Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наистина ли е тя или каква е тя?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Наистина ли е тя или каква е тя?

    Публикувам няколко кадъра от известен филм. На тях режисьора се мъчи да ни убеди, че подводницата е U-26 от IA серия. Действието се развива в Средиземно море.
    Да ама от споменатата серия са произведени само две подводници - U-25 и U-26. И двете са унищожени (ако Ви интересува кога вижте темата "Всичси подводници")
    И не съм убеден, че те изобщо са били в Средиземно море.
    Според мен са използвали подводница от VII-ма серия. Даже ако съдя по силуета и формата на рубката това е VIIB серия.
    Любопитно ми е дали съм прав? :sm186:

    #2
    И аз като се поразрових малко май наистина не е от IA серия и наистина се използвали от VII серия модел, доста сравнявах различни снимки с тези от филма и май си прав. Също така не намерих същата подводница да е участвала в операции в Средиземно море, макар за това да не бъда 100% сигурен.
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #3
      Още едно потвърждение, че се опитват да ни преметнат
      Ето оригиналната U-26

      Comment


        #4
        Ама не искайте много от режисьорите. Те горките трудно правят разлика между подводница и торпеден катер, а сега и точния тип да уцелят
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          То за режисьорите знаем, че горките използват каквото имат.
          Въпроса беше принципен, а не да се критикува филма или режисьора.
          Виж във U-571 типа са го спазили, ама историята е съвсем погрешна.
          Абе, ребром въпрос.
          Някой да знае как да намеря информация за типовете подводници на съюзниците или на япония през ВСВ. За немските има много информация, но за другите е доста кът.
          То донякъде е оправдано. Все пак подводниците са си техен приоритет.

          Comment


            #6
            Ако те интересуват само типовете и кратки данни за самите подводници, то такъв списък за подводниците на Япония и САЩ имаше в приложенията към "Подводная война на Тихом океане", която обединява две книги - "Топи их всех" на Чаралз Локууд и "Потопленные" от Мотицуру Хасамото. Там ес съдържат кратки данни за всеки от типовете, както и рисунка в напречено съченее на някои от тях. Има и данни за съдбата на всички подводници на двете страни в региона на Тихия океан. Естествено, самите книги също са много интересни, като се има предвид, че Локууд командва подводния флот на САЩ в Тихия океан през цялата война, а Хасамото е бил командир на японска подводница. Книгата я имам, така че бих могъл когато имам време да постна тези данни (макар че ще отнеме време). Предполагам, че все още може да се намери в руските книжарници - купувал съм си я преди около две години.

            Comment


              #7
              понякога е много трудно да се намери точния тип машина или оръжие за дадения филм. Преди няколко дни четох за Black Hawk Down. В Армията на Щатите не знаели как ще бъдат представени американците във филма и се заинатили, не искали да си дадат хеликоптерите за снимките. Продуцентите имали възможност да използват немски Хюита UH-1, но след 3 месеца US Army се съгласили и си дали блек хоковете(и слава богу)

              Така, че не упреквайте продуцентите/режисьорите толкова много. понякога просто нямат възможност да използват това, което трябва.
              An attack against a unit of Flying Fortresses was something like controlled suicide...Sometimes 50, Sometimes 80 machine guns were firing at you... You attempted to close you eyes and continue to fire, Frightened to death, Frightened to death."

              Oberst Johannes Steinhoff (176 kills)

              Comment


                #8
                VVC, щом питаш за типовете ето нещо много подходящо и доста пълно за японските подводници:

                Служба на всички японски подводници, възход и падение така да се каже :shocking:

                "Потапяне" от Мотицура Хашимото
                Сайт «Военная литература», работающий с 2001 г., собрал в себе множество текстов, имеющих отношение к военной истории и истории войн, и постоянно пополняется новыми материалами. Среди них -- первоисточники, архивные материалы, документы, мемуары, исследования, проза и поэзия, биографические работы, пропагандистские материалы, статьи, альтернативная военная история, книги по истории техники и оружия, уставы и наставления, устная история, детская военная литература, карты и схемы, военная периодика и многое другое.

                (Само да уточня - в Обединения флот на подводниците са назначавани курсантите завършили Военноморското училище с най-нисък успех)
                Теодор Роско "Бойните действия на американските подводници в Тихия океан"
                Сайт «Военная литература», работающий с 2001 г., собрал в себе множество текстов, имеющих отношение к военной истории и истории войн, и постоянно пополняется новыми материалами. Среди них -- первоисточники, архивные материалы, документы, мемуары, исследования, проза и поэзия, биографические работы, пропагандистские материалы, статьи, альтернативная военная история, книги по истории техники и оружия, уставы и наставления, устная история, детская военная литература, карты и схемы, военная периодика и многое другое.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment

                Working...
                X