Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поглед към Морската карта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Благодаря за заглавията и идеите къде да се разтърся за допълнително инфо. Като ми остане време вероятно ще започна от далечко а пък постепенно ще мина на по специализирана литература за силите от Балтика и централна европа, стига да я изровя на разбираем за мен език . Е да леко сме далечко от този район Но реших да попитам все пак често от очаквани и неочаквани места излизат супер идеи.

    Поздрави!

    Comment


      Танжер?

      Comment


        Предишният въпрос беше лесен; да видим този:
        През ....година бъдеща европейска колониална сила, действайки в съюз с един могъщ ориенталски монарх, завзема едно прочуто пристанище, което вече векове наред е ключово за владеенето на морските пътища в тази част на света. Градът е предоставен във владение на ориенталеца. Дотогава той е бил владение на друга колониална сила, която често преди и след това е била съюзник на тази, която го завладява, но точно в този период трета европейска държава й е повлияла така, че е направила отношенията помежду им враждебни. Кое е това пристанище?
        Хич не е лесно, но да пробвам: Корфу? Русия-Турция, Франция, Англия...

        Comment


          Бъдещата колониална сила едва ли е Русия, вярно, че Ушаков иначе превзема Корфу в съюз с турците от Франция.
          Мисля че е Танжер.
          Last edited by Kramer; 10-11-2009, 23:26.

          Comment


            Ормуз 1622


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Thorn написа Виж мнение
              Ормуз 1622

              Браво, Торн.
              Бъдещата колониална сила е Англия, която по това време едва почва да изгражда колониалната си империя. Ориенталският владетел и неин съюзник е персийския шах, а Ормуз е владение на Португалия, която пък от своя страна по това време е инкорпорирана от испанската корона.
              A strong toun Rodez hit is,
              The Castell is strong and fair I wis...


              блог за средновековна балканска история

              Comment


                айде една закачка и от мен - какви са координатите на най северното владение на Отоманската империя?
                Last edited by tonev; 12-11-2009, 09:42.
                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                Comment


                  tonev написа Виж мнение
                  айде една закачка и от мен - какви са координатите на най северното владение на Отоманската империя?
                  хайде де...
                  Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                  Comment


                    Мда, забравихме те, а въпросът е интересен. Ми да пробвам. Нали знаеш, ги малко ни шашна с Суматра. Ще пробвам за начало с ...да видим... с Каменец Подолски в Полша?

                    Comment


                      von Danitz написа Виж мнение
                      Мда, забравихме те, а въпросът е интересен. Ми да пробвам. Нали знаеш, ги малко ни шашна с Суматра. Ще пробвам за начало с ...да видим... с Каменец Подолски в Полша?
                      На море ли е?
                      Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                      Comment


                        не


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Thorn написа Виж мнение
                          не
                          опитвам се да подсказвам....
                          Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                          Comment


                            48°40′50″ с. ш. - Каменец Подолски.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Според мен някъде в Подолия трябва да се пада (днешна Украйна) приблизително - 49' с.ш. и 31' и.д.
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                Warlord написа Виж мнение
                                Според мен някъде в Подолия трябва да се пада (днешна Украйна) приблизително - 49' с.ш. и 31' и.д.
                                много е далече от северната полярна окръжност...
                                Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                                Comment

                                Working...
                                X