Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Рисувалка за кораби

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Рисувалка за кораби

    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    #2
    Интересно, не бях попадал на нея...
    аз пък работя върху 3D рисувалка:

    Скрийншот от програмката


    Рендер на автоматично генерирания модел

    Comment


      #3
      NickD написа Виж мнение
      Интересно, не бях попадал на нея...
      аз пък работя върху 3D рисувалка:
      Супер! А пробвал ли си да направиш 3D модел на някой наш кораб?
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Все още не - засега вкарвам модели на детайлите и системите, като наблягам на руското въоръжение и радари, така че скоро ще може да се пробвам и с някой от нашите кораби... То всъщност идеята е всеки да може да си направи истински или алтернативен модел на кораб от периода 1850 - 1999

        Доста се помъчих, но в момента добавянето на ново оръжие/радар/друго е много лесно и на практика всеки може да добави реален или измислен модел. Скоро ще съм готов да пусна предварителна версия на програмката.

        Малко по-нататък ще се заема сериозно и с формата на корпуса - засега има фиксирани форми за нос и кърма, както и фиксиран блоков коефициент, но затова трябва да вкарам много данни в базата данни, по които ще се конструира корпуса. Като свърша с това, ще може примерно да се направи лесно и бързо модел на миноносеца Дръзки, например...

        Comment


          #5
          Прекрасно. Ако мога да помогна с нещо съм на твое разположение. Така или иначе модели на нашите кораби има колкото пръстите на едната ръка. За качество и достоверност не говоря.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #6
            Да, благодаря много!
            На първо място имам нужда от детайлни чертежи на кораби, за да мога да направя точни 3D модели на елементите - оръжия, радари и пр. В идеалния случай нещо >>ТАКОВА<<. Също са ми необходими и сечения на корабите, за да мога да определя подпалубното пространство, заемано от системите.
            Всякаква подробни данни от типа маса на системите, размери и пр. също ще е много полезна. Сега търся едва ли не за всяка система отделно в интернет и ми отнема много време. Ако случайно имаш нещо подходящо подръка, ще съм много благодарен.

            Другият вариант е, ако разполагаш с готови 3D-модели, така ще ми се спести част от моделирането на системите - ще ги импортирам директно в програмката без да се налага да ги правя аз и ще спестя доста време.

            И не на последно място - отворен съм за съвети и предложения.Мога да ти изпратя текущата версия за програмката, ако имаш желание да я разгледаш, нищо, че има още някои кусури - вече може да се използва някак.

            Comment


              #7
              Чертежи на кораби - дал Господ. Просто дай списъче и ще потърся. Иначе мога да ти дам линкове за сваляне. Например ето сайт с технологичните чертежи на френските кораби, по-големи от миноносец:



              Ето на някои немски кораби:



              Ако ти вършат работа чртежите от МК (тези, които си дал като примерни) ето архив с чертежи от там:



              За нашите кораби съм събрал чертежи основно на тези доставени от СССР. Имам и малко за доставените от Германия 1939-1944. Останалото е мъка.Но има възможност да се изнамерят поне ведетите и шасьорите, чертежите на "Дръзки" са доста схематични, но поне са някаква основа. Имам и чертежите на френския "Казабланка", които са 80 % сходни с тези на "Надежда".

              С две думи - казвай какво ти трябва, за да се поровя.
              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
              Неизвестен руски адмирал

              Comment


                #8
                Във военноморския музей във Варна има модели на Надежда и на Дръзки, ако някой минава от там може да ги поснима.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  Благодаря за линковете, ще свършат добра работа като за начало. Аз практикувам следното нещо - паралелно работя по софтуера и паралелно въвеждам модели на системите. Само от това, което съм събрал плюс твоите линкове ще имам достатъчно работа занапред.

                  Първоначално мисля да започна със "Смели" - затова ще направя моделчетата на РБУ-тата у АК-726-ците. Първоначално моделът няма да е съвсем точен - все още не мога да моделирам транец в софтуера, но ще наблегна на тази част в разработката, а импорта на моделите може да почака, освен ако не се намери друг желаещ да помага по тази част.

                  Ето междувременно последно как върви разработката...




                  Утре вечер ще видя какво мога да направя междувременно по "Смели: и какво ми липсва - и ще насоча разработката в тази посока.
                  Ще пусна и скрийнчета.


                  Колкото до Военноморския музей - при следващото си връщане във Варна ще опитам да го посетя - досега не ми остана време макар че се каня почти година вече.
                  Last edited by NickD; 13-06-2010, 23:46.

                  Comment


                    #10
                    Първа итерация на "Смели". Време за създаване - около 35 мин, като повечето време отиде за изчисляване на реалните размери на детайлите, взети от чертежа.
                    Засега резултатът не е много добър, защото на практика формата на корпуса само в профил съвпада с оригинала, останалото е от крайцера "Аврора". Но така или иначе, това подлежи на доработка.
                    Създаването на реално съществуващ модел се оказа доста полезно, защото ми показа какво имам да пипна още по програмката.

                    А и засега съм сложил 57 милиметровки, защото модела на 76-ците не е готов.



                    Импортнах радарите МР-104 "Рис" и МПЗ-301 "База", ето рендер и с тях:
                    Last edited by NickD; 14-06-2010, 23:14.

                    Comment


                      #11
                      Някой може ли да ми каже от къде да си изтегля тази програма....???
                      Manchester United......

                      Comment


                        #12
                        Пиши ми на nickd@abv.bg и ще ти изпратя последната за момента версия. Програмката още не е готова, а аз нямам особено много време да работя по нея, но все пак ще може да си поекспериментираш.

                        Comment


                          #13
                          Здравейте, имам нужда от чертежи за моделиране на миноносеца "Дръзки" и крайцера "Надежда", особено са ми необходими проекциите и сеченията на корпуса. Знае ли някой къде могат да се намерят такива чертежи, аз в интернет не успях да открия. Благодаря предварително!

                          Comment

                          Working...
                          X