Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Икономически новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Италианският енергиен гигант ЕНИ обяви в комюнике откриването на най-голямото находище на природен газ в Средиземно море. То се намира в териториалните води на Египет, предава БГНЕС.
    Според ЕНИ е възможно находището да 30 трилиона куб. фута газ, смята компанията.
    Уточняват, че след пълното му разработване то ще може да задоволи нуждите от природен газ на Европа за десетилетия напред. Египетското министерство на петрола също потвърди откритието.

    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Китай предприема нови мерки в подкрепа на борсата - масови арести
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        Като стана дума за Китай, твърдят че преките загуби от взрива в пристанището, били 11 милиарда долара. Аз леко се съмнявам:

        http://www.segabg.com/article.php?id=767312

        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Русия съобщи, че от 1 септември спира вноса на земеделски продукти от България от списъка на подлежащи на карантина плодове и зеленчуци. Причината е, че Българската агенция за безопасност на храните е потвърдила, че всички разрешителни за износ и реекспорт, представяни на руската митница, са фалшиви.
          Извинете за правописа, но толкова мога...
          Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
          Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

          Comment


            Промишленото производство в България през месец юни 2015г. се е увеличило с 5,7 % спрямо месец юни 2014г. Данните са от НСИ и са календарно изгладени.

            Comment


              Dell планира 125 млрд. долара инвестиции в Китай
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Интересен кратък анализ на руските бели слонове (рус.)
                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                Comment


                  Типична неолиберална статия. Наслушал съм се на анализите на този типаж икономисти. Казват истината, но това е само една от гледните точки, а те коментират все едно свеждат на простосмъртните единствената и свещена истина.
                  В случая тази статия очевидно се използва като пропаганден инструмент срещу намесата на държавата в икономиката и в полза на поставянето на икономическата ефективност на пиедестал. За щастие напоследък се появяват икономисти, които вече не смятат, че икономическата ефективност е свещената крава на която трябва да принасяме човешки жертвоприношения. Ако ми остане време ще се опитам да издиря малко литература по въпроса. Не ми е по специалността и забравям къде съм чел повечето неща. Но ако някой се интересува, да потърси по ключова дума "синя икономика", там е един от източниците които съм чел.

                  Comment


                    Просто виж автора на статията.

                    Comment


                      Angelmr написа Виж мнение
                      Казват истината, но това е само една от гледните точки...
                      Бисер, не исках да го оставя нецитиран.
                      Angelmr написа
                      пропаганден инструмент срещу намесата на държавата в икономиката и в полза на поставянето на икономическата ефективност на пиедестал
                      Всъщност, както се опитах да подчертая, акцента на статията е върху смисъла на проектите, в никакъв случай не става дума за държавната намеса по принцип - но с оглед предпочетената от Вас плоскост на анализа ще се радвам да ми посочите други гледни точки относно смисъла на инвестирането в съоръжения тип масивно строителство, които се ползват еднократно или под 10% от капацитета им.
                      angelmr написа
                      ключова дума "синя икономика"
                      "Екосистемите не търпят загуби"-цитат на автора на концепцията, за който бих се радвала да чуя мнението на динозаврите...
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Извинете, че се опитах да вкарам дискусията в плоскост различна от плюене/защита на руската политика...

                        Comment


                          Двете най-големи компании производителки на бира се сливат
                          Сделката се оценява на около 130 млрд. долара, след приключването ѝ, новата компания ще произвежда една трета от бирата в света
                          Сделката се оценява на около 130 млрд. долара, след приключването ѝ, новата компания ще произвежда една трета от бирата в света


                          Всъщност още не са се слели, но стане ли, ще се получи гигант от ранга на Кока-Кола.

                          Понеже говорихте за бели слонове, да представим и еднорозите:

                          Още не се чува "пук"
                          Опасенията, че се задава нов технологичен балон, все още изглеждат преувеличени, но немалко компании със сигурност са надценени
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            "Фолксваген" е заплашен от глоба в размер на 18 милиарда долара

                            Компанията е обвинена, че е използвала софтуер, който прикрива истинските нива на вредните емисии на автомобилите.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              US and 11 Pacific Rim countries ink disputed trade deal

                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Dinain написа Виж мнение
                                US and 11 Pacific Rim countries ink disputed trade deal

                                http://www.aljazeera.com/news/2015/1...124604560.html
                                Изключителна новина, която ще има дългосрочни и крайно важни последици за целия свят. Наистина, предстои ратификация на споразумението, но то несъмнено е най-важното икономическо събитие за тази година. Евентуалното осъществяване на този проект ще измени радикално световната икономика в един обозрим срок от десетина години и има всички шансове да интензифицира в една по-изразена степен екстензивния общо взето характер на финансово-икономическото развитие, известно като "глобализация".
                                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                                Comment

                                Working...
                                X