Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стара снимка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Стара снимка

    Ето една стара снимка от скромната ми колекция!
    За съжаление на гърбът и нямаше повествование.

    #2
    Супер снимка. А не знаеш ли къде е снимана? Съдейки по надписа на лодката, аз го разчитам като "МОРЯКЪ" и околния пейзаж би трябвало да е снимана в Беломорието за периода 1941-1944 г. Тогава в Беломорската флотилия има няколко (16 по-точно) моторни лодки. На снимката не виждам гребла, само едно май латинско ветрило, така че вероятно е една от тях. В Охридската патулна група има само една моторна лодка "Мис-Х" и явно не е тя.
    П. С. Да имаш други стари снимки? Супер ще е да видим още ако имаш такива.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #3
      Имаш набито око-Odzava...глас не ще!
      Снимката бе в (комплект) с още една, която ще я покажа тук но в друга...сухопътна тема, а на нейният гръб е споменато Скопие! Така, че може и да си прав. :nod:

      Comment


        #4
        Дани здравей, надявам се, че ме помниш. Радвам се да те видя тук.

        Одзава, позволи ми да те поправя, но съм на мнение че е погрешно да се търси военен произход на плавателния съд на снимката. В Беломорската брегова отбрана и Патрулната група на Охридското езеро са били командировани кадри от Морските войси. Тези на снимката обаче носят униформа М36, което напълно изключва всякаква флотска принадлежност. Т.е вероятно става въпрос за гражданска собственост.
        Last edited by Sturmpionier; 04-09-2007, 20:34.

        Comment


          #5
          повърхноста е напълно равна. може би все пак е Охрид?
          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

          Comment


            #6
            Аз само дадох своето предположение. Може и да е Охрид.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #7
              Съвсем позитивно исках да прозвучат думите ми, Odzava!
              В смисъл, че самият аз съм лаик на тема-лодки и тяхната бойна служба зад и в пределите на родината ни. Моите подозрения стигаха до там, че най-вероятно снимката е заснета не на Черно Море.
              Естествено, че те помня-Sturmpionier! :tup:

              Comment


                #8
                E, не съм се обидил. Просто се съгласих - като е Охрид, Охрид да е. Не бях чел да сме имали кой-знае какви лодки там. "Гражданските" според мен нямаше да са пълни с войници. От там и моето предположение,
                Иначе снимката е интересна.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #9
                  Видях, че не се отваря линка към снимката ми та реших да я обновя!

                  Comment


                    #10
                    В Охрид по време на войната са се возели в лодки не по служба, а за забавление.

                    Comment

                    Working...
                    X