Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подводният флот на Русия, март 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    Боя се, че само адмирала си знае какво има предвид, а за целеуказването, особено ако иде реч за Клуб-С за разгонване на натрапници влезли в пусковия район в резултат на блеене на надводните кораби (примерно за пускови райони в Северния Ледовит Океан) дето го охраняват или досаждащи по време на поход със сигурност лодката сама ще си се справи с целеуказването и това определено няма да е нищо ново под слънцето(практикува се и сега - от двете страни на Пасифика).
    Разбира се, това всичкото са едни големи предположения, които могат да се окажат и погрешни като (ако някога) се разбере каква ще е крилатата ракета предвидена за качване на лодките.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #92
      Тук има една специфика, свързана със задачите на РПКСН. Ако стреля на дистанция за собствено целеуказване (<< 100 км), значи е разкрита, значи е безполезна.

      Comment


        #93
        To спецификата си е специфика, ама по-добре да опазиш лодката и да се преместиш някъде в запасен пусков район отколкото да си кажеш "Ми откриха ни, сега що да ги стреляме?" пък и зависи къде са те открили. Ако си на поход от/до пусковия район, чудо голямо че са те открили, по-скоро е добре да успееш да избягаш. Пък и е лекинко съмнително кой кого пръв. Най-малкото ако сколасаш пръв да си откриеш преследвачите даже и близък взрив на 450 кг. фугасно-осколъчна бойна част на ПКР долетяла от 70-80 километра до някой от преследвачите определено би успял да ги спре(а пряко попадение по-скоро ще ги накара да се занимават с аварийно спасителни работи). А това, че някой под водата стреля от 80 километра по тебе още нищичко не значи за него. Най-вероятно дори няма да разбереш какво е гръмнало по тебе, също и важни подробности от сорта на това само ли е и дали в момента не обръща към тебе, за да те повтори.
        Чисто хипотетично може да разчиташ на външна помощ да разбереш дали не е РПКСН, обаче и тая информация евентуално ще стигне до тебе след определено време, за което движещата се с 29 възела под водата лодка вече няма да е там откъдето е гърмяла
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          #94
          Да, за самоотбрана става (ако вече е разкрита подводницата). Но самото опазване при активни действия е проблем - хеликоптери, хънтър-килъри и т.н. Изобщо, стратегическите подводници са твърде слаби и твърде апетитни цели за такъв вид бой. Затова обикновено се охраняват от ударни подводници и надводни сили.

          Comment


            #95
            Е ако някога разберем каква ще е ракетата ще стане ясно и защо са я качили там. Ако е нещо различно от Клуб-С вероятно са имали предвид и нещо различно от самоотбраната, но то пък поне за момента само Клуб-С може да се изстрелва от торпеден апарат, а при 16-20 Булави едва ли ще има място за отделни шахти за КР
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              #96
              Възможно ли е просто да използват пусковите за Борей и да пакетират вътре по четири Х-101 (или ядрената версия Х-102) подобно на проект Ясен? Или пак съм спал отвит?
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #97
                Владимир Мономах няма елементи от 971
                Има. За разлика от първите три, при които са ползвани носови части в различна степен на готовност (с някои доработки), следващите няма да имат. Те пък съвсем нямат общо с 971, като неслучайно се водят проект 955У (Юрий Долгорукий - пр.955, Невски и Мономах са пр.955А).

                Comment


                  #98
                  Кухулин написа Виж мнение
                  Мисля, че Владимир Мономах няма елементи от 971. Евентуално секция от 949А, но нищо сигурно.
                  Има доста елементи...сега ме мързо да ровя за имената, но две построени и използвани 971-ци са нарязани за да с еползват, и то не само носовите части.
                  И това не е някаква особенна тайна....Прросто се оказва че завода който произвеждал прокат останал в Украйна....и докато се усвои производството се ползва каквото има...не съм 100% сигурен за реакторите, затова тях не ги коментирам (просто не помне) но здравият корпус е втора употреба

                  Comment


                    #99
                    Възможно е да греша, не съм сигурен. Мисля обаче, че Владимир Мономах е по нова схема ала Вирджиния - с ъглови торпедни апарати и носова сферична ХАС, която е несъвместима с компановката на 971. Трябва да погледна къде какво съм чел.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Възможно ли е просто да използват пусковите за Борей и да пакетират вътре по четири Х-101 (или ядрената версия Х-102) подобно на проект Ясен? Или пак съм спал отвит?
                      Може, но ще е за постоянно, хардуера е различен. Но няма смисъл, идеята на тия подводници е друга.

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Възможно е да греша, не съм сигурен. Мисля обаче, че Владимир Мономах е по нова схема ала Вирджиния - с ъглови торпедни апарати и носова сферична ХАС, която е несъвместима с компановката на 971. Трябва да погледна къде какво съм чел.
                        Бъркаш с проект 885, Северодвинск

                        Comment


                          Според разни източници пр.955 може да носи и изстрелва както Гранат (вероятно модернизиран вариант, не са сваляни от въоръжение, въпреки че не се носят от подводници от бая време насам), така и Бирюза (разните му там модификации на Калибр/Club-S)

                          Comment


                            Ще носи дълбоководни апарати, сегашният носител го режат...някаква делта беше, предният беше набазата на Ехо 2

                            Comment


                              Gaden Gogi написа Виж мнение
                              Бъркаш с проект 885, Северодвинск
                              Въпроса заслужава по-дълбоко проучване:

                              ПРОЕКТЫ 955, 955А и 955У

                              В 2005 году было завершено формирование корпуса «Юрия Долгорукого», а 19 марта 2006 года под наименованием «Владимир Мономах» была заложена третья лодка серии по несколько измененному проекту 09551 (заводской номер 203).
                              ...
                              Общее расположение и конструкция во многом соответствовали проектам 935 и 881. Всю носовую часть корпуса должна была занимать сферическая антенна гидроакустического комплекса. По этой причине, носовые горизонтальные рули были перенесены на рубку, а торпедные аппараты расположены побортно под углом к диаметральной плоскости лодки. Передняя часть рубки также имела скос с обратной стреловидностью в 75°.
                              ...
                              Наибольшие изменения в проекте связаны с решением об использовании задела недостроенных АПЛ 3-го поколения и с перевооружением ракетами «Булава». Архитектура была принята также двухкорпусной. От проекта 971 лодка унаследовала практически без изменений всю носовую и кормовую части. Так, 8 торпедных аппаратов калибра 533 и 650 мм, а также торпедопогрузочный люк были перемещены в носовую часть корпуса. Там же находятся пусковые установки средств гидроакустического противодействия (6 ПУ). Ниже ТА находится обтекатель ГАК «Иртыш-Амфора-Б».
                              ...
                              Проект 09551 отличается от предыдущего, прежде всего, тем, что при его постройке не используется задел других подводных лодок. Все корпусные конструкции изготавливаются заново.

                              Comment

                              Working...
                              X