Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайско-съветски конфликт през 1956?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    pnp5q написа Виж мнение
    Извинявам се за вероятно глупавия въпрос - а как тази светлина ще заобиколи атмосферата, за да я видя нефилтрирана?
    При навлизане разбира се ще се филтрира (мошността на потока ще намалее) Казах го за момента когато събитията са още във космическа среда за да се придобие представа каква мощ може да използва като техническо съоръжение ГОЛЯМА
    Е че после се отразява а и намалява докато достигне повърхността едва ли са трагични загуби във проценти(въпреки че няма да са малки ще се запазят достатъчни стойности на мощността)
    Last edited by Римско I; 25-09-2008, 15:35.
    СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

    Comment


      #32
      кало написа Виж мнение
      ??? как се казват тия "заряди", кой и къде ги ползва? въпросът е по-скоро риторичен. няма такива чудесии. има ракети с ОФ БЧ (9М21ОФ и 9М28Ф), с касетна БЧ - с противопехотни или противотанкови мини, димови и осветителни, както и с химическа БЧ, снаряди със смутители за РЕБ, осветителни снаряди
      за модернизираната Прима готвеха нов боеприпас със спускаема с парашут противопехотна касетна БЧ, както и термобарична БЧ (която е най-близко до описаното от теб, но пак е доста далеч)
      Не се продават на световните оръжейни пазари (руснаците ги ползват под техен контрол във конфликтите) а за точно наименование не са ми казвали нищо
      Начина на действие не е като отделните(касетъчни или не ) обемно детониращи заряди не че накрая няма да има такъв ефект понеже за гориво се използва газ и той ще ползва от своя страна атмосверен кислород за окислител но за разлика от стандартните обемно детониращи заряди (които също нанасят удар вътре във укритията чрез повишаване на налягането и ограничено чрез изгаряне доколкото при разпръскването на горивото се получава частично навлизане) тези за които ми е говорил (военен) имат за цел
      да унищожават изгаряйки всичко( вкл. със пълното проникване на газа във укритията) а повишаването на налягането т.е. "обемния" ефект съпътствано от изгарятето на кислорода във зоната на поражение т.е. "вакуумния" ефект са по-скоро допълнителни екстри влияещи на техниката тъй като при такава употреба(не чрез отделни заряди) вражеските войници по скоро изгарят преди да са имали възможността да се "нарадват" на останалите ефекти при обемен взрив
      Last edited by Римско I; 25-09-2008, 15:38.
      СТРАТЕЗИТЕ МИСЛЯТ СТРАТЕГИЧЕСКИ

      Comment


        #33
        Щом предаваш легенди, няма проблем, но, моля те, уточнявай, че става въпрос за легенди. Например: "аз съм чувал едни легенди и сега ще ви ги напиша". Не за друго, но в темата е изписано достатъчно за тези конфликти, при това не легендарни сведения .

        Comment


          #34
          Римско I написа Виж мнение
          ще се запазят достатъчни стойности на мощността
          Доколкото съм чела в печата, хич не са достатъчни - инак още Рейгън имаше мераци да качва лазери горе... Между другото, може би си виждал на нощното небе как някоя `звездичка`, т.е. спътник преминава плавно на фона на неподвижните такива? Не знам колко квадратни метра (горе) е видимата площ на един спътник, но не мога да си представя горе да се носят 7 квадратни километра отражател и НИКОЙ да не го види...
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            #35
            ***Поразчистих последните постове, предлагам ако някой иска да добавя нещо, да се придържа към темата и да пише грамотно.***
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #36


              Руски танк Т-62 пленен от китайците при боевете за остров Даманский.
              на табелката на дулото на танка пише " Дулото на съветския ревизионизъм"


              Погребение на руски граничари загинали при боевете за остров Дамански на р.Усури. през 1969г.
              По време на боевете за острова от 2-и до 16-и март 1969 г. са убити 58 съветски войници,а 94 са тежко ранени.


              китайче с РПГ



              китайчетата


              "Гневно заклеймяваме маоистките бандити !"
              Last edited by Henry Sinclair; 16-10-2008, 22:34.
              Войната е лека за зрителите...

              Comment

              Working...
              X