Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обстановката в Йемен

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thorn написа Виж мнение
    Сепаратистите от бившата НДРЙ в момента ги устройва да получават помощ от саудитците и нямат нищо против формално да изразят подкрепа на Хади.
    Ами брак по сметка както се вика, Хади се води държавен глава и затова въоръжените сили под негово командване формално са международно признати за легитимни и южняците просто се възползват от този статут. Но в случай на победа срещу хутите ще бъде много трудно да потвърдят лоялността си към него, в най-добрия случай това може да стане срещу големи отстъпки от негова страна чрез посредничеството на монархиите.
    Truth will save the world

    Comment


      Именно.


      thorn

      Средновековните църкви в България

      Comment


        Thorn написа Виж мнение
        Споменах карането на кола като отговор на пост 196 на Амазон, от който изглежда, че той смята, че за каране на кола в Иран бесят жените на кран. Но, да - това е един от аргументите - положението на жените в Иран е много по-добро. Колкото до черно-бялото възприемане - ти за мен ли говориш или за себе си. Казах, че Иран е О Т Н О С И Т Е Л Н О по-демократичен. Точно това е нюанс на сивото. Да съм казал, че ги харесвам?! Просто са за предпочитане пред Саудитска Арабия, която дори вече не е и най-черната, щото най-черен вече е ИД.
        Добре. Твоята класация на предпочитания е ясна.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Оригинал взят у коллеги imp_navigator в 155-мм САУ Denel G6 ВС ОАЭ в Йемене В боях за авиабазу Анад в провинции Лахдж, к северу от Адена, кроме танков Leclerc и т.п. засветились и 155-мм САУ Denel G6 южноафриканского производства, также состоящие на вооружение армии Объединенных Арабских Эмиратов.…


          Гаубица G6 на ОАЕ в Йемен (доста интересна технологично между другото и с огромен обсег).
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            @Рицар

            Aвтор: Руслан Трад
            За саудитския канибализъм и други телевизионни неща

            Read more: http://columnist.actualno.com/articl...#ixzz3hwOTKEvr
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              шейхът, за който става дума в материала се казва Абдул Азиз ибн Баз и е главен мюфтия
              Тия и те големи експерти

              Comment


                http://warsonline.info/yemen/yemensk...let-apach.html - Йеменското ПВО е свалило над северен Йемен,вертолет АН-64 Apache на саудитските ВВС.Този е май първият свален АН-64 на саудитците.Информацията обаче е непотвърдена.
                Last edited by iasen ianakiev; 05-08-2015, 17:06.

                Comment


                  http://warsonline.info/yemen/chusiti...i-al-anad.html - Хутите са заявили,че след контраатака са отблъснали силите на Хади и саудитския спецназ от ВВС базата "Ал-Анад" намираща се северно от Аден.Авиобазата била под пълен контрол на хутите и подкрепящите ги военни йеменски части.

                  Comment


                    Пилот написа Виж мнение
                    http://bmpd.livejournal.com/1418303.html

                    Гаубица G6 на ОАЕ в Йемен (доста интересна технологично между другото и с огромен обсег).
                    С огромен обсег е 52 калибровата версия, особено ако е и с голямата камера. Тая е с нормален обсег.

                    Comment


                      Thorn написа Виж мнение
                      Споменах карането на кола като отговор на пост 196 на Амазон, от който изглежда, че той смята, че за каране на кола в Иран бесят жените на кран. Но, да - това е един от аргументите - положението на жените в Иран е много по-добро. Колкото до черно-бялото възприемане - ти за мен ли говориш или за себе си. Казах, че Иран е О Т Н О С И Т Е Л Н О по-демократичен. Точно това е нюанс на сивото. Да съм казал, че ги харесвам?! Просто са за предпочитане пред Саудитска Арабия, която дори вече не е и най-черната, щото най-черен вече е ИД.
                      Няма такова нещо. Казах че бесят жени на кранове, не съм писал за какво. Реално за доста по-дребни неща от шофиране без книжка. Целувка например. Или психично отклонение.
                      А за това колко по-демократичен бил Иран от СА, не знам, обаче там изчезват хора. Просто така - изчезват. Направо е нелепо да се правят сравнения между мракобесия като СА и Иран. Иран имал демокрация...хайде стига глупости. Отиди там и си сипи една водка пред свидетели и после ще си говорим...чрез спиритуалист.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Аз нещо не мога да вдена какво ви пука за демокрацията в Иран. Или за шофьорските права на жените в СА. Ако ще делим държавите на добри и лоши, по-скоро трябва да е според българските интереси. Или руските интереси, кой както се чувства

                        В тоя смисъл трябва да пожелаем на СА глад и ебола, а и на ИД тоже, понеже именно оттам може да ни се подпали чергата. Пука му на някого в БГ за Иран - да си шиитстват там и това е.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          В тоя смисъл трябва да пожелаем на СА глад и ебола, а и на ИД тоже, понеже именно оттам може да ни се подпали чергата. Пука му на някого в БГ за Иран - да си шиитстват там и това е.
                          Да но ИД консолидира кюрдите. Което не е зле за България. А иначе в някакво пожелателно бъдеще, Иран има шанс да стане прилична държава, докато за СА много се съмнявам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Откъм български интерес определено максимално кофти за СА+Ердоган ни е идеалното развитие на нещата - тъкмо някой да спре финансирането на джамии, екстремисти и политици (просто казвам мнението си, ако може без да навлизаме в политиката у нас твърде много).

                            Колкото до Иран срещу СА - определено имам по-високо мнение за Иран, личи си къде е било цивилизовано (при всичката относителност на това понятие в сегашната дискусия) по-дълго време. Иранците изглеждат значително по-способни да се справят в кофти условия, поне в големите градове изглежда да има смислена средна класа, а в моята специалност (електроника) съм видял масата публикации на иранци (фазов шум в осцилатори примерно, явно краят на 80-те е имало зверски добра школа в Техеран защото има поне няколко души завършили там и после отишли в Бъркли) и на нито един саудитец.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Цяла диаспора имат, избягали от мракобесния режим в Иран. Което не знам да го има в СА.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Пилот написа Виж мнение
                                Откъм български интерес определено максимално кофти за СА+Ердоган ни е идеалното развитие на нещата - тъкмо някой да спре финансирането на джамии, екстремисти и политици (просто казвам мнението си, ако може без да навлизаме в политиката у нас твърде много).

                                Колкото до Иран срещу СА - определено имам по-високо мнение за Иран, личи си къде е било цивилизовано (при всичката относителност на това понятие в сегашната дискусия) по-дълго време. Иранците изглеждат значително по-способни да се справят в кофти условия, поне в големите градове изглежда да има смислена средна класа, а в моята специалност (електроника) съм видял масата публикации на иранци (фазов шум в осцилатори примерно, явно краят на 80-те е имало зверски добра школа в Техеран защото има поне няколко души завършили там и после отишли в Бъркли) и на нито един саудитец.

                                Естествено, как да се сравни културата на древна Персия с камиларите от СА.

                                Comment

                                Working...
                                X