Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ирак - Войната с ИДИЛ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Всякакви опити за вникване в ситуацията са безсмислени, ако не се придава нужната тежест на религиозния фактор. Войната е религиозна - халифата води борба за оцеляване. Шиитите водят борба за унищожаването му. Просто е като боб

    Comment


      Desperado, кое няма, просто налагаш нещата и гледаш - в Сирия шитско и алевитско малцинство на власт - баасисти. В Ирак сунитите малцинство - пак бяха баасисти. Ма вместо да плеснат с ръце и да се прегърнат тия "партийни другари", още при Саддам и стария Асад бяха кръвни врагове. Що ли тъй, а? И тогава ли великите сили са ги насъсквали един срещу друг. До някаква степен може би, но не е било определящо.
      А сега в един момент нещата се изчистват - вечното противоборство сунити - шиити. Ислямът е млада религия, има мегдан да се бият.
      Както в Тридесетгодишната война - католици и протестанти, християнството също е било на тия години повече или по-малко тогава.

      Comment


        Какво общо има темата, защо Асад стария и Садам не са били съюзници по партийна линия с темата- има ли гражданска война в Ирак?!?!?

        Кухулин написа Виж мнение
        Всякакви опити за вникване в ситуацията са безсмислени, ако не се придава нужната тежест на религиозния фактор. Войната е религиозна - халифата води борба за оцеляване. Шиитите водят борба за унищожаването му. Просто е като боб
        Ми всъщност, като гледам, оцеляващите са Сирия и Ирак- Халифата има твърде могъщи спонсори и в момента е разделил шиитския паралел на две.
        Трол по списък.

        Comment


          Оцеляването на халифата не е застрашено от "Сирия" и "Ирак" Поставям ги в кавички, защото такива субекти реално не съществуват като фактор във войната. Какво е в момента Сирия? Какво е Ирак? Дефинирай ги.

          Колкото до спонсорите на ИД, можеш ли да назовеш един-два?

          Comment


            Аз мога Кухулине-Катар,Саудитска Арабия,има и спонсори от Турция,Кувейт,Пакистан.Тези май са основните.

            Comment


              За теб е ясно, на мен ми е интересно Десперадо какво ще назове

              Comment


                Desperado написа Виж мнение
                Какво общо има темата, защо Асад стария и Садам не са били съюзници по партийна линия с темата- има ли гражданска война в Ирак?!?!?


                Колко пъти да обяснявам? Четете ,"учИте историю, учИте географию"

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  За теб е ясно, на мен ми е интересно Десперадо какво ще назове
                  СА са основния спонсор на въпросните радикални ислямисти- без значение дали са в Кавказ, Судан, Афганистан или Ирак. Естествено, не като официална политика- те за това имат 1000 принца. Саудитска арабия има дипломатически отношения с Русия, престолонаследника ходи в Москва, но това не пречи определени финансови потоци да текат към чеченци и дагестанци. Същото и със семейство Ладен. Със САЩ гъсти, но талибанчовците и терористите там си имат финансиране от петродолари. Кое точно е ироничното? Че Коалицията която нагазва в Йемен няма изгода от съществуването на ИД по линията Иран- Ирак-Сирия? "Хизбула" приемаме, че е ирански, но ИД хич да не е сътворен с финанси, логистика и планиране в Персийския залив?

                  Колко пъти да обяснявам? Четете ,"учИте историю, учИте географию"
                  И предишното ти не беше аргумент по темата, това пък съвсем отиде в категорията "кой съм аз, кои сте вие". Сигурно така мислиш, че си конструктивен, знам ли...
                  Трол по списък.

                  Comment


                    Desperado, ИД води война с всички останали ислямисти включително с талибаните включително с ал-Каида, от която собствено се пръква А ако случайно добарат някой саудитски принц, сигурно ще сътворят нов, невиждан метод за екзекуция.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Всякакви опити за вникване в ситуацията са безсмислени, ако не се придава нужната тежест на религиозния фактор. Войната е религиозна - халифата води борба за оцеляване. Шиитите водят борба за унищожаването му. Просто е като боб
                      Върховните джапанки декларирали ли са как ще постъпят с ултраменшите джапанки след неизбежната победа и установяването на Халифата? Вероятно ще приложат "окончателно решение"?
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Само кланье Това се декларира, а на практика естествено ще има сунитизация. За сравнение, ал-Каида изначално декларира сунитизация.

                        Comment


                          http://warsonline.info/irak/irak-pes...i-kirkuka.html - Пешмерга е отблъснал поредната атака на IS в районите на Тел-Афар и Киркук.

                          Comment


                            Радвам се, че БИ стана толкова модерен, а Тойотата е новия Панцер. Всички са арабисти вече.
                            Обаче протестирам срещу термина "джапанки" - това винаги са били японците (от japan си идва думата) и става объркване. "Тарамбуки" или "арабески" е по-точно.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Обаче протестирам срещу термина "джапанки" - това винаги са били японците (от japan си идва думата) и става объркване. "Тарамбуки" или "арабески" е по-точно.
                              Абе... ти хубаво протестираш. Ама... и аз протестирам, когато папагалиш хората на режима "асадисти", при условие, че това са баасисти (по партийно-идеологическа линия) и нусайрити (по конфесия). Чу ли Аллуш как ги назовава? Разбра ли защо? Защото е по-точно Въобще папагалите вкарахте яко неологизми в тази война.

                              При теб, обаче, работата е "Чувай, хуйо", както казваха в някогашните закрити вече поделения на БА. Е, що трябва тогаз другите да се "ослушват"?!?

                              Comment


                                Freak show E19
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X