не сме Австралия, на десетки хиляди километри, че да не ни пука. Пък дори и тях не ги подминава. Дали ще са аплаузи, дали начини, описани в статии с класифицирана информация и критики в Уикилийкс, или заточвания на безлюдни острови, все трябва да се направи. За съжаление.
            Stupidity is an elemental force, and I respect it.

            Comment


              Според мен е заради конференцията във Виена, не както тиражират заради участието на Франция в някаква неефективна анти тер. коалиция. Или пък за някакъв абсолютно неизвестен джихади Джон.

              Comment


                Макс Щирнер написа Виж мнение
                Атентатите са пълна кретения...а мерките , които ще се предприемат ще са тотална идиотщина...

                Най-дразнещо обаче ще е ръкопляскането, че орязват права и свободи...Е,може и да не стане, но аз смятам, че натам отиват нещата - към "усилена борба за безопасността" на обикновения човек, под неговите ентусиазирани аплаузи.
                През някакви рестрикции, разбира се, трябва да се мине. Като например ограничаване на свободното преминаване на границите.

                Comment


                  Мен не ме устройва това с границите. Невероятно губене на време.
                  Анархист-Диктатор

                  Comment


                    Дали датата на атентата, 13-ти петък е случайна или е планирано максус?
                    "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
                    FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

                    Comment


                      Сигурно за символика, пък и петък е ден, в който заведенията са пълни.
                      Иначе си има видима закономерност:
                      Франция започна да бомбардира в Сирия > атентати в Париж
                      Русия започна да бомбардира в Сирия > взривен самолет с руски туристи в Синай
                      Испания прати контингент в Ирак > атентатите в Мадрид (2004 г.)
                      Отнема месец-два да се организират атаките, но затова трябват и подготвени клетки на място. Примерно в САЩ или Русия явно не е толкова лесно да се организира такова нещо.

                      Доста тъпо изказване на френското разузнаване имаше във в. Фигаро: 'точно за такъв сценарий се готвехме" - и като сте се готвили, какво? Видимо напълно сте се провалили.
                      Над 570 френски джихадисти, отишли да се бият в Сирия, се превръщат в бомба със закъснител, когато се върнат, отбелязва изданието
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа Виж мнение
                        Франция започна да бомбардира в Сирия > атентати в Париж
                        И още 65 държави са в тая коалиция, ама там атентати няма. Но преговорите за политическо решение са едни и то сега. В бързината джихадистите там са могли - там са ударили. Путин каза, че това са жестоки, но не прости джихадисти, няма заради някакъв си Джон да обединяват целия свят срещу тях щото ползвали айфони примерно... Това си е добре премислен план, особено с настоящите им загуби в Сирия...

                        Comment


                          Dinain написа
                          Доста тъпо изказване на френското разузнаване имаше във в. Фигаро: 'точно за такъв сценарий се готвехме" - и като сте се готвили, какво? Видимо напълно сте се провалили.
                          http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/...adenie-6045443
                          За такъв сценарий няма подготвяне. При положение, че имаш на място, в страната - хора, които са готови за такива варварски действия - малко вероятно е да ги спреш. Дори и в тоталитарна полицейска държава няма да е лесно. В демократична западна държава ще е съвсем трудно. Могат да спрат само външни атентатори и то не винаги.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Смяташ, че дузина души могат да се организират (и то шахид не се става от днес за утре, трябват поне месеци обработка), въоръжат с автоматично оръжие и експлозиви и координирано да атакуват 6 цели в един голям град - и службите за сигурност нямат какво да направят по въпроса? Жалка и майка на Европа в такъв случай, такива атентати тогава ще се случват през седмица.
                            Е, аз не съм съгласен, че няма подготвяне за такъв сценарий, де. Да питат израелските или американските служби за акъл. Или дори британските.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Смяташ, че дузина души могат да се организират (и то шахид не се става от днес за утре, трябват поне месеци обработка), въоръжат с автоматично оръжие и експлозиви и координирано да атакуват 6 цели в един голям град - и службите за сигурност нямат какво да направят по въпроса? Жалка и майка на Европа в такъв случай, такива атентати тогава ще се случват през седмица.
                              Е, аз не съм съгласен, че няма подготвяне за такъв сценарий, де. Да питат израелските или американските служби за акъл. Или дори британските.
                              6 цели наведнъж - да. Но жители на страната да се организират за удар подобен на онзи в Шарли ебдо - да, могат и без да бъдат видяни от службите според мен.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                messire Woland написа Виж мнение
                                За такъв сценарий няма подготвяне. При положение, че имаш на място, в страната - хора, които са готови за такива варварски действия - малко вероятно е да ги спреш. Дори и в тоталитарна полицейска държава няма да е лесно. В демократична западна държава ще е съвсем трудно. Могат да спрат само външни атентатори и то не винаги.
                                Руснаците как успяват? Не рядко четем за разстреляни от ФСБ клетки на джапанките.

                                А на французите им се налага да използват армията за охрана на събирания на евреите в културен център в Ница. Сметай...
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X