Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цени на линкорите от ВСВ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    така е.Например да периода 1932-1936 японският парламент гласува т.нар. Replenishment program Circle 2 на стойност 430 000 000 йени, която трябва да бъде приключена до 1.04.1937г.За Circle 3 нямам данни, а Circle 4 обхваща периода 1938-44г.За тези години са отпуснати 1 300 780 000 милиарда йени, които обаче разделени на 6 г. не правят кой знае колко.За сравнение ще кажа, че бюджета на американски флот за 1939 е 1.083 млрд долара, на Великобритания - 149млн фунта, на Германия - 2 млрд марки.За Франция и Италия не се сещам.
    П.В.

    Comment


      #17
      De Ruyeter написа
      След дълго проучване /някои цени още ми бягат/
      Ямато - 64.9млн йени = 15.6млн долара;
      Както винаги те хванахме в нагла лъжа, след не съвсем дълго но внимателно проучване ние намерихме цените на японските кораби и те са:
      281 536 000 йени за Ямато което при курс 4.27:1 прави цена от 65 933 489 $ което пак си е съвсем прилично.
      Данните са от MarineRundscau 1-2-3/88, имам и за останалите японски кораби.
      А обяснението за все пак ниската цена на фона на размерите и германо-американските постижения е че заплащането на труда е било мизерно.
      За пореден път хващаме хер Ройтер в нагли лъжи и елементарно непознаване на материала

      Comment


        #18
        доколко ти е надежден източника?

        считам, че моите са засечени от няколко източника, а останалите крайцери и самолетоносачи цените са такива каквито постанах
        Last edited by De Ruyeter; 05-05-2006, 09:44. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
        П.В.

        Comment


          #19
          Ами аз съм си посочил източника, за разлика от тебе.
          Отделно дето твоето неумение да работиш с цифри е пословично.

          Comment


            #20
            Japanese cuisers of the Pacific war Wales/Lacroix, Dulin&Garzke - Axis BB, Warships International
            П.В.

            Comment


              #21
              И там какво точно пише? в смисъл точната цифра а не твоята интерпретация, защото като гледам това което ти даваш като цена в ейни почти точно съответства на цената в долари.

              Comment


                #22
                това са цените в йени - аз първо ги взех тях и после смятах чрез преобразователя.Иначе ако искаш мога и за всеки крайцер да ти кажа поотделно цената, тъй като се различават от това къде са строени
                П.В.

                Comment


                  #23
                  аз си ги имам,но очеизвадно нещо куца в твоят сорс.

                  Comment

                  Working...
                  X