Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъдещето на самолетоносачите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Говорейки конкретно за японците не мисля, че има кой знае какъв сложен подтекст да се търси. Кораба е това за, което го обявяват - голяма платформа за борба с подводници и би могъл да се ползва за хуманитарни операции. Но едва ли за десантни, тъй като няма док. Все пак да не забравяме, че китайските подводници ще стават все по-голям проблем.
    Едва ли го мислят и да има F-35 на борда си, тъй като е доста малък.

    А испанският проект Buque de Proyección Estratégica... Да, но няма нищо ново там. Просто поевропейчена версия на американските десантни вертолетоносачни докове LHD.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      tonev написа
      ъъъ, нещо такова?
      На, това е американски Десантен кораб-док, клас "Сан Антонио", ако не бъркам за името. Японците никога не са обявявали, че новият кораб е за борба с подводници. Клас "Осуми" си е десантен кораб, а новият е негово развитие. За Ф-35 е малък "Осуми", новият си е наред. А относно поервопейчването на LHD, такава е концепцията на "Принсипе де Астуриас", новият кораб вече си е много по-сериозен. Обърни внимание:

      Comment


        [OT]
        Gaden Gogi написа
        Е примерът с Рено хич, ана хич не е показателен. Специално за конкурентноста: имаш ли идея колко шампионски титли във Формула 1 има рено в последните 27 години? а в същото време Мерцедес станаха нарицателно за трошливост
        И колко не-трошливи болида са в серийно производство и щъкат масово по улиците?!?[/OT]
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          Абе, точно "Рено" не е нарицателност за здравина ...
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            РЕНО? - сина ми когато беше малък вместо Р изговаряше Л и вместо Е - АЙ . Познайте как изговаряше РЕНО ! Абе детска му работа.

            Comment


              Според мен японците малко по малко се завръщат на мястото което им се полага, а именно в челната петица. Вярно там си пробиват път и Китай и Индия, но първите в Топ 10 си имат запазени места, така да се каже.
              По въпроса за японския самолетоносач (официално есминец - въртолетоносач) продължава традицията от 70-те години когато Япония се сдобива с първите си "хеликоптерни кораби". Мисля, че този проект им вероятно е тестова площадка за следващия вече носещ самолети проект. Иначе е деклариран като противолодъчен есминец-въртолетоносач. малко ми напомня за съветските "Москва". Сега е ред на Китай да дострои "Варяг"
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                а имат ли избор японците? при тези съседи...
                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                Comment


                  Не е до съседи, а до самочувствие и други такива. И ние имаме съседи, ама нямаме кораби, за флот не говоря .... :kill_myse
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    Dragoon написа
                    Японците никога не са обявявали, че новият кораб е за борба с подводници.
                    Японският ми е слаб и наистина не знам какво точно казват японците. Разчитам на английски преводи и англоезични анализи.
                    Ще цитирам статията в DefenceNews, към която съм дал връзка:

                    But the Japanese Maritime Self-Defense Force (JMSDF) classifies the vessel as a helicopter-carrying destroyer dedicated to anti-submarine warfare (ASW) and humanitarian/logistic support.
                    A total of four are planned to replace the two Haruna-class and two Shirane-class DDHs in the ASW role.
                    The ships are designed to serve as flagships for the JMSDF flotilla, making use of command-and-control functions while operating its shipborne helicopters to conduct ASW, MIA operations, etc., unilaterally or in concert with U.S. forces,” said Sumihiko Kawamura, deputy director of The Okazaki Institute, Tokyo. “The Hyuga is a big step forward to demonstrate Japan’s capability to construct full-fledged aircraft carriers in the future.”
                    И тъй нататък.
                    Целият материал - http://www.defensenews.com/story.php...0171&C=landwar

                    Dragoon написа
                    Клас "Осуми" си е десантен кораб, а новият е негово развитие. За Ф-35 е малък "Осуми", новият си е наред.
                    Osumi е интересна история и трудно може човек да се напъне и да го нарече пълноценен десантен кораб.
                    Ще цитирам нещо:
                    This program originated in a proposal for a small carrier for defensive and MCM purposes, but this was deemed politically unaccpetable, and the project was reworked as an amphibious ship.
                    Дали е точен за F-35 е въпрос на който мога да отговоря само ако погледна чертежите на хангарите на кораба. Но като гледам двата асансьора на борда - единият е малък, а през другия самолета ще мине с клизма. А долу бог знае колко място има.. Я ще се смести две звена, я не. На тайландското корито, което е горе-долу толкова голямо, със зор сместват шест до осем Harrier-а.
                    Аз бих направил паралел между оригиналната концепция на Invincible и японският вертолетоносачен разрушител.

                    Dragoon написа
                    А относно поервопейчването на LHD, такава е концепцията на "Принсипе де Астуриас", новият кораб вече си е много по-сериозен.
                    Вярно, от кораби не разбирам много, но нищо десантно не виждам в Principe de Asturias. Чист малък самолетоносач.
                    Паралелите между Buque de Proyección Estratégica и Wasp, обаче са очевидни.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      Най вече нещата опират до финансови ресурси, щом дори САЩ имат големи затруднения с авионосния си флот. Имат 12 суперсамолетоносача и 10 непълни авиокрила за тях. Поне според мен скоро ще се изправят пред избора да имат или 3-4 CVNX-77 или 15-20 кораба с големината на клас "Есекс". Японците могат да поддържат един суперсамолетоносач или до три конвенционални подобни на клас "Клемансо".

                      1951 написа
                      Японският ми е слаб и наистина не знам какво точно казват японците. Разчитам на английски преводи и англоезични анализи.
                      Ще цитирам статията в DefenceNews, към която съм дал връзка:
                      Мешаш много сериозно двата проекта. Потърси информация и ще видиш, че посочените от теб класове са си по-нататъчно развитие на редови надводни единици. Това, което посочваш си е нормален боен кораб, носещ повечко вертолети и въобще не е за тази тема. За самолетоносач минава тоя хубавец:

                      който е разработен именно на базата на Осуми.
                      Last edited by Dragoon; 11-09-2007, 21:59. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        и той ли е есминец?
                        Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                        Comment


                          Dragoon написа
                          Мешаш много сериозно двата проекта. Потърси информация и ще видиш, че посочените от теб класове са си по-нататъчно развитие на редови надводни единици. Това, което посочваш си е нормален боен кораб, носещ повечко вертолети и въобще не е за тази тема. За самолетоносач минава тоя хубавец
                          Нищо не меся, явно четеш невнимателно.
                          Разговора тръгна от това, че сложих в темата снимка и информация точно за кораба за, който и ти сложи снимка. А именно Hyuga (Хиуга) борд DDH 181.
                          Цитата, който сложих беше от статия в DefenseNews озаглавена Japan’s New Ship: Destroyer or Carrier? (Новият кораб на Япония: Разрушител или самолетоносач?). Отново слагам линк към статията - http://www.defensenews.com/story.php...0171&C=landwar.
                          И да, именно за този кораб става въпрос, че е голяма платформа за борба с подводниците, а не пишман десантен кораб като Osumi .

                          А за авиокрилата не си прав.
                          Има толкова авиокрила, колкото активни самолетоносачи има.
                          Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                          Comment


                            Както казва един познат "Ти кажи какво искаш да ти напиша в интернет и ще ти го напиша." Извинявам се, грешката е моя, японците действително са написали тази глупост. Да ти прави впечатление, че точно на кораб-вертолетоносач за ППО някак си не е точното място да сложиш Иджис? А по отношение на авиокрилата на американците: Първоначално идеята беше да се построят 12 суперсмолетоносача "Нимиц" и да се поддържат в строя 11, а дванадесетият да е в планов ремонт. Съответно крилото му да е учебно-бойно. Само че след края на Студената война така им орязаха бюджета, че за да спечелят няколко милиарда отгоре започнаха да си измислят войни. Както и да е, по въпроса за авиокрилата видяха, че 12 не могат да поддържат и пак вкараха стария лаф за "променените реалности" и как 10 са им достатъчни. Само че обърни внимание в какъв състав са? Колко бойни машини са включвали преди (до 70+) и колко включват сега (със зор до 40). Чак се налага авиацията на МП да поема несвойствените задачи на флотски изтребител-бомбардировачи. Преди ескадрилите VMFA са били допълнение към флотските VFA, а сега 4 от тях направо замемат мястото на вторите само за да вържат бройката. А и бройката пак не излиза, защото освен "Нимиц" има и един "Ентърпрайс" и лидерният кораб от новия клас атомни самолетоносачи ще замени него. И бройката става 13 кораба.

                            Comment


                              Неееее, просто "Нимиц' толкова (около 40) самолета може да носи ако всички са в ахнгара, 70+ е вариант с базиране на полетната палуба, но тогава техниката е изложенан а разни разнообразни вредни въздействия..а е скъпа, затова поради липса на зор (т. нар. "променени реалности") оперират в "икономичен" режим. а реалностите наистина са променени и толкова "плаващи гаражи" просто не са им нужни.

                              Comment


                                А защо тогава плюете "Кузнецов", "Де Гол" и останалите, че им била малка ... авиогрупата. 35 срещу 40 не е голяма разликата, а виж цените са различни. Даааа....Вместимостта на хангарите не отразява състава на авиогрупите. По принцип самолетоносачите (американските) имат доста плаващ състав на авиогрупите, но с 40 самолета не съм чел някой да е плавал. А и на всички снимки няма самолетоносач с празна палуба, дори и в бурните морета.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X