Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно интересно писмо от американски войник в Ирак

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Що да не можем - ще обсъдим ползата за националната сигурност от такива "участия" и това какъв боен опит би трябвало да трупа българската армия с оглед на възможното и използване за защита на страната.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      #47
      На политиканстването мястото му е в кръчмата
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #48
        А на въпросите за действителните заплахи за националната сигурност и на възможния вид военни действия, които би могла да води българската армия къде е е мястото?

        Мнението ми както на всеки друг е субективно. Не представлявам институция. Не виждам и какво друго може да е.
        Last edited by Thorn; 30-10-2006, 11:05.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #49
          Ами става, това може да са дори интересни теми.
          Обаче хващаме ли се на бас, че точно от втория пост ще се изродят в "сегашните са маскари, ама предишните бяха по-маскари" и обратното? Ще се пръкне някой атакист да пищи България юбер алес, после някой от малцинствата пък ще врякне за човешки права и тн.
          Такива теми просто изискват голяма доза самодисциплина у пишещите, които повечето или я нямат, или не искат да я проявяват въобще.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #50
            Дългосрочни последици от боеприпасите /бял фосфор и т. н./, ползвани във Фалуджа.

            Предупреждавам - много гадни снимки /далеч по-гадни от сирийските/ !!!!!




            Впрочем не мога да гарантирам за медицинска достоверност.
            Last edited by Thorn; 15-07-2013, 02:05.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #51
              Thorn написа Виж мнение
              В българските интереси влизаше развитие на отношенията с тези относително богати страни включително продажбата на оръжие там, купуването на петрол от там и т.н.. Т.е. разгрома на един авторитарен режим, който по никакъв начин не пречи на България, но пък редовно си плаща за български стоки /Калашников и т.н./ не беше българска работа.
              Бях се зарекъл да не ти отговарям, но това което си написал не отговаря на истината. През 80-те целият износ се осъществява по линията на държавно кредитиране (от българска страна) и Живков постоянно разсрочва плащанията защото арабите... отказват да плащат. Ирак също отказва, при това многократно - има го черно на бяло в междуправителствените протоколи на българо-иракския комитет за икономическо и научно техническо сътрудничество. А през 1987 година окончателно спира плащанията по всички договори и завлича България с над 1 милиард долара. Чак след свалянето на Саддам, българските преговарящи постигат някакъв напредък и Багдат се съгласява да плати поне (приблизително) половината сума.
              С Либия също са сключени дългосрочни споразумения, от които тя после се отмята. След поисканата от нея ревизия на текстовете, първоначално предвидените плащания намаляват на половина. А по-късно нарушава графиците за погасяване и накрая се натрупват повече от 200 милиона долара несъбрани вземания.
              Ето ги и "малките" борчове за харизано оръжие:
              Сирия - 51.4 милиона.
              Ангола - 50.4 милиона.
              Никарагуа - 46.3 милиона.
              Етиопия - 45.9 милиона.
              Поради горното, Кинтекс и Металхим нямат средства за купуване на лицензи за нови изделия, започва технологично изоставане и търсенето сред платежоспособните купувачи намалява. Но мащабите на проблема са много по-сериозни от това! Държавата започва да се проваля дори в изпълнението на ангажиментите си към БНА и въоръжените сили на Варшавския договор. На практика, за да може военно-промишения комплекс да функционира, с укази на МС се правят дотации от БНБ и БВТБ, което допълнително влошава положението на и без това издъхващата българска икономика. В началото на 90-те дотациите спират и предприятията изпадат в несъстоятелност, а комунистите стоварват цялата вина върху Желев.
              Truth will save the world

              Comment

              Working...
              X