Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Човека, който спря Третата Световна Война

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Човека, който спря Третата Световна Война

    Stanislav Petrov averted a worldwide nuclear war in 1983, preventing what could have become the tragedy of the ages. See and listen to this remarkable account at www.brightstarsound.com.




    И какво? Съдбата му е толкова типично съветска. Забърсан под чергата за да се избегнат въпросите към висшестоящите и почти никой в Русия не е чувал за него. Няма пари за доктор дори...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    Мдаа, четох в някакъв вестник за тоя човек. Типично, но не по съветски, пишеше, че са го уволнили.
    "No one dismissed me from the military - this is another piece of fiction," Petrov says, leafing through Western publications. "True, they did not promote me to full colonel, as is usually the case upon retirement. Otherwise I quit myself, a few months later.

    И това не знам по какъв обичай е:
    "I heard that," Petrov says. "He ought to know. Although your Western colleagues wrote such a load of crap about that night. Say, a British paper reported that after it was over, I 'gulped down half a liter of vodka and slept for 28 hours'."

    Иначе просто си е свършил работата. Баш пък герой ? Ами ако се беше подхлъзнал на следващия ден и беше натиснал копчето ? Двоен герой.
    Ами ако пък наистина е било атака (примерно някой в базата на САЩ се е подхлъзнал ) ? Сам си казва, че е било интуиция.
    По моя преценка съм обективен.

    Comment


      #3
      Имал е предвид професионална интуция, нещо което в никакъв случай не зависи от случайността, а от опита и знанията. Въпросът е че е държал в ръцете си едва ли не съдбата на целия свят и не се е огънал под напрежението.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Происхождение улан...

        :o

        a някои знае ли кои спря 4етвъртата .,.,..,. ? :? :o :lol:

        Comment


          #5
          Знаете ли разликата в какво е?

          За сега знаем кой започна първите две ;кой сложи началото на третета(студената),но кой ще започне четвъртата?

          Comment


            #6
            barabanchik написа
            За сега знаем кой започна първите две ;кой сложи началото на третета(студената),но кой ще започне четвъртата?
            Аха. И кой тогава е стартирал първата и втората и сложил началото на третата?
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment

            Working...
            X