Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Северна Корея

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    С масовката го докарват по-добре от компютърна анимация.

    Comment


      В Северной Корее была публично казнена бывшая подруга лидера страны Ким Чен Ына. Об этом пишет The Telegraph со ссылкой на южнокорейские СМИ.


      Former prison inmates who managed to defect and escape from North Korea have given harrowing evidence of the public executions and torture that are daily occurrences within the Communist dictatorship's jails.


      Момичето, за което става въпрос в 662 пост се казва Hyon Song-wol.

      Ето как пееше тя. http://www.youtube.com/watch?v=LB_BHlEcqKM
      "General and Sailors" with Wangjaesan Light Music BandOther Songs from years 90's:Often with us - 1995 - https://www.youtube.com/watch?v=40KOxmEsDyYSalute - ...
      Last edited by messire Woland; 30-08-2013, 07:36.

      Comment


        Относно информацията в предишния пост - нито може да се потвърди, нито може да се опровергае. Новината се разпространява по битаците в Северна Корея, но никой не може да каже дали това ще доведе до официално потвърждение или опровержение.

        Междувременно напоследък междукорейските преговори се развиха неочаквано добре и напрежението намаля. Без да направи никакви отстъпки Сеул успя да договори възстановяване на дейността на Кесонската промишлена зона. Като втора стъпка се договарят срещи между разделени роднини срещу хуманитарна помощ. Третата възможна област за сътрудничество е туристическия проект, за който предстоят преговори. Има две интересни интервюта по тези въпроси:



        Най-новата и интересна новина е за разкриването на нелегална комунистическа организация в Южна Корея. Депутат в парламента е разследван като ръководител.

        Comment


          Изумително изпълнение на съвсем малки деца от КНДР. Христе милостиви, както казваше баба ми, те са сякаш механични играчки, а не деца.

          Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

          Comment


            20.09.2013
            ..."После обстрела российское судно легло в дрейф. В 18:40 мск. на борт судна высадились вооруженные люди с военного корабля Северной Кореи. Был произведен досмотр шхуны "Алтай" и опрос капитана: порт следования, характеристика груза, состав экипажа, - сказали в Росрыболовстве. - В 18: 50 мск. вооруженные люди убыли с борта судна, судно получило разрешение следовать по назначению"...

            10 мин. Бърза работа. Молодцы!
            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

            Comment


              Обикновен лаик написа Виж мнение
              Изумително изпълнение на съвсем малки деца от КНДР. Христе милостиви, както казваше баба ми, те са сякаш механични играчки, а не деца.

              Ха-ха-ха . Въпросното изпълнение се оказа с чудесен текст -
              Мили севернокорейски деца демонстрират безспорен талант в изпълнението на закачлива мелодия, пише nakratko.bg

              Песента се нарича "Пукни, проклета Америка". В нея най-общо се казва:

              Нашият свободен народ
              се смее над вашите президенти.
              Може и да са различни по цвят на кожата,
              но всички са еднакво глупави.
              Заплашвате Велика Корея,
              Но не знаете, че ние
              сме ви приготвили подарък.
              Той ще долети при вас през океана
              И ще ви изравни със земята.
              Пукни, проклета Америка!
              Вашите тлъсти телеса,
              Натъпкани с хамбургери
              ще се превърнат в локви мас,
              в която ние ще забием нашите флагове!

              Comment


                Не го вярвам това. Жестовете на детето което пее не отговарят на такъв текст. А песента била за някаква жаба. А това че са ги направили роботчета, наистина изглежда страшно.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  А ако са наистина събрани млади таланти?

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    песента била за някаква жаба.
                    Аз сметнах, че е за костенурка. Но в никакъв случай за ракети, хамбургери и забити в лой флагове.
                    Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                    Comment


                      песня про лягушку и дедушку.
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        Не е кой знае каква изненада, че подобен режим постига чудеса в дисциплината и невероятното обучение на деца в някакво изкуство или спорт. Типичните показности на постсталинисткия стремеж към "слава", "постижения", "развитие", "успехи" и "завоевания". Разбира се, без оглед на някаква практическа полза за страната или действителна реализация на обучаваните за вундеркинди. Това тук е родствен феномен на "златните момичета" на Нешка Робева или медалите по борба и вдигане на щанги.
                        Луд на шарено се радва - цивилен блог

                        Comment


                          gregorianus написа Виж мнение
                          Не е кой знае каква изненада, че подобен режим постига чудеса в дисциплината и невероятното обучение на деца в някакво изкуство или спорт. Типичните показности на постсталинисткия стремеж към "слава", "постижения", "развитие", "успехи" и "завоевания". Разбира се, без оглед на някаква практическа полза за страната или действителна реализация на обучаваните за вундеркинди. Това тук е родствен феномен на "златните момичета" на Нешка Робева или медалите по борба и вдигане на щанги.
                          То звучи - като пропаганда.

                          Изпълнение на корейските деца, в това видео - наистина достоено за възхищение.
                          Във всяка страна има талантливи деца. Съберете ги, организирате ги, обучавате ги - това голяма и достоена задача.
                          Ако мислите, че корейските деца има обучението е чрез "използване на електрически ток", а след това съжалявам.

                          Никой от нас не е бил в Северна Корея. Всички наши впечатления за тази страна само въз основа на статии в медиите. Соответно - никой не може да твърди, че е истина.
                          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                          Comment


                            Никой от нас не е бил в Северна Корея. Всички наши впечатления за тази страна само въз основа на статии в медиите. Соответно - никой не може да твърди, че е истина.
                            Не бих казал. Навремето познавах хора, които са ходили там, т.е. някаква доста точна представа за това как са стояли нещата там по кимирсеново време имам (както и за отношението на част от останалите соц-държави към Кимирсенова КНДР). Следя редовно и блоговете на хора, които пряко се занимават със страната и са специалисти по нея (като Ланков, да речем): това е значително по-близо от "информация от медиите" и вероятно е максимално близко за човек, който живее в нашата страна и не пътува зад граница (особено пък в Азия).
                            Това е държава без бъдеще или по-точно, с много мрачно такова. Не ми се мисли за шока, който ще преживеят тези хора рано или късно. И когато човек гледа талантливи дечица, не му става по-радостно, като се замисли за бъдещето, което им предстои. Сравнението с Южна Корея е достатъчно.

                            Comment


                              ...не му става по-радостно, като се замисли за бъдещето...

                              Gollum, очень не хочется начинать политические баталии. Но скажи, тебе и за детей из Гвианы, Монголии, Гонураса,Камеруна и Сомали тоже не радостно?
                              Почему здесь тогда нет тем про эти страны?
                              Что такого есть в КНДР, чего нет в Лесото или Бангладеш?

                              Дети на видео выступили прекрасно!
                              Выступят так в Болгарии или в России? - Сомневаюсь.
                              Корейские преподаватели - молодцы.
                              Я100% уверен, что дети не подвергались издевательствам во время подготовки к видео.
                              Вместо того, чтобы признать хорошую преподавательскую работу - опять "поиски пятен на солнце."
                              Сделайте подобное - потом обвиняйте другие режимы.


                              Дети есть дети, не надо приплетать к ним пропаганду про плохой Северокорейский режим.
                              Они любят своих родителей и родствеников. А многопартийные выборы или свобода гей пропаганды - для них (и их родителей) не важны.
                              (Впрочем, как и для меня).
                              П.С.
                              ...Навремето познавах хора, които са ходили там...
                              Судя, по мнению некоторым специалистам из других Болгарских СМИ, в России очереди за черным хлебом, магазины "Березка", все пьяные и азиаты, а путин украл все богатсва. Заявляю - на самом деле это не так.
                              Возможно и в КНДР ситуация не совсем однозначна.
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                Защото тази тема е за КНДР. За Сомалия и за Монголия съм се изказвал другаде. За първия случай - разпаднала се държава несъмнено е много по-зле. Но поначало Сомалия вероятно не е и имала подобни исторически шансове пред себе си. Що се отнася до Монголия - там, за съжаление, нещата са каквито са и кой знае какви перспективи също няма. Но все пак е по-добре от КНДР.
                                За Бангладеш мисля също съм писал някъде.
                                За Лесото, Хондурас и Камерун нямам идея - не съм се интересувал от тези държави.
                                От друга страна, за нито една от тези държави (от които имам представа), не може да се каже, че им предстоят сътресения като тези пред КНДР. За добро или лошо.
                                Случаят с НКДР е много интересен, защото позволява да се направи сравнение с другата половина. И защото, за разлика от всяка от останалите държави, които си изредил, имаме един доста уникален (за съвременността) случай на абсолютна теокрация. Единствения друг пример, за който се сещам е Кампучия. Подобен режим сам по себе си е интересен за разглеждане (отстрани, разбира се). А не заради нечия пропаганда или антикомунизъм . Пропагандата не ме интересува въобще.

                                Що се отнася до видеото - то също не е кой знае колко интересно - както забелязваш, не съм коментирал нищо във връзка с него (освен че се замислих за децата). За това как са тренирани никой от нас няма никаква идея, така че не бих го коментирал. Просто нямаме информация и нещата спират дотам. Така или иначе, един частен случай не може да се използва за нищо.

                                ПП Както вече споменах, медиите в случая не ме интересуват, защото за подобни затворени държави, те не могат да дадат никаква смислена информация. Да не говорим, че има медии и медии. Тук не говорим за медии и още по-малко за вторите . Въпросът е да не се смесват нещата, а да се мисли за това, което е.
                                Но за едно нещо си прав - на мен въобще не ми се разговаря за политика, включително и с теб. Безсмислено е. Перспективата, в която разглеждаш нещата меко казано не ми е интересна. Така че за себе си поставям точка - написах каквото имах намерение да напиша.

                                Comment

                                Working...
                                X