Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ирак - Войната с ИДИЛ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    http://www.newsru.com/world/30jun2014/attack.html - Иракската армия е унищожила 142 терористи и 51 транспортни средства на ISIL,в първият ден от свещеният за мисюлманите месец рамадан.

    Comment


      Ирак хвърля руски Су-25 срещу настъпващите ислямисти

      Ирак получи от Русия първата „пратка" щурмови самолети Су-25, били до момента на въоръжение в руските ВВС.

      Според иракските власти, цитирани от руски медии, самолетите ще бъдат използвани веднага срещу сунитските екстремисти.

      Уточнява се, че доставката на самолетите е по силата на стар договор между двете страни на стойност 500 млн. долара.

      ИТАР-ТАСС съобщава, че Ирак е помолил руската страна за спешна доставка на самолетите във връзка с изострената ситуация в страната, както и заради бавената от САЩ обещана доставка на изтребители F-16.

      Припомняме, в рамките на последните няколко седмици екстремистката групировка „Ислямска държава в Ирак и Левант" води успешно настъпление към северните и северозападни части на Ирак, поемайки контрола на значителна част от територията.

      War, war never changes..

      Comment


        Руснаците доставиха с полет на Ан-124 "Руслан" 4 Ми-35М (наскоро халифатаджиите свалиха едни такъв) и 3 Ми-28Н

        МОСКВА, 1 июля. (АРМС-ТАСС). Очередные партии ударных вертолетов Ми-35М и Ми-28НЭ "Ночной охотник" доставлены в Ирак транспортными самолетами Ан-124 "Руслан". Об этом корр.АРМС-ТАСС сообщил военно-дипломатический источник.
        По его словам, в составе поставочных партий четыре Ми-35М и три вертолета Ми-28Н. Ранее, в ноябре прошлого года Ирак получил 4 вертолета Ми-35М. Вертолеты поставлены в полной боевой конфигурации и оснащены аппаратурой ночного видения.
        Как сообщалось ранее, всего до 2016 года включительно Багдад получит в общей сложности 43 вертолета Ми-28НЭ и Ми-35, в том числе 24 вертолета Ми-35М и 19 Ми-28Н. Эти машины планируется применять борьбы с террористами на иракской территории.
        Контракт стоимостью 4,2 млрд долларов на поставку Россией продукции военного назначения был подписан с компанией "Рособоронэкспорт" во время визита президента Ирака в Москву в 2012 году. Исполнителем контракта является вертолетостроительный завод "Роствертол" холдинга "Вертолеты России", ведущий российский производитель боевых вертолетов Ми-35М и Ми-28Н, а также тяжелых транспортных вертолетов Ми-26.
        Согласно экспертным оценкам, суммарная стоимость поставляемых Ираку боевых вертолетов вместе с сопутствующим оборудованием и авиационными средствами поражения превышает 1 млрд долларов


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          САЩ засилват своето присъствие в Ирак : за защита на американското посолство и Международното летище бъдат изпратени още 200 войници, съобщи Барак Обама в свое съобщение до конгреса . Те са екипирани и с хеликоптери и безпилотни самолети, пише ,,Шпигел Онлайн".
          В средата на юни Обама оповести изпращането на 275 войници, които трябва да защитават гражданите на Щатите и посолството. Освен това към 300 военни съветници ще подкрепят иракската армия в борбата й срещу джихадистите.
          През изминалите дни в Ирак бяха преместени 180 американски военни съветници. С това към момента на иракска територия се намират общо 500 войници на САЩ, като много от тях принадлежат към елитни части. Те обаче няма да вземат участие в операциите срещу сунитските екстремисти.
          Междувременно Барак Обама изключи употребата на сухопътни войски срещу ИДИЛ, но възможността за въздушни удари остава открита.
          САЩ окачествиха провъзгласяването на халифат в Ирак и Сирия от ИДИЛ като събитие без значение. ,,Чували сме тези думи на ИДИЛ и по-рано", каза в понеделник във Вашингтон говорителката на Външното министерство на САЩ Джен Псаки. ,,Тази декларация няма никакво значение за населението в Ирак и в Сирия."
          Белият дом обвини екстремистите, че са започнали терористична кампания. ,,ИДИЛ се бие, за да разруши Ирак", каза Джош Ърнест, говорител на президента Барак Обама.

          mxw/dpa/Reuters/AFP/AP

          Източник : http://www.spiegel.de/politik/auslan...-a-978430.html
          Last edited by Historiker; 01-07-2014, 21:54.
          "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

          Джордж Бърнард Шоу

          Comment


            Още, този път летящи Су-25, по слухове и камуфлаж приличат на ирански (тоест бивши иракски избягали през 1991).

            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Мда, явно новите три Су-25 са вече Ирако-Ирано-Иракски, каква съдба, какъв кеф за моделистите по света.


              Иначе доставените на части самолети с Ан-124 бяха идентифицирани като бивши руски бордове (не беларуски).
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Те били руски, ама на ремонт (или модернизиране) в Беларусия в момента, и ги пратили директно от там.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Белорусия май-няма нищо общо. Самолетите са консервирани руски и (май) ирански. Знаещите казват че никакъв КВР, да не говорим за модернизиране не им е правено. То се вижда и на снимките. Прието е след КВР самолета да се пребоядисва. Тези не са. Просто работещи консервирани машини с остатъчен ресурс. Все пак прави впечатление бързото разконсервиране. Има-няма няколко седмици и са готови за фронта. Вече летят.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_357575 - Иракски военни издигат флага на Ирак над уневерситета в гр. Тикрит.

                    Comment


                      Iraq launches air raids on rebel positions
                      Military announces new push on key oil refinery as Shia religious leader deplores failure to form coalition government.


                      Иракските ВВС са започнали да нанасят въздушни удари със самолети и хеликоптери, оказвайки CAS на гарнизона, отбраняващ рафинерията Байджи. По непотвърдени данни на иракчаните, ISIL са загубили до 9 коли и 30 души от атакуващите части.


                      Report: Saudi troops deployed to Iraq border
                      Saudi-owned TV station says 30,000 troops move to border after Iraqis withdraw, while evidence of Iranian aid emerges.


                      Ал-Арабия съобщава, че Саудитска Арабия придвижва 30,000 войници към иракската граница, след като иракският гарнизон, наброяващ 2500 души, е напуснал позициите си и се е изтеглил в посока Кербала. Иракските власти отричат да са изтегляли граничните си войски, според тях става въпрос за дезинформация.
                      Участието на Иран и влиянието му над иракското правителство остава загадка. Появилите се снимки на Су-25 с ирански маркировки подсказват, че обещаната от Иран подкрепа срещу сунитските бунтовници може да стигне и до директна намеса в конфликта.

                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Muslim leaders reject Baghdadi's caliphate
                        Prominent Muslim leaders rebuke the Islamic State group's self-proclaimed caliphate, calling it 'void' and 'deviant'.
                        Muslim scholars and movements from across the Sunni Islamic spectrum have rejected the caliphate declared by the Islamic State group, with the fighters receiving scathing criticism from both mainstream religious leaders, and those associated with their former allies, al-Qaeda.
                        Prominent Muslim leaders rebuke the Islamic State group’s self-proclaimed caliphate, calling it ‘void’ and ‘deviant’.


                        Сунитски духовни водачи не признават обявеният от Багдади Халифат и го критикуват остро. Както умерените, така и тези, свързани с Ал-Кайда.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Бунтовници са откраднали 40 кг уранови съединения от три лаборатории в университета в иракския град Мосул.

                          Иракски бунтовници откраднаха 40 кг уранови съединения


                          Доколко ефективна и смислена ще е направата на мръсна бомба, и доколко ефективно замърсяване може да се постигне с 40 кг необогатен уран...незнам, но предполагам, че ако изработят такава бомба, тя едва ли би напуснала територията на Близкия Изток...и би послужила за добър повод за някаква международна операция или директна намеса на Иран в конфликта ...

                          Comment


                            http://warsonline.info/irak/boeviki-...t-bagdada.html - ISIL са превзели военна база на Иракската армия в провинция Дияла,на 80 км.от Багдад.

                            Comment


                              Малко снимки:

                              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                              И. В. Сталин

                              Comment


                                http://warsonline.info/irak/kurdskie...a-v-irake.html - Военни части на кюрдите са превзели двата най-големи петролни кладенци в Ирак.Едната рафинерия се намира в района на Киркук ,а втората в района на населен пункт Бей-Хасан.

                                Comment

                                Working...
                                X