Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Икономически новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Присетих се тука, че редица теми, вопиещи за климатични, петролни и други проблеми, често са `контрирани` с аргумента, че `в последния момент все са измисляни някакви нови технологии, така че дотогаз...`. Оказа се, че според най-новите прогнози `дотогаз` е равно на 20 години. Аз викам да окрият хипер-двигателя!
    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

    Comment


      Данъците ли? Какво данъците?
      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

      Comment


        От добрите показатели на Германия печели и България. Близо 4.5 млрд. евро е достигнал стокообменът между двете страни за м.г. В сравнение с предходната година външнотърговският оборот се е покачил с 14%, сочат данните на Германо-българската индустриално търговска камара. Силно изразен е ръстът на износа към Германия, като за последните десет години се е утроил и през 2011 г. е достигнал 2.1 млрд. eвро. На годишна база увеличението е с 21%. Ръст се наблюдава и при вноса от Германия, като за изминалата година е достигнал 2.4 млрд. eвро, което е увеличение от 8.5 % в сравнение с 2010 г.
        От тук: http://www.segabg.com/article.php?id=626546
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          криза криза (2008-2011)

          криза (2008-2011)




          Основните виновници според Конгреса на САЩ: Джордж Буш, Бен Бернанке, Кристофър Кокс и Хенри Полсън, които са били начело на американските институции "забъркали" световната криза
          http://bg.wikipedia.org/wiki/Световн...а_(2008-2011))

          Comment


            Suddenly, Lots Of Influential People Are Talking About The Trillion Dollar Coin Idea To Save The Economy

            Много забавно

            Comment


              "Невидимата ръка" хвърля зарове...
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                Шистов нефт на стойност 20 билиона долара открит в южна Австралия:

                Цък
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Statistical Communique of the People's Republic of China on the 2012 National Economic and Social Development

                  Най-различни китайски статистики.

                  Comment


                    Задава се интересно икономическо четиво
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Доколкото разбирам фокуса в книгата е основно върху нео-либералната идея като Зомби-идея.
                      Критика, която според мен е напълно основателна, стига да не се стига до пълно отрицание, без да се отчитат положителните аспекти.
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        През 2013г. по моя оценка, износът на България (FOB) ще бъде над 45 000 000 000 лева, тоест над 30 000 000 000 щатски долара. Сметнато в щатски долари, износът на България през 2013г. ще бъде около 2 пъти по-голям от износа на България през 1989г. Сметнато в левове, износът на България през 2013г. ще бъде около 2 пъти по-голям от износа на България през 2009г. Износът на България през 2012г. е бил за около 40 667 700 000 лева. През 1985г. според НСИ, износът на България е бил за около 13 313 400 000 щатски долара, а през 1990г. износът на България е бил за около 13 439 600 000 щатски долара. Сумарно през първите 2 месеца на тази година износът на България е с около 18,42 % по-голям от износа за същия период на миналата година.

                        Comment


                          Три новини, които накараха интуицията ми да почне да се озърта уплашено - най-вече заради думите "неочаквано" и "рязко пропадане". Икономиката, като всяка голяма система, има яка инерция - и резките явления обикновено не са хубаво нещо. Ако пък са и изненадващи - още по-зле.

                          И така:
                          петък - Америка спихва - падат продажбите на дребно и... цената на енергията!? (свиване на търсенето, тоест - на производството?);

                          седмицата - Китай тежко се задъхва - усилията за балансиране забавянето на икономиката срещат по-силен от очакваното отпор от свитото индустриално производство;

                          понеделник - Златото се срива - някой драпа за ликвидност...
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            САЩ не сколасаха с войната за новия таван на бюджета
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              ...което означава, че страната е заплашена от банкрут.

                              Банкрут няма. Този спектакъл - всяка година. Понякога по няколко пъти на година.
                              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                              Comment


                                Eguo написа Виж мнение
                                ...което означава, че страната е заплашена от банкрут.

                                Банкрут няма. Този спектакъл - всяка година. Понякога по няколко пъти на година.
                                Да, точно Проблем ще има, ако доларът изгуби настоящата си позиция. Тая работа обаче би трябвало да доведе до обезценяване на долара, ама пък валутните резерви в $ ще се стопят. Някак излиза, че за да се запази стойността на резерва е хубаво да се търсят долари

                                Comment

                                Working...
                                X