Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бисмарк и Ямато

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Бисмарк и Ямато

    Малко видео материал. Надявам се да ви е интересен.

    http://www.youtube.com/watch?v=vxDvQfY9bms Бисмарк
    http://www.youtube.com/watch?v=XNP4ca2mMao немска подводница

    http://www.youtube.com/watch?v=OBEYECTL_8s Ямато
    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    #2
    Ами, известни са ни повечето неща.
    Съдбата на YAMATO и въобще всички кораби от този клас, не е била много краснолика. Независимо от размерите си е въоръжението, пак е нямало какво да го (ги) спаси от въздушните атаки, от които са били потапяни или тежко повредени.
    fear is your only god on the radio.

    Comment


      #3
      Е, не толкова категорично. Първо благодаря за филмчетата - аз поне не ги бях гледал. Второ линкора през ВСВ на Тихия океан е бил една голяма плавща зенитна батарея. Когато американците обновяват своето ПВО след 1943 г. зенитния огън на линкорите е бил като изригващ вулкан.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Както каза Одзава ролята на европейските и американските, дори и японските линкори е коренно различна.
        Американските обикновено охраняват самолетоносачните съединения /новите линкори/, старите обстрелват брега, охраняват конвои.Новите по-скоро по изключение влизат в схватки както е при Гуадалканал. Японските линейни крайцери " Конго" са типичен ескорт за самолетоносачи и прикритие за тежки крайцери.
        по-бавните са считани за не особено ценни - Фусо, Ямаширо Исе и Хиюга.Ямато катто особено трудни за поддръжка и последен коз не са хвърляни в сериозни битки.Единият от класа Нагато пък се взривява...
        Англичаните дори и през ВСВ продъллжават да считат линкорите за гръбнак на флота, а самолетоносачите играят по-скоро спомагателна роля - да намалят скоростта на противниковия кораб /Бисмарк, Виторио Венето/.
        Германците се концентрират на малко неразбираемата рейдерска тактика - да изполват линкори в това им качество......
        Last edited by De Ruyeter; 18-09-2006, 12:08.
        П.В.

        Comment


          #5
          Хе, и точно защото ги смятат за гръбнак на флота ги бутат във всяка възможна битка, без изобщо да се опитват да ги икономисват....иначе точно британците провеждат първите мащабни операции със самолетоносачи...отделно 'щотоса спомагателни полагат големи усилия да присъстват във всяк аоперация.

          Comment


            #6
            Абе би ми било интересно, ако след Мидуей артилерийските кораби на японците бяха продължили атаката. Американските самолетоносачи също са доста повредени и са понесли загуби, а превъзходството на японците в артилерийски кораби е смазващо. Там Ямато би се развихрил.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #7
              А докато стигне до американските самолетоносачи, които са далеч зад хоризонта?Да не говорим, че те са по-бързи от Ямато и просто могат да отстъпят.
              В Европа използването на самолетоносачи не е така масово, както е в Тихия океан. Освен това повечето от тях се използват за ескорт на собственото си съединение и защитата му от авионалети, отколкото да нанасят удари по вражеска ескадра, просто защото такова липсва.Германските съединения от по 2-3 кораба едва ли се вписват в тази графа, а италианските макар и многобройни често действат нерешително. Водните басейни са по-малки - например в боя при Матапан Формидабъл се движи заедно с линкорите, а не като далечен с далечен ескорт.Така е и при действията срещу френския флот - операциите "Заплаха" и "Катапулт"

              Американския и британския начин на използване на самолетоносачи може да се илюстрира със следния пример.Вместо Арко Роял или който и да е да поврежда Бисмарк, Виторио и прочие, а после да идват линкорите и да ги доразстрелват с артилерийски огън, просто изпращат множество самолети, които виждат сметката на корабите - пример - Ямато, Мусаши
              Last edited by De Ruyeter; 18-09-2006, 12:16. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
              П.В.

              Comment


                #8
                Примерът ти е меко казано некоректен, по твоята логика българскаат концепция е да се ката 10 годишен голф вместо Бентли, и то не за друго а защототака смятаме...отделно дето ако британците бяха имали токова самолетонодсачиколкото са действали срещу Ямато и те щяха да бълбукнат Бисмарк само с тях, друг въпрос при какви МТО условия е проведена атаката.
                А за действието на самолетоносача в редовете на линкорите:
                1. амреиканските също там се намират
                2. има малка разлика в размерите на средиземно море и тихият океан.

                Comment


                  #9
                  Водните басейни са по-малки
                  2. има малка разлика в размерите на средиземно море и тихият океан.
                  На мен ми се струва че казвате едни и същи неща, а спорите само заради традицията.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Dinain написа
                    На мен ми се струва че казвате едни и същи неща, а спорите само заради традицията.
                    Ми то тези мохабети аз за 4 години съм ги гледал поне .... 100 х. Ама е готино да си бъбрим. Както танкистите си имат тема "На-добър танк", ние си чешем езика за линкорите.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #11
                      Dinain написа
                      На мен ми се струва че казвате едни и същи неща, а спорите само заради традицията.
                      Neee toй само споменава че има разлика в размера на акваторията, и набляга на разликата в построението като нещо кардинално, а аз обяснявам разликата в построението с размера на акваторията.....въпроси? :38:

                      Comment

                      Working...
                      X