Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайската военна фрегата идва и във Варна - 5-7 август!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Ако имаме разузнавачи на място - имам една малка молба, може ли да снимате в детайли вертикалните пускови на Щил в детайли? Ако може и останалата част от въоръжението и системите за самоотбрана (включително тези за примамки) + радарите за подсветка на целите.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      #17
      Мерси много за снимките, чудесни са. Присъединявам се към молбата на Пилот - ВПУ на Щил би била много интересна.

      Comment


        #18
        albireo написа Виж мнение
        А точно това пътуване според мен беше за да почете засилването на китайско-украинските отношения.
        Между другото, преди няколко дена четох, че украинците са спуснали на вода първия китайски Зубр (от общо 4 бр по договор). Информацията не ми се стори съвсем надеждна, но ако е вярно, посещението може да има нещо общо.

        Comment


          #19
          Хмм, а къде ще го използват този Зубр? Имам предвид, те си имат свои подобни съдове, много по-леки и малки разбира се (подобни на щатските), които са разчетени да се използват от техния LPD (Type 071).
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #20
            Договора е за производство на 2 бр в Украина, а другите два ще се правят в Китай под надзора на украински специалисти. Това ме кара да мисля, че идеята е да се усвоят съответните технологии, а после сигурно ще ги интегрират по своя си маниер в други изделия. Не вярвам да пуснат голяма серия Зубри, понеже не се събират в 071. Впрочем, опитали са се преди това да сключат тоя договор с Русия, но руснаците са ги отсвирили, затова са минали на украинския вариант.

            Comment


              #21
              Хлеб и зрелища , тъкмо туристите да се кефът, ако земат да ни я оставят подарък, или да си я забраят тук ще напрашим паметник на Мао и ще боядисаме уличните кучета червени.

              тва си е неква китаиска фукня , по - добре да бяха пратили един кораб с ориз.

              Comment


                #22
                Пилот написа Виж мнение
                Ако имаме разузнавачи на място - имам една малка молба, може ли да снимате в детайли вертикалните пускови на Щил в детайли? Ако може и останалата част от въоръжението и системите за самоотбрана (включително тези за примамки) + радарите за подсветка на целите.
                Човек, точно за HQ се бях наточил, но за съжаление не мога да взема отпуска за утре (има мноооого малък шанс). Дано да има някой да снима ...
                Recalibrating my lack of faith in humanity...

                https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                Comment


                  #23
                  Пилот написа Виж мнение
                  + радарите за подсветка на целите.
                  Уважаемия Sea Dog вчера е наснимал много подходящи снимки: http://niki-zlatev.blogspot.com/2012...type-054a.html

                  Изглежда, че осветяват с леко модифициран Орех, май тяхно производство:



                  За сравнение INS Delhi:



                  Струва ми се, че на 054А са четири китайски Ореха, а в Уикипедия са омацали нещата.

                  Comment


                    #24
                    Уикито дава 4 радара, ама май е омазало китайският Орех и китайският Томпсън....
                    Recalibrating my lack of faith in humanity...

                    https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                    Comment


                      #25
                      Мда, объркали са кодовете. С тая китайска секретност трудно се влиза в час.



                      Значи от дясно на ляво МР-90 Орех (неизвестен китайски код), Type 347G артилерийски, горе на мачтата е Type 382 (уж само приличал на Фрегат, но нямал нищо общо), под него неизвестен цилиндър, под него някаква електро-оптика, под нея пак неизвестен цилиндър?

                      Comment


                        #26
                        Кухулин написа Виж мнение
                        Значи от дясно на ляво МР-90 Орех (неизвестен китайски код), Type 347G артилерийски, горе на мачтата е Type 382 (уж само приличал на Фрегат, но нямал нищо общо), под него неизвестен цилиндър, под него някаква електро-оптика, под нея пак неизвестен цилиндър?
                        По този въпрос съм пълен лаик и профан, но тези неизвестни цилиндри дали е възможно да са няколко антени, части от една система?

                        А относно "фрегат". Според мен това си е китайско. Било е изкопирано от фрегат достатъчно отдавна, а от тогава китайците са минали през не един технологичен скок и въпросният радар е еволюирал до степен, където определено можем да го наречем китайски.
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          #27
                          Нямам никаква идея засега, дано някой подпита моряците за какво иде реч

                          Comment


                            #28
                            За сериозно преписване от купените от Русия два есминeца 956ЭM най-вероятно, плюс за обновяване на елементната база с цел осъвременяване и "китаизация" на продукта най-вероятно. Още повече, че със сигурност са получили и документация за ремонт и регламентно обслужване и на Фрегат М и на Орех заедно с есминците(и монтираните на тях радари)
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              #29
                              Днес "изпратихме" китайците. Във вторник не се наканих да ида в часа за публика заради почти 40 градусовата жега и по-добре, защото около фрегатата така и не са допускали никой. Военните полицаи казаха, че зад загражденията са влизали само китайци - според тях повече от 500, даже имало дошли с румънски автобуси.... комунизъм

                              Корабът е УНИКАЛЕН на живо. Виждал съм много и най-различни военни кораби, дошли на посещение във Варна, но този на външен вид надминава всичко и то в пъти. Екипажът стоеше като статуи през цялото време, беше красиво.
                              А отзад се плицикат нашите нещастни военни гемии... трагедия. Контрастът е ужасен.

                              Пускам ви няколко клипа с отплаването, дано ви е интересно.













                              Правих и някакви снимки, но тях по-късно.

                              Comment


                                #30
                                А това "нещо" (което не знаех да е на въоръжение у нас) пазеше китайците от натрапници като мен.





                                Comment

                                Working...
                                X