Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Европейски съюз

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Европейски съюз

    Можете ли да ми дадете информация или да ме насочите към такава за Европейския съюз. Благодаря предварително!

    #2
    Ами малко общо ми звучи?
    Или може би е само на мен.

    Дайте ми нещо за Библията )))

    Comment


      #3
      По-конкретно ме интересува кога е създаден, кои са му основните управленчески
      органи, конституция...

      Comment


        #4
        Конституция няма. Французите не приеха проекта, създаден под ръководството на Валери Жискар Д`Естен. Само ще нахвърлям, без подробности.
        Идея за обединена Европа има отдавна - чак от Карл Велики, Наполеон, през 19-ти век Виктор Юго и др. са говорели за "Европейски съединени щати". Ортега-и-Гасет има интересни идеи за Европа като "единство на различните култури" в една свръхинтересна книга, която май е много актуална за сегашните времена, "Бунтът на масите".

        След ВСВ по идея на един френски външен министър се създава Европейско обединение за въглища и стомана, почва постепенен процес на интеграция и се създава Европейската общност, която през 90-тте стана Европейски съюз.

        Управлението става чрез Европейски парламент, където всяка държава праща свои депутати, Европейска комисия, която е нещо като правителство и много, много, много "евробюрократи".

        Правната система е много сложна и изпъстрена с директиви, което е малко объркващо, заедно с твърде бюрократичния подход към нещата. Това обаче може и сигурно ще се промени.

        В света се оформят три големи центъра - САЩ, ЕС и Азия. Хубав или лош, трябва да отиваме w ES, защото няма къде другаде и защото остане ли България извън хода на днешната история, който представлява глобализиране, т.е. окрупняване на икономическиото и политическото пространство, е те тогава вече загиваме окончателно и ще трябва ново българско преселение.

        Comment


          #5
          Благодаря, KG 125. Информацията ти ми беше от полза.

          Comment


            #6

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              #7
              Благодаря и на теб, byzantiner.Питах във форума, понеже трябва да пиша доклад за Европейския съюз. Не ме разбирайте погрешно - не съм искал някой да ми го напише, а просто питах за информация.

              Comment

              Working...
              X