Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как умират линкорите - по молба на mitaca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    даже ако си спомням точно корабът е бивш Де Руйтер
    Ako е бивш Де Рюйтер, отвсякъде си е лек крайцер. Eто какво са си закупили перуанците
    И то не е тежък крайцер, а по скоро каръщиска между лек артилерийски крайцер и ракетен такъв
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #17
      ай беше с 10 152мм оръдия в четири кули.А ракетите са през 50-те години.
      Тежък крайцер продаден има един - Лютцов - четвъртият тежък крайцер от класа Хипер или втория от Принц Ойген. Продаден на СССР за 140 милиона марки /при цена 105 милиона/. Монтирани са само две от кулите - Антон и Дора на тези места. Те руснаците го използват при отбраната на Ленинград.
      П.В.

      Comment


        #18
        De Ruyeter написа
        Всъщност линкор предаден на друга държава аз не се сещам - крайцери доста, но линкор.........освен като репарация
        Бразилските и аржентински линкори не са си строени в държавата - предадени са. И гръцките и турски броненосци са купени в САЩ и Германия. Е, броненосци, но през ПСВ са класифицирани като линкори.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #19
          Всъщност май имаше и чилийски такъв(или беше линеен крайцер?) - бившия HMS Canada. А аз не знам защо изключих целия период преди ВСВ

          ай беше с 10 152мм оръдия в четири кули.
          По скоро нещо от сорта на Белфаст. Лек като класификация и реално тежък като водоизместване
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            #20
            De Ruyeter написа
            Всъщност линкор предаден на друга държава аз не се сещам - крайцери доста, но линкор.........освен като репарация
            ми когато е строен е линкор... иначе през ВСВ може вече да е тежък крайцер... и може да се окаже, че е последния линкор в европа... със сигурност е последния германски....
            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

            Comment


              #21
              Люцов си е доста модерен за времето, но с водоизместване от 14- 15 000 стандартно и 19 000 тона пълно, едва ли може да се счете за линкор, още повече, че калибърът му - 203мм си е типично крайцерски.
              Ако се върнем към периода от 1860 и караме по хронология - Англия строи за Прусия броненосци през 1868-69г. Тя строи и за Италия. Ретвизан е строен в САЩ - един от най-добрите броненосци на руския флот, както и Цесаревич във Франция. Капитан Прат - чилийски броненосец е строен във Франция. Италия с проутите си броненосни крайцери тип "Гарибалди" от края на 19-началото на 20 век продава на Аржентина, те от своя страна ги препродават на Япония. Забравихме за линейния крайцер Гьобен, който е купен от турците малко след началото на ПСВ.
              САЩ построяват аржентинските линкориот ПСВ Морено и ......еее паметта ми изневерява не се сещам. А Канада си е английски дредноут с тънък борд -229мм и 356мм оръдия. Прекръстен е на Алмиранте Латоре. През 30-те години Италия строи за Аржентина два тежки крайцери - с 6 190мм оръдия. Типът е Алмиранте Браун.
              П.В.

              Comment


                #22
                http://en.wikipedia.org/wiki/SMS_Goeben - живота на Гьобен... последния от кайзеровия флот.
                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                Comment


                  #23
                  Като се замисля гърците си поръчват дредноут в Германия преди ПСВ, но не е построен. Мисля че се казваше Саламис и е трябвало да бъде въоръжен с 6 или 8 350мм оръдия.
                  През втората половина на 30-те години германците разработват по молба на холандското правителство линейните крайцери тип 1047 с 9 283/52 оръдия типа на джобните линкори, бородва защита 229мм /по други данни 250м под наклон от 12 градуса, палуба 135мм. Разположение като на Дюнкерк и Страсбург - дебела бронева отгоре - 100мм, и противоосколочна със скосове 35мм под нея. Планирани са 4 кораба, ама германците завладяват Обединените провинции доста бързичко.
                  ПРедвоенният крайцер Де Рюйтер, потопен в Яванско море е строен в Германия.
                  П.В.

                  Comment

                  Working...
                  X