Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как оценявате разпадането на Варшавския договор?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Как оценявате разпадането на Варшавския договор?

    И така, как оценявате събитието? Как оценявате разпадането на военния блок и разпадането на соц лагера? Давам тези две събития заедно, понеже те са неразривно свързани според мен.
    Допълвам, за да е спокоен Елемаг: това важи само за форума, а не за България като цяло.
    70
    èçöÿëî ïîëîæèòåëíî
    35.71%
    25
    ïî-ñêîðî ïîëîæèòåëíî
    17.14%
    12
    âñå òàÿ ìè å
    11.43%
    8
    ïî-ñêîðî îòðèöàòåëíî
    18.57%
    13
    èçöÿëî îòðèöàòåëíî
    17.14%
    12
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2

    А защо отговора изцяло отрицателно е с светло синьо? Не трябва ли тъкмо той да е червен?!
    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

    Comment


      #3
      Елемаг написа

      А защо отговора изцяло отрицателно е с светло синьо? Не трябва ли тъкмо той да е червен?!
      Елемаг, това е заложено в цветовите схеми, а и честно казано, абсолютно все тая ми е, време е цветовете да си значат нещо сами по себе си, а не червеното да е вързано с една погинала империя. И, за да подкрепя думите си: червеното е цвят, свързан със СССР някъде около 70 години, а преди това този цвят се асоциира с Британската Империя ... познай колко години? Въобще, майната им на политическите глупости, за теб идеологията чак толкова ли е важна?
      Last edited by messire Woland; 24-03-2005, 15:13. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        messire Woland написа
        Въобще, майната им на политическите глупости, за теб идеологията чак толкова ли е важна?
        Не. Но си падам по символиката.
        НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

        Comment


          #5
          А защо отговора изцяло отрицателно е с светло синьо? Не трябва ли тъкмо той да е червен?!
          В системата за анкети няма възможност да се задава кой цвят на кой отговор да съответства. Пък и наистина няма никакво значение (освен ако не гласуваш само "по цвят" ).

          Comment


            #6
            Да, де, ама ... точно символиката в случая ни подвежда - ако погледнеш по-стари карти ще видиш, че значително по-дълго време в историята господстват съвсем други мнения за цветовете (например имам една история на XIX век, писана от французин някъде в началото на XX век, в която за Британската Империя е червения, а за Руската - зеления цвят).

            А сега нещо по темата: интересно ми е дали ще има отговори "все ми е тая". Аз лично бих го сметнал като благоприятна тенденция
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7

              А сега нещо по темата: интересно ми е дали ще има отговори "все ми е тая". Аз лично бих го сметнал като благоприятна тенденция
              Личната ми оценка е че това означава неразбиране на историята и би ме разтревожило.
              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

              Comment


                #8
                Мисля, че по-важното в случая е отказването от военната доктрина на СССР/Варшавски договор. Ако мога да се изкажа в духа на времето на Варшавския договор - преминахме (по-скоро преминаваме) от екстензивно към интензивно военно дело.

                Comment


                  #9
                  Оценявам това събитие изцяло положително. Ако мога да перифразирам незабравимия Владимир Илич :
                  "Едно от звената събития довели до изчезването на феодализма от Югоизточна Европа".
                  И както казваше доктор Ливингстън - "Нека небето изсипе своята благословия над всеки, от каквато и националност да е той, който е спомогнал да се премахне тази открита язва на света"... На всички допринесли за това паметно събитие един искрен :nworthy:

                  Comment


                    #10
                    Не разбирам въобще какво има да се спори по темата, за мен свободата на самоопределение, на словото и пр. стоят над всичко. Да не говорим за най-страшното, а именно изкривяването на народното самосъзнание, което беше наложено от съветския тип управление. Ще трябва да мине сигурно поне още 45г за да се променят качествено нещата.
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #11
                      А разпадането пък на Съветската сатрапия ако знаете как оценявам - :trink39: :f_cheers: :mhehe: :tup: :tup: :tup:!!

                      Comment


                        #12
                        Imperial написа
                        Не разбирам въобще какво има да се спори по темата, за мен свободата на самоопределение, на словото и пр. стоят над всичко.
                        Както по друг повод беше написано в майтапи : It's bloody obvious!
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          #13
                          "изцяло отрицателно 2 18.18%"

                          Еее, нали уж един човек не може да гласува повече от веднъж :shrug:

                          Comment


                            #14
                            Анкетата най-вероятно ще бъде представителна чак след поне седмица.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #15
                              "по-скоро отрицателно 1 7.14%
                              изцяло отрицателно 2 14.29% "

                              Айдеее, кво става тука бе! От толкова търчане от компютър на компютър и регистрация под различни имена тоя човек ще вземе да получи я мускулна треска, я схващане на седалищните части.

                              Дет'се вика just kidding ... Or am I?! :sm186:

                              Comment

                              Working...
                              X