Съобщение

Collapse
No announcement yet.

български форум за Рим

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    български форум за Рим


    #2
    дали може да приемем, че собственика на форума, е облечен с власт, че ходи с машинка по полето, има нерегламентирана колекция, защитава иманяри?
    въпроси...въпроси....

    Comment


      #3
      Та кой е собственика на форума и откъде знаем, че ходи из полетата...?
      Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

      Гюстав Льо Бон

      Comment


        #4
        спокойно сула, знаем името имаме и на снимки колекцията му, даже имеме запис как копува от иманярска сбирса, ...мисля че знаеш кой е..

        Comment


          #5
          Честно казано, не знам. Мога и да се досещам, но един ли е да можеш да си сигурен. Който и да е обаче, ако си прав, Гладиаторе, той заслужава презрение, ако не и порклятие, защото законите, за съжаление заобикалят тези хора в наши дни и те са меценати, с официални изложби и покровители на високи места.

          Ще кажа само, че като видях как е разорана Рациария при село Арчар, плаках. Едно време съм го разкопавал и тогава бях удивен колко много се е съхранило от града въпреки хилядите нашественици по нашите земи от римско време до днес. Готи, хуни, славяни, българи, кумани, татари, унгарци, власи, османци, руси и всякакви други бяха пощадили миналото без да докоснат руините. Нашите момчета за 15 години разрушиха и разграбиха това, което 15 века всеки нашественик беше подминал с уважение.

          Повечето от варварите, които бяха извършили това престъпление дори не са знаели какво изравят оттам, но тези, които са го купували на безценица от тях със сигурност са имали представа за какво става дума. В моя морал и етика аз нямам друга дума за това освен- "престъпление".
          Last edited by Sula; 09-04-2009, 18:19.
          Истинската тирания е само тази, която господства несъзнателно над душите, защото е единствената, която не може да се победи. Тиберий, Чингис хан, Наполеон без съмнение са били страховити тирани, но от гроба Мойсей, Буда, Иисус, Мохамед, Лутер са упражнили върху душите деспотизъм с доста по-различна дълбочина.

          Гюстав Льо Бон

          Comment

          Working...
          X