Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъдещето на самолетоносачите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Дано и японците не си мислят така, че иначе освен дето ще ги бият на север(разбира се вероятно ще разберат в каква точно грешка са, като на Хокайдо завали Искандер, тук там примесен с Х-55) и на юг китайците ще се възползват адекватно от ситацията. А големия брат на японците е във фактически фалит.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Темата за самолетоносачите според мен твърде много я отнесохме, но е интересно това около Курилите и не е зле да се отдели Би било интересно да се види какви сили има в региона и какво може да се закара там в разумен срок. Всичко разбира се хипотетично, защото това е много повече политически въпрос с много тежки последствия отколкото 1 седмица интензивни действия.

      Comment


        Политическата страна на въпроса за Курилите изскача не за пръв път, така че е достатъчно обсъждана - поне според мен. Лесно е да се предположи, че ще изплува отново от време на време, особено с оглед на сегашния японски премиер-министър (който сигурно ще изкара по-дълго време в ръководни позиции -а и така или иначе, той "направлява" достатъчно активна там "вълна"). Но от политически въпрос да се мисли за война - особено по този въпрос, - едва ли има смисъл. Вероятността за подобно събитие е някъде около нулата - просто в повдигането на въпроса има определени вътрешно-политически изгоди, при това, не само за Япония. Затова и се появява. Но за да се стигне до нещо повече - ако въобще някога се появи подобна идея, което е съмнително поне в близкосрочен план (близките 20-30 години), то трябва да се извърви бая дълъг път вътре в самата Япония. Когато това започне да се случва, може би ще има какво да се обсъжда.
        Съгласен съм, че този въпрос няма нищо общо с темата за самолетоносачите, която е конкретна. Просто си имаме традиционни "филии" из форума, които под път и на път изскачат . Предлагам да се спре с офтопика.

        ПП Ако наистина има интерес за обсъждане на подобен хипотетичен сценарий (доста нелеп от политическа и икономическа гледна точка, според мен), то това може да се направи в тема в алтернативния раздел.

        Comment


          Между другото аз като зъл език и творец на офтопик - Курилите имхо стават много за някаква проста оперативна морско-сухопътна игра, значително повече от опита Турция срещу България примерно
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Такава игра има смисъл, ако се ситуира някъде в бъдещето, примерно към 2020. Тогава ще има нова техника, ще са напреднали реформите, ще е интересно. В момента армията не е особено боеспособна, техниката се разпада, новите доставки вървят с променлив успех от 1-2 години. Какво да играеш. Има една бригада Искандер с 12 пускови, ще даде един залп без свястно целеуказване и толкова. Виж, ако има няколко нови фрегати, няколко модернизирани подводници, 1-2 Мистрала, ще е друго.

            Comment


              Аз да си добавя към офтопика - ако някога имаш два-три дни за убиване - можеш да моделираш на Fleet Command (древно) или Harpoon 3 или нещо по-нова това с Курилите изключително добре и забавно и да си разиграеш морското сражение
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Абе, предпочитам да го убивам по друг начин. Но мерси за идеята

                Comment


                  Кухулин написа Виж мнение
                  Такава игра има смисъл, ако се ситуира някъде в бъдещето, примерно към 2020. Тогава ще има нова техника, ще са напреднали реформите, ще е интересно. В момента армията не е особено боеспособна, техниката се разпада, новите доставки вървят с променлив успех от 1-2 години. Какво да играеш. Има една бригада Искандер с 12 пускови, ще даде един залп без свястно целеуказване и толкова. Виж, ако има няколко нови фрегати, няколко модернизирани подводници, 1-2 Мистрала, ще е друго.
                  И самолетите! Ако се изпълнят плановете тогава ще има грубо към 400 Су-30СМ, Су-35, Су-34 и Т-50. Интегрирани Оникси! 6 Ясен! Кузя с 30-тина МиГ-29К. Два Киров. Лудница! Мелето ще е страшно

                  П.П: Само като учточнение, но боеспособните бригади с Искандер не бяха ли две?
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Само като учточнение, но боеспособните бригади с Искандер не бяха ли две?
                    На тихоокеанския театър е една. Другите са в европейската част.

                    Comment








                      CVN 75

                      Comment


                        Кресливата французойка(ей няма по-шумен самолет от Рафала, Грипена се опитва да го доближи но и той е далече), бая публика е събрала гледам. Даже "шахматистите" гледат заинтересовано
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          Голяма атракция Не се случва много често.

                          Comment


                            А, чудо голямо, Рафал на самолетоносач. И по-големи атракции съм виждал със същата французойка. От серията Epic Fail. Примерно миналото лято шашна няколко десетки хиляди чиляка като малко след като опря се курдиса перпендикулярно на пистата и остана там и съответно спря програмата на RIAT за има няма час, щото носовото колело останало без управление. То беше малко крив ден за всичко френско де(беше си втория френски гросе издън за деня и доста по-картинен от първия).Уви сега рових из архива, явно съм пропуснал да заснема случката.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Duque de Caixas написа Виж мнение
                              Как точно формулираш "по принцип" нещо, което не е правено?
                              Оказва се че е правено. Виж тук клиповете които е пуснал Сун Дзъ в тази тема: http://forum.boinaslava.net/showthre...553#post343553

                              И по специално този клип, от 11.00 нататък:
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Не е правено, защото това, към което насочваш вниманието ни е коренно различно. Британците се мъчат да разработят прийом за кацане, при който:
                                - самолетът се движи с около 111км/ч за да може крилото също да създава подемна сила
                                - самолетът захожда за кацане с боен товар до 1 800кг.
                                и идеята е да се повиши т.нар. bring back capability, спрямо вертикалното кацане.

                                Това, което са правили руснаците е кацане със съвсем ниска постъпателна скорост (тук крилото не играе никаква роля) и без боен товар и са го правили експериментално с идеята струята от соплата на подемните и маршевия двигатели да не се концентрират върху една точка на пистата.

                                Comment

                                Working...
                                X