Съобщение

Collapse
No announcement yet.

САЩ и Корея ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    САЩ и Корея ???

    Тази тема чели да разбера какво става на Изток ? Нов конфликт ли си заформят щатите в тази част на света ? Каква е позицията на Корея ? Терористи ли са те или не ? Северна и Южна Корея ? Врагове или Съюзници ??
    "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

    #2
    САЩ и Корея ???

    Щом питаш, на `канците не им харесва Северна Корея и ако решат, могат да довършат едновремешния си конфликт. А на въпроса съществуват ли държави-терористи може да се отговори еднозначно - не. Такива държави просто водят война (и обикновено ги наричат агресори или нещо друго подобно). Но ще ги ударят най-малкото след като приключат с Ирак (щото постоянно им трябва потенциален враг - сега са нагласили Саддам за тази роля, след това ще им трябва друг - може в Северна Корея да си го потърсят).

    Comment


      #3
      След изкакзването на Ам-гъл, просто няма какво повече да се добави. Просто това е истината, за добро или зло!!! Интересно ще е да видим дали след евентуалния конфликт в Ирак американците ще имат възможността да се намесят в Корея и особено каква ще е реакцията на държавите, които имат обща граница с Корея или просто интереси в района, а именно КИтай, Япония, Русия...
      Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

      Comment


        #4
        Хм, той Буш отдавна каза, че Северна Корея е част от "оста на злото" (после четох, че този който е писал тази безумна реч бил сложил Северна Корея в списъка само, за да не изглежда така, че оста е само ислямска)...
        Не съм съвсем съгласен, че не може да има държави терористи...ако една страна подкрепя терористични групировки, тя не се ли превръща в страна терорист????? Но американците използват и друг термин rogue states (държави престъпници).
        Честно казано не знам какво да очаквам в този случай. Днес чух, че САЩ разполагали военни самолети на остров Гуам, за да не би Пхенян да реагира при война срещу Ирак....това според мен е едно цинично и безочливо обяснение, но както и да е...може би и там ще пуцат след това...въпреки че ако Северна Корея наистина има ядрено оръжие, САЩ едва ли ще ударят, просто не би си струвал риска., а и какви интереси имат те в Северна Корея??не съм чувал там да има петрол...
        Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
        каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
        каквито са мислите ти,такива са делата ти,
        каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

        Comment


          #5
          Имат интереса да контрират Китай и да печелят влияние в далечния изток, влияние, което спрямо ВСВ насам е главоломно намаляло. Виж другата тема там го бях обяснил по-надълго
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            Да, `канците използват това понятие - "държава престъпник" - но то е пропагандно (от гледна точка на международното право това е пълна глупост). Не можеш да обвиниш цяла държава в престъпление, най-малкото, трудно ще е да намериш позициите, от които да го направиш (в крайна сметка, държавата действа във вътрешните си работи, според собствените си закони).
            А какво означава една страна да подкрепя "терористични групировки"? Това, най-малкото, е трудно доказуемо (да не говорим, че САЩ много лесно попадат в тази категория). Цяла държава не се занимава с тероризъм, защото в този случай това се нарича война.

            Comment


              #7
              Originally posted by "Toshiro"

              Просто това е истината, за добро или зло!!!
              Понякога много ме учудваш, Тоширо. Учуди ме и този път. Как може една война да бъде "добро"? Това имаше предвид нали?
              Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

              Comment


                #8
                Безценни, не оставяй с впечатление, че подкрепям американската терминология...но като казвам държава, подкрепяща терористична групировка имам предвид - даване на убежище на терористи, подкрепяне на въоръжени групировки извън граница, оказване на финансова помощ за терористична дейност...Да, трудно доказуемо е не споря, въпреки че примерно Пакистан ясно демонстрират, че подкрепят борбата на кашмирците за независимост...или пък българската подкрепа (подпомагана първоначално и от Русия) за вдигане на въстание в Македония след освобождението и изпращането на разни чети....
                Но, някой може да определи и Щатите като държава-престъпник - дават убежище на терориста Буш, че си го избират и за президент, поддържат най-голямата задгранична армия в света и финансират транснационални компании-терористи :twisted:
                Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                Comment


                  #9
                  Ок, съгласен съм. Просто `канците понякога използват понятията по такъв начин, че по тяхната логика биха могли да обвинят Италия като държава-престъпник, заради Мафията. Иначе да - има и такива държави (то и тайните служби са си нещо подобно).

                  Comment


                    #10
                    Темата е забравена малко та я да я съживим особено като Американците са стигнали до центъра на Багдат и скоро ще почнат да си търсят друга страна с която да почнат да воюват. Попринцип ако САЩ атакува Корея ще си има доста големи проблеми с Китай(да не забравяме войната в корея в която Китай хвърли около 1мил. армия да се бие на корейска страна(мисля че беше така но поправете ме ако греша)и не мисля че нещата между Корея и Китай са се променили много).А да не забравяме че ако стане някакъв конфликт между две ядрени сили това може да не е на хубаво.
                    http://www.imotisofia.bg/

                    Comment


                      #11
                      Според мен следваща цел на победоносната армия на САЩ ще е една арабска държава - Сирия иили Иран. Сев. Корея показа зъбки и САЩ са се уплашили, докато арабските страни не проявяват особена сплотеност.
                      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                      Comment


                        #12
                        Ха, те тия араби само знаят да говорят за ислямска свобода и пр. И после ти дават пари на терористични организации, които пък се закачат със големите сили :fire: , само щото тяхната страна живее в мизерия. Иран като че ли засега показва по-спокойно държание от Сирия - тя наистина си играе с огъня...
                        20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                        "Иване, сега кръв ще се лее!"

                        Comment


                          #13
                          А, игре си - друг път. Нали си чувал поговорката за мечката у комшиите? Освен това напоследък се чу, че някои от администрацията на Буш мислят отново да обединят арабите в една държава. Мисля, че след Мохамед никой не е успял да стори такова нещо. А и Сирия остана единствената модерна и светска арабска държава в Близкия Изток, която не играе по свирката на САЩ. А и още е в списъка на държавите подкрепящи международния тероризъм.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Originally posted by "Odzava"

                            А и Сирия остана единствената модерна и светска арабска държава в Близкия Изток, която не играе по свирката на САЩ. А и още е в списъка на държавите подкрепящи международния тероризъм.
                            Мисля че видяхте връзката и схванахте логиката на "ястребите" от Белия Дом и Пентагона. Мисля че тук темата за арабските държави може да бъде затворена. Защото каквото и да се случи оттук нататък, курсът, поет от САЩ надали ще се промени...[/siz] Освен ако изневиделица дойдат извънземни и сложат САЩ извън закона
                            Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                            Comment


                              #15
                              Аз гласувам за Сирия...ето поредното абсурно изказване на Дони Ръмсфелд за Сирия (то даже Буш вече като говори Ръмсфелд викал "Oh, my God" няма майтап)....
                              Според Ръмсфелд висши иракски представители бягали в Сирия,
                              а Дамаск продължавал да подпомага военно Ирак.
                              "Посъветвах ги да не предоставят военна помощ на Ирак. Те
                              изглежда нарочно решиха да пренебрегнат този съвет." Сирия
                              продължава да изпраща на Ирак военна екипировка, като например
                              очила за нощно виждане, отбеляза американският министър, цитиран
                              от Асошиейтед прес.

                              абе, къде са тия очила за нощно виждане бе
                              иначе това за извънземните :tup: :tup: :tup:
                              и пак ще се повторя, според мен на Северна Корея нищо няма да й се случи, защото като гледам амитата даже си изтеглят войските от Южна Корея( засега само планове, но вероятно ще ги реализират), а пък и ако Пхенян наистина има ядрено оръжие, едва ли някой ще рискува...
                              Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                              каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                              каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                              каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                              Comment

                              Working...
                              X