Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Северна Корея

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    И на мен ми направи впечатление почти пълната липса на леки коли. Виждат се камиони и автобуси, тук-там някой джип (явно на важни клечки), и толкова. Хората пресичат улицата доста хаотично, точно "като на село", явно са свикнали че коли минават рядко.

    Има и 2-ра част:
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Така е било из Добруджа около 55 - та година. В Балчик примерно 3 коли, от които едната на съвета. На младия доктор ТКЗС - то купува един германски мотор срещу няколко тона жито, и той си обикаля половин Добруджа сам по пътищата, на практика без автомобилно движение. Кеф голям. Но като гледам времето в С. Корея, макар и да изглежда спряло от 60 години, като се изпуснат веднъж юздите,из един път това време ще вземе да хукне стремглаво напред. Какви ли чудесии ще произлязат тогава?
      "Какво ли толкова се е зачела тази свиня? - зачуди се докторът - Кое ли тъй яростно подчертава с молива?"

      Comment


        Доколкото съм чел, реално има коли далеч не само на "важните клечки", а частни. Но формално се водят принадлежащи към дадена институция (така ги легализират), но са си купени от частници, които си ги използват: просто си плащат на съответния човек/институция за легализирането им. Имало си и таксита, и частни компании за превоз и т.н., но всичко официално се води "някъде". Естествено, важните клечки - както и "новите" бизнесмени също си имат лични автомобили. Но като цяло са малко на фона на населението, но нарастват (както и останалите съвременни благинки, които там се водят лукс, като хладилници, ДВД-плейъри, телевизори и прочее). За обикновеното население еквивалента на личен автомобил е велосипед. Луксозния еквивалент бил нов китайски.

        Comment




          Уважаемият вожд, ако си ъпгрейдне прическата още малко, може да стане и вожд на пънкарите.

          ПП Ако следващите дни се появят слухове, че прическата му е задължителна за всички севернокорейски мъже, имайте впредвид, че няма потвърдена информация.

          Comment


            Студентите в Северна Корея вече трябва да имат същата прическа като на лидера Ким Чен-ун, съобщи Би Би Си, като цитира корейски медии.

            Това накрая ще се окаже верно с прическата хахахахахаха

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Доколкото съм чел, реално има коли далеч не само на "важните клечки", а частни. Но формално се водят принадлежащи към дадена институция (така ги легализират), но са си купени от частници, които си ги използват: просто си плащат на съответния човек/институция за легализирането им. Имало си и таксита, и частни компании за превоз и т.н., но всичко официално се води "някъде". Естествено, важните клечки - както и "новите" бизнесмени също си имат лични автомобили. Но като цяло са малко на фона на населението, но нарастват (както и останалите съвременни благинки, които там се водят лукс, като хладилници, ДВД-плейъри, телевизори и прочее). За обикновеното население еквивалента на личен автомобил е велосипед. Луксозния еквивалент бил нов китайски.
              За леките коли са малко по иначе нещата в историята на тази страна.Някога произвеждаха по лиценз Мерцедес 190 даже.До краха на СССР поне по старите снимки които съм виждал са си били добре (подобно на Куба).С коли пред блоковете , движение и т.н

              Comment


                Фото-есе: Демилитаризираната зoна (Joint Security Area и Panmunjom)

                Снимки от един "прекрасен" януарски утринен излет до Демилитаризираната зoна (Joint Security Area и селцето Panmunjom) на температура -20C :-)
                Last edited by Рамбо Амадеус; 09-04-2014, 19:35.
                Аз не задължава никого със свое мнение.
                По-добре късно, отколкото още по-късно.

                Comment


                  Яко!
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Северна и Южна Корея си обстрелват териториалните води.
                    North and South Korea exchange fire into the sea across the disputed western sea border, South Korea says, as Pyongyang holds military drills.


                    Ако някой не знае английски да не се плаши - първата снимка е стара.

                    Comment


                      Т72М написа
                      За леките коли са малко по иначе нещата в историята на тази страна.Някога произвеждаха по лиценз Мерцедес 190 даже.До краха на СССР поне по старите снимки които съм виждал са си били добре (подобно на Куба).С коли пред блоковете , движение и т.н
                      Ставаше въпрос за това как стоят нещата сега. А иначе за "преди" - това може да се отнасяло само за Пхенян и то, вероятно, за показни снимки в конкретен район. Да не забравяме какъв е (по отношение на всекидневния живот) така и нереализирания идеал на Чучхе. В "щастливите дни" за обикновения жител основното средство за придвижване е (както и в Китай по същото време) велосипед. Автомобил - за чиновниците и нагоре по йерархията (най-често държавен, разбира се). Нещата не са имали нищо общо с положението у нас по същото време.

                      Comment


                        След артилерийските стрелби на 31.3 на южнокорейски остров е паднал безпилотен самолет с камера, за който се предполага, че е използван за разузнаване. Седмица по-рано подобен самолет е намерен в района на Сеул.

                        Снимки (синият с карта на снимката и по-надолу): http://blog.naver.com/ds1jxm?Redirec...No=40209537117

                        Comment


                          Наскоро Севрна Корея обяви, че ще направи "нов вид ядрено изпитание". Възможно е да се извърши следващите дни.

                          Comment




                            Популярен е

                            Comment


                              US condemns North Korea's Obama 'monkey' jibes

                              Pyongyang's description of US leader as 'crossbreed' and 'wicked black monkey' dismissed as 'ugly and disrespectful' by White House
                              ...
                              "Africa's national zoo will be the perfect place for Obama to live, licking breadcrumbs thrown by visitors."

                              Прасето ще го копат скоро, струва ми се Тия дни и китайците се разшаваха, изкараха някакви планове за овладяване на СК при колапс. Май не му остава много.

                              Comment


                                Не знам дали това е пускано в темата - малко снимки с коментар от автора, преведен на български:

                                Comment

                                Working...
                                X