Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Опълченците в Луганск вече имат собствен Су 25

    Comment


      ndragostinov написа Виж мнение
      Снимки и видео от центъра на Славянск:

      Ето я новината:
      Киевские власти направили в Славянск и Краматорск 4,5 т продуктов
      Само че дори да приемем, че населението на Славянск е намаляло до 30000, а на Краматорск - до 70000 души (което надали е станало), това прави по 45 гр. на човек.
      За да достигнат минималната дажба от времената на Ленинградската блокада - трябва да осигуряват три пъти повече, и то - на ден.

      Comment


        Какво общо има тук обсадата на Ленинград и някакви си дажби? Тези хора очевидно не са яли досега въздух, това не им е единственият източник на храна и не са под обсада (вече).
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment




          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            Dinain написа Виж мнение
            Какво общо има тук обсадата на Ленинград и някакви си дажби? Тези хора очевидно не са яли досега въздух, това не им е единственият източник на храна и не са под обсада (вече).
            Мод, караш ме да обяснявам очевидни неща. Тази тема колко пъти беше чистена от пропаганда, колко пъти беше заключвана заради пропаганда, на колко форумници бяха разпратени предупреждния и временни банове - включително и от теб самия? Накрая даже й се курдиса цедка.
            ОК - хайде обаче да помислим над въпроса: има ли или няма продоволствена криза в Славянск и Краматорск?
            Първи вариант: В Славянск и Краматорск ИМА продоволствена криза. Тогава обаче дори от тези градове да е останало едва 35-40% от населението и то да се е свило до стотина хиляди души - то става дума само за някакви си 4,5 тона продукти. Които не могат да нахранят и 1/10 от тях. В градове от този мащаб, в които хората нямат какво да ядат, не просто да заснемеш раздаването на 4,5 т. храна, а да го наснимаш от всички възможни ъгли - е чиста пропаганда, Dinain. Защото все едно - те си гладуват. Затова беше сравнението с Ленинград.
            Втори вариант: В Славянск и Краматорск НЯМА продоволствена криза. Само че в градове, в които хората имат какво да ядат, не просто да заснемеш раздаването на храна, а да го наснимаш от всички възможни ъгли - отново си е чиста пропаганда, Dinain. Защото хем не гладуват, хем става дума за 4,5 тона продукти за толкова голямо население.
            Има и трети вариант: НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ дали Славянск и Краматорск има или няма продоволствена криза. Ясно е, че 4,5 тона продукти няма да стигнат и за 1% от населението. Не могат да бъдат раздадени на всички. Най-много да стигнат само за артилерийските наводчици от града - които са помагали на артилерията да го срива. Само че тогава не просто без коментар да заснемеш раздаването на храна, а да го наснимаш от всички възможни ъгли - пак си е чиста... пропаганда, Dinain. Защото храниш не населението, а само 20-30 точно определени семейства.

            Comment


              Аха, сега разбрах - протестираш срещу снимките от раздаването на хранителни продукти на население в Славянск. Да, те са пропагандни снимки, както са пропагандни всички подобни репортажи от завзети някакви значими обекти. Във всеки един конфликт, във всяка една война, практически всеки не пропуска да използва момента, за да заснеме обичайните снимки на сваляне/издигане на знамена/събаряне на статуи, войници поздравяват малко момиченце с флагче, раздаване на храни и подаръци на населението и т.н. Това са очевидните неща, но дори през ум не ми е минавало, че снимки от раздаване на чували с лук, зеле и картофи могат да засегнат някого толкова сериозно. За мен те са безобидни.

              Колкото до "продоволствената криза", със сигурност има такава, но хора да умират от глад май още няма. Със сигурност много по-сериозен е проблемът с изхранването на далеч по-големи градове като Донецк и Луганск, но и там явно се справят. Та не мисля, че са опряли до дажби.

              Ще си позволя и аз да ти обясня някои очевидни неща. Наскоро имаше големи наводнения в Сърбия, стотици хиляди хора останаха без ток и питейна вода. После имаше наводненията във Варна и Добрич, и там хиляди бяха без питейна вода. Аз организирах дарения на бутилирана вода и за двете места, от фирмата, за която работя, и от други фирми - нещо от рода на 1000-2000 бутилки за всяко. Ще стигнат ли те за стотици хиляди хора? Разбира се, че не. Разчитат ли тези хора аз да им пратя всичката им необходима за оцеляване вода? Разбира се, че не. Ще умрат ли тези хора без моята вода? Едва ли. Е, явно съм се занимавал с чиста пропаганда по твоята логика. Или пък логиката ти куца.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Снимките на пленена бойна техника не са пропаганда, защото отразяват резултат от бойни действия.
                Но подробните снимки от раздаването на лук, зеле и олио в настоящия случай съчетават два от основните пропагандни похвата: "ефект на присъствието" и "емоционален резонанс" - все едно гледащият лично вижда как армията спасява от глад населението, за което той трябва да остане с впечатление, че е държано гладно от опълченците - и да се радва, като гледа снимките. А става дума за 4,5 тона продукти за агломерация с население колкото Варна (отпреди конфликта). Хич не са безобидни такива снимки.
                Аз пък имам данни за разстрели на майките на опълченците и на лица, заподозрени в сътрудничество с тях, но тъй като нито разполагам със снимки, нито с потвърждение от независима медия (щото такива там сега още не са допуснати) - пусна ли тези данни тук, самият ти ще ги определиш като "пропаганда" и даже можеш да ми отправиш поредното предупреждение. Нали?

                Comment


                  Джин геби, не знам срещу кого са насочени твоите упреци, но събирането на въпросната помощ е дело на частни лица и граждани от всички области на Украйна. Ако искаш упреквай армията задето осигури транспорт на хранителните стоки. А, да - и губернаторът на Харков натовари един камион с хляб. Общо взето, с това се изчерпва "вината" на държавата за това така наречено пропагандно мероприятие.

                  ======================================

                  ***
                  Last edited by Dinain; 08-07-2014, 11:11. Причина: не е военна тематика
                  Truth will save the world

                  Comment


                    Dinain написа Виж мнение
                    Аха, сега разбрах - протестираш срещу снимките от раздаването на хранителни продукти на население в Славянск. Да, те са пропагандни снимки, както са пропагандни всички подобни репортажи от завзети някакви значими обекти. Във всеки един конфликт, във всяка една война, практически всеки не пропуска да използва момента, за да заснеме обичайните снимки на сваляне/издигане на знамена/събаряне на статуи, войници поздравяват малко момиченце с флагче, раздаване на храни и подаръци на населението и т.н. Това са очевидните неща, но дори през ум не ми е минавало, че снимки от раздаване на чували с лук, зеле и картофи могат да засегнат някого толкова сериозно. За мен те са безобидни.

                    Колкото до "продоволствената криза", със сигурност има такава, но хора да умират от глад май още няма. Със сигурност много по-сериозен е проблемът с изхранването на далеч по-големи градове като Донецк и Луганск, но и там явно се справят. Та не мисля, че са опряли до дажби.

                    Ще си позволя и аз да ти обясня някои очевидни неща. Наскоро имаше големи наводнения в Сърбия, стотици хиляди хора останаха без ток и питейна вода. После имаше наводненията във Варна и Добрич, и там хиляди бяха без питейна вода. Аз организирах дарения на бутилирана вода и за двете места, от фирмата, за която работя, и от други фирми - нещо от рода на 1000-2000 бутилки за всяко. Ще стигнат ли те за стотици хиляди хора? Разбира се, че не. Разчитат ли тези хора аз да им пратя всичката им необходима за оцеляване вода? Разбира се, че не. Ще умрат ли тези хора без моята вода? Едва ли. Е, явно съм се занимавал с чиста пропаганда по твоята логика. Или пък логиката ти куца.

                    Разликата е че не си причинил ти наводненията и не си използвал в последствие кадрите как пращаш вода за лична реклама.

                    Comment


                      ОТ - Снимките с раздаването на храна напълно нарушават правилото в тази тема да се постват САМО неща за военните действия. Раздаването не храна е ОЧЕВАДНА пропаганда, но пък и "принципността" на част от модераторите тук е отдавна известна


                      Иначе, сводка от страна на бойците от ЛНР:

                      "Луганск 7-04-2014: анонимный источник
                      армия ЛНР, краткий обзор ситуации:
                      1-е аэропорт: подтверждается, что 6-04-2014
                      выбили КАРАТЕЛЕЙ оттуда, но для удержания
                      позиции требовалось отвлекать много сил и средств,
                      что на этот момент не целесообразно, по сему
                      удерживать не стали, чисто в профилактических
                      целях продолжили кошмарить их и сегодня.
                      2-е ситуация с Су 25 полностью подтверждается,
                      но обстоятельства захвата несколько иные нежели
                      отображены в СМИ и были озвучены министром
                      обороны ЛНР (умолчу о них)
                      3-е захвачен не один а два танка Т 72, также
                      обстоятельства захвата несколько иные нежели
                      отображены в СМИ и были озвучены министром
                      обороны ЛНР (умолчу о них)
                      4-е за технику армия ЛНР выражает Куеву
                      благодарность говорят нужно ещ¸!!! "

                      Появи се и това съобщение, не е потвърдено (не съм виждал досега Т-72 край Славянск или Краматорск, ма знае ли се):



                      Видео от мястото, на което беше унищожена прикриващата колона на Стрелков при оттеглянето към Донецк. Според самия Стрелков става дума за сериозна грешка на командващия колоната (по принцип е било ясно, че ще понесат загуби, но е можело да бъдат минимизирани чрез бая мерки). Унищожени са 1 Т-64БВ (детонация на БК - пълна анихилация общо-взето), 1 БМД-2, 2 БМП-2. Причината - минно поле, плюс артилерийски и танков, минометен обстрел и добиване с ПТРК и РПГ-та от страна на украинските ВС. Съотношението на силите при боя е било около 20-1.

                      Comment


                        Май забравих видеото:

                        Comment


                          http://warsonline.info/ukraine/novor...2014-goda.html - Сводка за 7 юли 2014 г.

                          Comment


                            Джин геби написа Виж мнение
                            Снимките на пленена бойна техника не са пропаганда, защото отразяват резултат от бойни действия.
                            Но подробните снимки от раздаването на лук, зеле и олио в настоящия случай съчетават два от основните пропагандни похвата: "ефект на присъствието" и "емоционален резонанс" - все едно гледащият лично вижда как армията спасява от глад населението, за което той трябва да остане с впечатление, че е държано гладно от опълченците - и да се радва, като гледа снимките. А става дума за 4,5 тона продукти за агломерация с население колкото Варна (отпреди конфликта). Хич не са безобидни такива снимки.
                            Аз пък имам данни за разстрели на майките на опълченците и на лица, заподозрени в сътрудничество с тях, но тъй като нито разполагам със снимки, нито с потвърждение от независима медия (щото такива там сега още не са допуснати) - пусна ли тези данни тук, самият ти ще ги определиш като "пропаганда" и даже можеш да ми отправиш поредното предупреждение. Нали?
                            Да, точно така.

                            Нямам никакво намерение да влизам в дискусия с потребителите кое е пропаганда и кое не. Това е преценката на модераторите. Пристрастията ви са очевидни, очевидно е и че сочите с пръст само "вражеската пропаганда", докато с другата ръка пускате своя. Ето, подал си сигнал, отбелязано е. Щом снимките на лук и картофи са минали предмодерацията, значи са намерени за безобидни.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              кало написа Виж мнение
                              "Луганск 7-04-2014: анонимный источник
                              армия ЛНР, краткий обзор ситуации:
                              1-е аэропорт: подтверждается, что 6-04-2014
                              выбили КАРАТЕЛЕЙ оттуда, но для удержания
                              позиции требовалось отвлекать много сил и средств,
                              что на этот момент не целесообразно, по сему
                              удерживать не стали, чисто в профилактических
                              целях продолжили кошмарить их и сегодня.
                              Това не е ли датата на новината?

                              Comment




                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X