Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стратегическа концепция, доктрина и състав на хипотетичен български ВМФ (в бъдещето)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Duque de Caixas написа Виж мнение
    Между другото колко корвети тип 056 са продали, че да знаеш по колко вървят?
    Връзката би следвало да е обратна - 056 е базирана на експортен OPV

    Comment


      Кухулин написа Виж мнение
      Няма такова нещо. Освен ако автора не е озарен от гениалната идея, че 3кт фрегата е базирана на 056
      Цитираме уики, това е източника. И ще чакаме

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Връзката би следвало да е обратна - 056 е базирана на експортен OPV
        Не съм срещал такава информация. Type P18N(igeria) и P18B(angladesh) са опростен патрулен вариант на ракетните Type 056.
        Китайците не са планирали да произведат такива OPV за ВМС на НОАК.

        Comment


          Duque de Caixas написа Виж мнение
          Не съм срещал такава информация.
          Гугли HTMS Pattani.

          Comment


            Прав си за Патани. Знаех, че тайландците имат доста китайски кораби, но не съм се интересувал по-подробно от техния флот. Пак излиза, че P18 е опростен вариант на yсложнен вариант на добре въоръжена патрулка (все пак два Харпуна са си два Харпуна). Това е интересна дискусия по отношение на тип 056:

            Last edited by Duque de Caixas; 04-03-2014, 16:02.

            Comment


              "Нашите" моге да имат 76 мм. Ото Бреда, RIM-116, Харпун... въпрос на договорка.
              Тя и "Сигма" на 1700 тона си е скопена с 4 ракети, а уж е "вундер вафла".


              Duque de Caixas написа Виж мнение
              ...от целите тези фантазии на двама трима "разбирачи", реши, че "нигерийците не чакат, а действат!"
              Чак сега ти прочетох поста. Ами за Нигерия, четем нигерийски блогери, за Русия - руски, за Америка - американски.... това е начина. Ние сме в България и разчитаме на гооогле.
              Остава да кажеш, че си по-нигериец от нигерийците и повече знаеш от "кухнята"

              Comment


                Вече стана достатъчно видно, че не си много добре с английския, но можеше поне да прочетеш по-внимателно това, което съм преразказал от блога. Ама не, в стремежа си да се правиш на интересен май пак ще отваряш работа на модераторите да трият отключен от теб оф-топик. По темата за нигерийския OPV пиша за последно, не че храня надежди да разбереш от дума. Това, което ти приемаш едва ли не за официално потвърждение от най-високо ниво, всъщност е родено в главата на нигериеца и е буквално следното (чети внимателно, пък дано най-накрая разбереш размерите на собствения си кьор-фишек):

                Особено смешна нотка е, че нигерийчето говори от свое име в множествено число, но това като любопитна вметка.
                Какво виждат очите ми - Harbin Z-9EC на борда на 95-метрова 1 440-тонна корвета тип 056? Е, вече казахме, че по-рано през годината видяхме фрегати тип 054 и корвети тип 056 да патрулират водите около Плитчините на Джеймс в спорен район на Южнокитайско море и че видяхме вертолети Z-9EC да излитат както от фрегатите, така и от корветите!

                Както и да е, нигерийският 95-метров 1 800-тонен OPV тип P18N, строящ се в Китай е описван като уголемен OPV вариант на корветите тип 056. Това означава, че би трябвало да разгледаме и закупуването на ПЛО вертолети Harbin Z-9EC по US$11 милиона бройката.

                (Чети тук особено внимателно!)
                Миналата седмица препоръчахме комплексна сделка за закупуване на въоръжение на стойност US$450 милиона, която да бъде подписана по време на официалното държавно посещение на високо ниво в Китай, планирано за тази седмица. Препоръчахме Нигерия да заплати US$175 милиона и да убеди китайската външнотърговска банка да ни предложи US$275 милиона целеви кредит за закупуването на:
                - 3 корвети Type 056
                - 3 вертолета Harbin Z-9EC ASW
                - 12 УТС/ леки щурмовици Hongdu L15 Falcon
                - 100 БТР WZ-551
                * плюс да получим фрегата тип 53H2, преминала през КВР, за подсладяване
                и коментарите относно снимката с тежко въоръжения вертолет Z-9:

                Да, красива птичка. Трябват ни по два на OPV, плюс още два за кораба Thunder.

                След всичко казано е доста логично да надхвърлим това, което вече е договорено, по начина, който посочих по-горе. За всеки от тези OPV ни трябва щатен ПЛО вертолет, след като отказахме да поръчаме за корабите дори символичен двоен контейнер с ПКР C802 на кораб. За (предложеното от мен) закупуване на (три) ракетни корвети тип 056 също ни трябват три Z-9EC с двойно предназначение ПЛО и търсене и спасяване. Ако получим ремонтираната фрегата тип 053Н2 трябва да избием (превеждам буквално) кърмовото оръдие от главния калибър, за да направим място за щатен вертолет Z-9EC.

                Това значи, че трябва да гледаме да си вземем минимум шест Z-9EC. Би било яко да имаме още три, базирани на брега или на десантен кораб клас Макасар, производство на Daewoo, както и да са готови да служат и с кораба Thunder. Все пак трябва да намерим US$ 50 милиона за десантния кораб от клас Макасар. Може би ще ни дойде акълът, когато цената му се удвои. Изглежда, че ни е навик да оплескваме всяко малко нещо, което е трябвало да свършим отдавна. Десантен кораб, който може да пренася толкова бойци и техника, колкото двата ни стари десантни кораба и е снабден с хеликоптер, а ние още се чудим? Наистина невероятно. Искам да кажа, закупуването на десантен кораб е записано в десетгодишния план за развитие на флота. Е, защо тогава е това мотане?
                Това е БУКВАЛНО какво е написал в блога си, а за теб мокрите му сънища са изключително достоверен източник. Опитай се най-накрая да схванеш следното: google translate НЕ Е все едно, че знаеш езика и разбираш ПОЧТИ ВСИЧКО. Очевидно на теб никаква работа не ти върши. Разбрал, неразбрал, това е положението. Достатъчно дни загубихме в тази тема покрай нигерийската история, която май само ти още не си разбрал, че не съществува.

                Comment


                  Хех, транслейтъра го ползвам за йероглифите в китайски сайтове. Английските ги схващаме.

                  Но ти не схващаш нещо важно, а то е че в коя да е държава знаят за себе си повече, от колкото теб. Без значение, че ти отнема по час за отговор, за да гуглиш през това време и да се правиш на компетентен.
                  Направи си блог за българските въоръжени сили, пиши новини и хората в света ще те цитират. Това е положението.

                  Ай стига. Аз комплекси тук не избивам. Пиша за забавление.

                  Comment


                    Сун Дзъ, имаш ли някакви източници посочващи ясно цената на китайските корвети и фрегати за не-политически експорт? Тоест нещо различно от твърдения на нигерийски блогъри или официални китайски лица, ами не-китайски страни в чуждестранни сделки които ясно показват кое колко струва?
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Никой няма. Политиката и търговията на оръжие са взаимосвързани и винаги има намесени някакви вторични цели и интереси в много варианти. Другото е черен пазар.
                      Не съществуват неполитически цени.

                      Comment


                        Тоест цени за това което изброи освен от нигерийски блогър нямаш?

                        Иначе нали не взимаш насериозно примерно твърдението, че някое правителство ще успее да накара Дасо или БАЕ Системс да продават нова техника на загуба?
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Експортната цена на 056 може да се установи достатъчно добре от приложената дотук информация. Базата е утвърден експорт по около $50 млн. на парче. Това е примерно 35% по-тънко от западната техника. Допълнителното въоръжение (ЗРК, ПКР, ХАС, торпеда и др.) в тази лека конфигурация ще е грубо 50% от общата цена. Това означава, че 056 спокойно може да отиде на експорт за $100 млн, което добре се връзва с предполагаемата себестойност от $60 млн. Все пак хората от ID не са чак такива балами и в случая добре са преценили.

                          Comment


                            Пилот написа Виж мнение
                            Иначе нали не взимаш насериозно примерно твърдението, че някое правителство ще успее да накара Дасо или БАЕ Системс да продават нова техника на загуба?

                            Никой няма да накара оръжеен производител да работи на загуба.
                            Просто цените могат да варират от нула (подарък), до плюс безкрайност (отказ за продажба). Че даже историята познава случаи, когато заедно с подарено оръжие се дава и финансова помощ.
                            Когато това се случва, правителството поема пасивите. Даже да се подари използвана техника, тя някога е била купена.
                            В случая с Китай, положението е ясно - по всякакъв начин търсят разширяване на пазарите и защото ситуацията им позволява, правят тотален дъмпинг.
                            Припомни си обиколката на китайският премиер е Европа преди около година - две. И изявленията му, че е готов да продава без никаква печалба. Ставаше дума за цивилна продукция, но и за военната няма да е по-различно.

                            Comment


                              Пилот написа Виж мнение
                              Тоест цени за това което изброи освен от нигерийски блогър нямаш??
                              В една от световните класики има следната мисъл:
                              ".... Неразумен е този където във Франция пие бира, а в Германия търси вино..." - перефразирам.

                              Виждам, че с пренебрежение се споменава думата "нигерийски". А трябва да се приема обратно - с най-голямо доверие, защото Нигерия е реален клиент на Китай. Има местна преса, платени държавни информационни сайтове (като у нас), телевизионни предавания, решения на парламента.... вътрешна изтекла информация - все неща, които не можем да видим.

                              Ето пример - нашият министър казал, че ще отдели 300 милиона за флота - това в "блога" на pan.bg
                              Посочете друг източник, от друга държава в нета за това... и после пак ще говорим.
                              Така че отричането на данни за локални сделки, посочени от локални източници, си е откровен спам.

                              Comment


                                И понеже на Кухулин не му се коментира политическата страна на нещата, военната седи горе долу така - какъвто и флот да имаме горивото за него ще се произвежда от руски петрол в рафинерия собственост на руска фирма намираща се в Бургас и ако случайно много ни се прииска да направим някаква глупост срещу най-близката до нас велика сила, на нея няма да и се наложи да прави каквото и да е различно от завъртането на няколко вентила, за да ни извади от играта от веднъж. Крайния резултат от това вероятно ще е спешното ни излизане от всякакви блокове и мисия в Москва с мандат да удари чело оземи и да приплаче с глас "Прошу Владимир Владимирович, дайте нефти и пустите газ! Больше глупости делать не будем!". Освен това(в кръга на майтапа) броя на руснаците с имоти у нас надвишава числения състав на БА от доста по-добри години от сегашната и ако тия решат могат просто да си дойдат по къщята и да дръпнат по един пердах на отговорните фактори у нас, срещу което не НАТО, ми марсианците да дойдат пак, няма да могат да помогнат.
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X