Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвикателство: The Mighty Hood

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Предизвикателство: The Mighty Hood

    По същество: предлагаме дуел подобен на провежданите в криле но без модераторът-копои.
    Оръжието-HMS Hood
    Период-по избор
    Кит-по избор
    Мащаб-1/700
    Срок-4-6 месеца (подлежи на дискусия)
    Определяне на победителя-чрез гласуване от потребителите на форума
    Награда: Гербът на Худ, метален, цветен.

    Лично аз възнамерявам да го правя след предполагаемата реконструкция. Малко по-късно ще напиша и историята и описание на предполагаемите промени.

    Значи да се занимаем малко с алтернативщина.
    Реално събитие: на 26 септември 1939 Худ + компания е атакуван от фашистки самолети, има едно попадение, помбата се плъзга по булът без взрив.
    Алтернатива: 2-3 попадения зад вторият комин, унищожени са 2 котелни и 2 машинни отделения, лодъчната палуба и средният калибър са със силни повреди от пожарите, корабът се довлачва да една турбина до базата.
    Поради силните повреди ремонтът е решено да бъде съвместен с модернизация. Унищожените машини да бъдат заменени с такива от Лайън/Венгард. Предвид по-кратките срокове на модернизацията е решено проектирането и строителството на Лайън/Венгард да бъде прекратено и ресурсите да се използуват за Худ. Също така по-кратките срокове предполагат че корарабът ще може да участва във война оради което преоритетите не се променят (както в случаят с Венгард)
    Резултат: в 1942 имаме един "нов" и още по-мощен Худ. Междувременно Бисмарк е потопен от ПоУ и Реконструкция. В боят при Норд Кап Шарнхост и Тирпиц биват потопени от Худ, Ремонт и Реконструкция (поради излизането от строя на Худ на изток е изпратен само ПоУ).

    Малко по-късно подробносто около модернизацията.
    Last edited by Gaden Gogi; 20-02-2006, 10:49. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

    #2
    Пропуснах да довърша историята:след участието си в Корея Худ служи като флагман на средиземноморският флот до 1960, тогава преминава ремонт на машините и е зачислен в резервният флот. През 1970 има предложение да се предаде за скрап но се сформира комитет на ветераните който взима корабът под аренда,
    След възстановителен ремонт Худ е остановен межу Тауър Бридж и Лондон Бридж, срещу тауъра като мемориал.С нападението на Аржентина и сформирането на TF адмиралтейството се "сеща" че корабът все още се води негова собственост, изисква го и след кратък профилактичен ремон, с действащи само едно котелно отделение и две турбини, при максимална скорост от 20 възела Худ се отправя към Фолкендските острови къде оказва неоценима поддръжка на десанта. Още при първите му залпове аржентинските ВВС организират удар срещу него. Предвид спешността на отплаването на корабът функционират само носовите кули от главният калибър, няма никакви средства за РЕБ и ПВО. Линейният крайцер може да разчита само на своята броня...която се оказва достатъчна, 305 мм пояс успешно издържа попаденията на 3 457 кг бомби (метнати топмачтово) и 2 ексосета. След този инцидет е организирано усилено ПВО около съединението.
    Британските медии снимат документален филм за корабът ветеран.
    Следващаат бомбардировка е и последна, аржентинският гарнизон слага оръжие ужасен от мощниет артилерийски обстрел.
    Худ е върнат на своята стоянка където всички посетители на Лондон могат да се възхитят на британското корабостроително изкуство.
    ......
    Обмисляме дали е участвал във войните в залива

    Comment


      #3
      Подкуп-предложение към Одзава: ако се включиш ще получиш като бонус много книги за японски кораби (щях да пиша корита, ама нали съм възпитан ) в книжките има много хубави снимки и чертежки, това са част от нещата които предлагаме:
      IJN Akitsushima
      IJN Furutaka
      IJN Fuso
      IJN Isuzu
      IJN Junyo
      IJN Nachi
      IJN Tama
      IJN Yukikaze
      IJN Chokai
      anatomy_of_the_ship_-_the_battleship_yamato
      IJN Shokaku Zuikaku
      Книжката за Ямато е 196 страници предимно чертежи и схеми, текстът също е готин има и супер снимки....

      първите 22 страници са само текст. Ето и една снимка, а им аи снимки от процеса на строителство, много е интересно с липсващата втора кула...
      Last edited by Gaden Gogi; 20-02-2006, 15:45. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        #4
        Гога, както вече разбра книжките ги имам, с изключение на последните две. Но приемам да участвам и без подкупи
        Тъй като не обичам особено алтернативките в областта на корабостроенето, а си падам по традиционните добре скроени кораби ще правя "Худ" в периода 1930-39 г.
        Но по-рано от месец септември не ми се вижда реално да го завърша.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5
          Е че те кораби се правят бавно и внимателно, това да не са консерви и хвърчила (танкове и самолети).
          Впрочем от италерският кит се получава кораб от периода 32-33, по-късен ще иска доста доработка. Впрочемнека споменем вариантите:
          Италери/Звезда- кораб от периода 32-33
          Тамя- състояние към 41-ва
          Първият е супер-пупер, много качествена отливка, при вторият съм че (понеже не съм го виждал) че детайлите на корпуса са упростени, липсва в частност броневият пояс.
          Афтърмаркет:
          Ецвани чаркове правят едуард и "Бялото знаме"
          Смолни пом-поми, '50 Викерси и 102мм правят пак от Знамето, те също предлагат и ецвани комплекти оръжия съдържащи 8 цевни пом-поми и картечници.

          Comment


            #6
            Хм, това явно няма да го бъде.

            Comment


              #7
              аз щее се включа с Италиерски Худ
              П.В.

              Comment


                #8
                Ako си намеря HMS HOOD и аз ще взема да се включа ако и да съм фен на друг британски кораб
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  #9
                  Поне две парчета има в магазина в Лозенец, не гарантирам но май и в макият ЦУМ ми се е мяркал

                  Comment


                    #10
                    OK, благодаря за инфото. В малкия ЦУМ отдавна го няма. Там има звездовски броненосци и Пола на Моделист
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      #11
                      Да но те са в друг мащаб, само да спомена за подкупните индивиди: награда получава само победителят, освен ако не е оказано друго.
                      За тези които ще правят Италерският кораб: да се внимава когато се слага палубата, може да се деформира корпусът и да не стои на равен кил, други замечатки няма, моделът е прекрасен, афтърмаркетите съм ги казал повече инфо можете да намерите тук:http://hmshood.com/index.html

                      Comment


                        #12
                        По финансови причини аз ще отпадна от дуела
                        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                        Comment


                          #13
                          Както казах май няма да го бъде, а аз снощи разчастих моят Худ (той беше спуснат на вода с монтирани главен и среден калибър, повечето ндастройки, мачти, комини.....корпусът понеси същественни вреди при демонтажа на палубите (общо 5 парчета образуват палубната настилка)...............

                          Comment


                            #14
                            А защо да не стане. до тук поне 3-4 човека се съгласиха да правят Худ за конкурса? Ако се съгласите ще постна правилата на НАВИГА за моделите класове "С6А и В".
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              а колко от въпросните хора се отказаха? как да е аз моят ще си го правя така и така. просто сметнах че ще е забавно и поучително за младежта...а ако има и алтернативщина още по-добре

                              Comment

                              Working...
                              X