Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обстановката в Йемен

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    http://warsonline.info/yemen/chusiti...-baze-vms.html - Хутите и подкрепящите ги йеменски войски са нанесли удар с ОТРК "Точка" по саудитска военно-морска база в района на град Джизан.

    Comment


      Компилация на разнебитена саудитска и ОАЕ техника:
      1. Очевидно свалено Апачи (мята се сякаш е нацелен задният винт).
      2. Разстрел на някаква малка колона с 4-5 изстрела на Конкурс.
      3. Разстел на малка колона от упор (БРЕМ, БМП, булдозери, бронирана кола, джипове).
      4. Разстел на колона на ОАЕ (или поне техни машини) по някакви серпентини на хълм - 4-5 машини и още толкова пикапи дават фира.
      5. Пленени няколко ОАЕ бронирани машини.

      Оригинал взят у коллеги imp_navigator в Падающий саудовский Апач, уничтоженная саудовская техника и пр. Видео и фото, снятые операторами йеменского шиитского движения Ансар Аллах на различных фронтах. Сначала с северного фронта с Саудовской Аравией На первом видео…


      В общи линии единственото което май им трябва на хутите са 1000-2000 бройки ТОУ като в Сирия за да направят касапницата пълна.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Мамууу, тая нова техника как гори. Глей-глей-глей, егати дистанцията между машините. В зельонката направо са мишени. Саудитите и ОАЕ-йците нещо от руснаците в Афганистан да бяха попорочели.

        Comment


          Пилот написа Виж мнение
          2. Разстрел на някаква малка колона с 4-5 изстрела на Конкурс.
          Вероятно Иран ги снабдява с Конкурс. Произвеждали ги по лиценз в големи количества (2500+).
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Отново доста рядко срещани кадри - този път поразени 2 бройки М1А2 на саудитците, първият май с Конкурс, вторият с Фагот (при това от много малка дистанция). Първият само след няколко секунди му гърми боекомплектът. (А аз си мислех, че в онази игра нашите Конкурси и Фаготи нямат шанс срещу турските танкове)

            Ввод на территорию Йемена группировки сухопутных войск Саудовской Аравии, имеющей в том числе и танки M1A2SA Abrams, немедленно привело к потерям этих танков в боевых действиях с йеменскими хуситами. На данном видеоролике запечатлено уничтожение двух танков M1A2SA саудовской армии хуситами с…


            Традиционно танковете са в ниското и видими от далече, никой не ги прикрива или стреля по мястото на пуска, не се и забелязва пехота наблизо (операторът си се доближава до танка без проблеми във втория клип).
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Освен с оръжие, Иран явно ги снабдява и с брутална пропаганда. На всеки един клип повтарят "смърт на Америка, смърт на Израел" - може би наистина вярват, че се сражават с "кръстоносците"?? Това поне за мен е по-интересно за обсъждане.
              Останалото е за ролята на ОБТ в съвременното BBQ...
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Мда, докато за САЩ може да се проследи някаква дантелна логика - СА са им съюзници, то какво е направил Израел на хутите е за книжката с меки корици "Ислямски Загадки".
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  "Ислямски Загадки".


                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Останалото е за ролята на ОБТ в съвременното BBQ...
                    Зависи от грамотността на екипажа. Нещо няма данни за американски екипажи на Абрамс да ги хванат по бели гащи, въпреки мнооого по-наситената с въоръжение армия на Саддам.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Мда, докато за САЩ може да се проследи някаква дантелна логика - СА са им съюзници, то какво е направил Израел на хутите е за книжката с меки корици "Ислямски Загадки".
                      Е как Израел е това, направил не направил - профилактично под ножа.Това е като съдбата на Кумчо Вълчо в народните приказки - винаги го бият или убиват!

                      Comment


                        Kramer написа Виж мнение
                        Зависи от грамотността на екипажа. Нещо няма данни за американски екипажи на Абрамс да ги хванат по бели гащи, въпреки мнооого по-наситената с въоръжение армия на Саддам.
                        Доста снимки има на изгорени Абрамси от тогава.

                        Comment


                          T-72М написа Виж мнение
                          Доста снимки има на изгорени Абрамси от тогава.
                          Чак пък "доста". Въртяха се няколко едни и същи фотографии, основно на танкове паднали в дере. Повечето унищожени М1 са от приятелски огън. Води се че няма нито един загинал танкист в бойни действия.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Чак пък "доста". Въртяха се няколко едни и същи фотографии, основно на танкове паднали в дере. Повечето унищожени М1 са от приятелски огън. Води се че няма нито един загинал танкист в бойни действия.
                            Ето малко намерени за 10 мин. и грам дере няма, ако по се разтършувам в нета незнам още колко ще намеря, ти вярваш ли че поне един загинал танкист няма ?:
                            Click image for larger version

Name:	1334887350_m1a1-e1269256300894.jpg
Views:	1
Size:	70.9 КБ
ID:	548155
                            Click image for larger version

Name:	1334887385_Image1248.gif
Views:	1
Size:	78.5 КБ
ID:	548156
                            Click image for larger version

Name:	1334887446_61666698.S9nZ4BtA.jpg
Views:	1
Size:	85.8 КБ
ID:	548157


















                            Comment


                              Всичките са повредени и унищожени от собствените войски. Обикновено ги разстрелват собствените танкове, за да не ги зарежат край пътя и да ги напипа противника. Всичко на всичко 20-тина танка за войната. И да, вярвам че няма загинали танкисти от битки с иракчаните. Има ранени. Загинали май имаше от приятелският огън.
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Не си спомням Американската армия да е отстъпвала в Ирак че да се налага да си взривява танковете.Настъплението общо взето мина за две седмици. Имаше един два случая конкретно за Багдад когато наистина се наложи да се забавят и върнат за ден два:

                                в случая обаче машината беше се натъкнала на мина, и след това обработена от Иракчаните.Това за отричането от страна на САЩ на загуби много мяза на отричането на Бойни загуби на израелската авиация във въздушен бой!

                                Comment

                                Working...
                                X