Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обстановката в Йемен

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Както и Динайн спомена саудитците по някаква причина недоволстват когато жена кара автомобил. Под недоволстват имам предвид че мрънкат и се вдига голям шум. Не е като в Иран да я закачат на крана да се души бавно и да рита, а отдолу цяла тълпа джапанки да снимат с телефоните и да пръскат лиги.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Вземете отворете една тема за гейовете и исляма, има доста материал от ИД

      Comment


        За разлика от Саудитска Арабия, в Иран жените карат. Гласуват на реални избори с реално конкуриращи се кандидати. И изобщо, колкото и да е странно, тази официална теокрация, в момента е относително по-демократична отколкото почти всички ислямски монархии.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...99261572,d.dmo - Карта на обстановката в Йемен.

          Comment


            ОАЕ колоната по суша ако е има път до Аден. По море ли са ги стоварили?
            Last edited by Kramer; 04-08-2015, 21:56.

            Comment


              Оригинал взят у коллеги imp_navigator в Колонны сил саудовской коалиции и просаудовских местных сил в районе Адена Появляются первые данные в СМИ о количестве сил саудовской коалиции, высадившихся в Адене. Саудовская газета Аль-Хаят сообщила, что в Адене высадилось уже 1500…


              Ако се съди по снимките има поне механизирана бригада от ОАЕ стоварена там, никакво опълчение не се сражава с хутите ами напълно редовни части.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Kramer бронетехниката е прехвърлена,по море,а военните спецчасти вероятно по въздух в някоя ВВС база близо до Аден.

                Comment


                  Тези 1500 военни са от ОАЕ,междувремено в района на Аден малко,по рано бяха десантирали и саудитски части с личен състав 1000-1500 командоси.Привържениците на Хади получават доста солидна подкрепа от бронетехника и елитни части.Нормално е хутите да губят инициативата на фронта.

                  Comment


                    Thorn написа Виж мнение
                    За разлика от Саудитска Арабия, в Иран жените карат.
                    Уау, е този довод вече ме срази. Значи щом жените карат, Иран са готини, пичове от всякъде. Отивам да пусна СМС за тях. Сериозно.

                    Гласуват на реални избори с реално конкуриращи се кандидати.
                    Супер! Само дето кандидатите са предварително одобрени от върховния лидер, на чийто пост е Хаменей, само защото Хумейни умря, но да не издребняваме. Реална демокрация, дума да няма.

                    И изобщо, колкото и да е странно, тази официална теокрация, в момента е относително по-демократична отколкото почти всички ислямски монархии.
                    Искаш да кажеш, че ти се ще да е така... в момента... относително... по-демократична... Понеже си си нарочил саудитците за лоши и вадиш от 9 кладенеца вода да изкараш иранците по-добри.

                    Ок, на мен ми е забавно това замеряне с кал, но някои явно наистина вярват в черно-бялата магия и не са способни да възприемат нюанси на сивото. Саудитците са лоши, иранците са добри, ок.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      http://ru.euronews.com/2015/08/04/ye...-from-houthis/ - Малко кадри-бронирана колона на ОАЕ и отряди на силите на Хади се придвижват северно от град Аден.

                      Comment


                        Пилот написа Виж мнение
                        http://bmpd.livejournal.com/1416367.html

                        Ако се съди по снимките има поне механизирана бригада от ОАЕ стоварена там, никакво опълчение не се сражава с хутите ами напълно редовни части.
                        Като гледам знамето което са боднали на последната снимка, има там някаква Народна република или както си я наричаха южняците преди обединението. Според мен това си е точно опълчение. Ако всички са редовни части дегизирани като местни - включително кльощавите дрипльовци без каски и бронежилетки, логично би било да изберат знамето на цял Йемен защото именно то представлява формално легитимната държавност и подкрепяното от тях правителство в изгнание. Самите редовни части всъщност нито се крият, нито ОАЕ заличават своята опознавателна символика.
                        Truth will save the world

                        Comment


                          Абе не се знае какво ще стане със сигурност.Настъплението на силите на Хади засега върви добре.Да не забравяме обаче,че отрядите на хутите,които засега отстъпват се подкрепят и от кадрови части на йеменската армия.Едно е да се биеш с хутите,друго е да се биеш с кадрова войска.

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Уау, е този довод вече ме срази. Значи щом жените карат, Иран са готини, пичове от всякъде. Отивам да пусна СМС за тях. Сериозно.


                            Супер! Само дето кандидатите са предварително одобрени от върховния лидер, на чийто пост е Хаменей, само защото Хумейни умря, но да не издребняваме. Реална демокрация, дума да няма.


                            Искаш да кажеш, че ти се ще да е така... в момента... относително... по-демократична... Понеже си си нарочил саудитците за лоши и вадиш от 9 кладенеца вода да изкараш иранците по-добри.

                            Ок, на мен ми е забавно това замеряне с кал, но някои явно наистина вярват в черно-бялата магия и не са способни да възприемат нюанси на сивото. Саудитците са лоши, иранците са добри, ок.
                            Споменах карането на кола като отговор на пост 196 на Амазон, от който изглежда, че той смята, че за каране на кола в Иран бесят жените на кран. Но, да - това е един от аргументите - положението на жените в Иран е много по-добро. Колкото до черно-бялото възприемане - ти за мен ли говориш или за себе си. Казах, че Иран е О Т Н О С И Т Е Л Н О по-демократичен. Точно това е нюанс на сивото. Да съм казал, че ги харесвам?! Просто са за предпочитане пред Саудитска Арабия, която дори вече не е и най-черната, щото най-черен вече е ИД.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              ndragostinov написа Виж мнение
                              Като гледам знамето което са боднали на последната снимка, има там някаква Народна република или както си я наричаха южняците преди обединението. Според мен това си е точно опълчение. Ако всички са редовни части дегизирани като местни - включително кльощавите дрипльовци без каски и бронежилетки, логично би било да изберат знамето на цял Йемен защото именно то представлява формално легитимната държавност и подкрепяното от тях правителство в изгнание. Самите редовни части всъщност нито се крият, нито ОАЕ заличават своята опознавателна символика.
                              Сепаратистите от бившата НДРЙ в момента ги устройва да получават помощ от саудитците и нямат нищо против формално да изразят подкрепа на Хади.


                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                iasen ianakiev написа Виж мнение
                                Абе не се знае какво ще стане със сигурност.Настъплението на силите на Хади засега върви добре.Да не забравяме обаче,че отрядите на хутите,които засега отстъпват се подкрепят и от кадрови части на йеменската армия.Едно е да се биеш с хутите,друго е да се биеш с кадрова войска.
                                "Кадровата" армия там си беше сбор от опълчения. Примерно еди кой си полк - от едното племе, национална гвардия от другото и т. н.


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X