Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Всички подводници

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Не се обиждам все на някой може да помогна, пък и аз я правя повече информативана като например темата "Българските генерали". Пък и сега мисля да слагам и друга информация за която бях казал, а тя за най-добри подводничари, кавалери на железния кръст и т.н. Пък и такива книги дето викаш някой да отвори трудно се намират. Аз лично още търся първите две части на Подводниците на Третия райх. За труда не ми отнема много време (не повече от 20 мин.)
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    Comment


      #17
      Shelenberg написа
      . Аз лично още търся първите две части на Подводниците на Третия райх.
      Ще погледна в една книжарница във Варна и ще ти кажа дали все още ги има.
      Rolling, turning, diving
      Rolling, turning, diving, going in again
      Run, live to fly, fly to live, do or die
      Run, live to fly, fly to live, Aces high.

      Comment


        #18
        Shelenberg написа
        Пък и такива книги дето викаш някой да отвори трудно се намират. Аз лично още търся първите две части на Подводниците на Третия райх. За труда не ми отнема много време (не повече от 20 мин.)
        За книгите на Ч. Чонев ли говориш? Аз ги имам, може би затова се изказах така
        Определено във Варна ги има - в Техническата книжарница.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #19
          Кажи ми адреса на тази книжарница и някаква сграда за ориентировка пък като ходя там направо ще я взема или направо някаква връзка с тази книжарница ако мога да си я поръчам да ми я доставят по пощата.
          Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

          Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

          Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

          Comment


            #20
            Shelenberg написа
            Кажи ми адреса на тази книжарница и някаква сграда за ориентировка пък като ходя там направо ще я взема или направо някаква връзка с тази книжарница ако мога да си я поръчам да ми я доставят по пощата.
            Ако ще идваш в София, мисля че може да си вземеш Ч.Чонев от някоя от руските книжарници. Незнам дали ги знаеш, лично аз посещавам най-често една - тази на Шипка 6(Точно до Ректората).
            Last edited by Ханс; 31-01-2006, 17:35.
            Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

            Comment


              #21
              Това трябваше да ми го кажете по-рано но все пак остава и варианта за Варна
              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

              Comment


                #22
                ул. "Цар Симеон" на около 100 м. под "Валентина" в посока ЖП гарата. Книжарница "Андина". Малка е и невзрачна, внимавай да не я пропуснеш!
                Rolling, turning, diving
                Rolling, turning, diving, going in again
                Run, live to fly, fly to live, do or die
                Run, live to fly, fly to live, Aces high.

                Comment


                  #23
                  Чакай бе Нямах предвид тази книжарница! Може да съм се объркал, имах предвид книжарницата, която е в една от уличките под Книжния пазар (до Червения театър). Много "военни" книги има там. Точен адрес не знам, но има още една много добра книжарница, точно зад Св. Никола. Целия втори етаж е специализирана литература - политика, история, техника, вкл. на чужди езици.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #24
                    Тъй като информацията за подводниците е много голяма и на някой може да му се стори скучна реших да сложа и другите обещани материали от книгата. Абе ще редувам нещата един път ще слагам едно, друг път друго и т.н.

                    Значи сега започвам да пиша за списъка на наградените през ВСВ немски командири на подводници. Последователността на представянето е следната - Първо пиша от коя подводница е командира; името на командира; потопени кораби (бр.); Тонаж (BRT); * кога получава железен кръст; ** кога получава рицарски кръст на железния кръст; *** кога получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа и мечове; **** кога получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа, мечове и диаманти. Ако примерно не получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа и мечове ще оставям празно място. Званията на командирите са същите като при предствянето на подводниците само има една нова добавка - ГА - грос-адмирал (пълен адмирал)


                    U-47 КК Гюнтер Прин; 31; 192 102; *18.10.39; **20.10.40; ***; ****
                    U-48 КК Херберт Шулце; 28; 183 432; *01.03.40; **12.06.41; ***; ****
                    пак към същата подводница U-48 ГА Карл Дьониц; ; ; *21.04.40; **06.04.43; ***; ****
                    U-37 КЗ Вернер Хартман; 25; 111 645; *09.05.40; **05.11.44; ***; ****
                    U-29 КК Ото Шухарт; 12; 83 688; *16.05.40; **; ***; ****
                    U-34 ФК Вилхелм Ролман; 22; 100 838; *31.07.40; **; ***; ****
                    U-99 ФК Ото Кречмер; 56; 313 611; *04.08.40; **04.11.40; ***26.12.44; ****
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      #25
                      Значи сега започвам да пиша за списъка на наградените през ВСВ немски командири на подводници. Последователността на представянето е следната - Първо пиша от коя подводница е командира; името на командира; потопени кораби (бр.); Тонаж (BRT); * кога получава железен кръст; ** кога получава рицарски кръст на железния кръст; *** кога получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа и мечове; **** кога получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа, мечове и диаманти. Ако примерно не получава рицарски кръст на железния кръст с дъбови листа и мечове ще оставям празно място. Званията на командирите са същите като при предствянето на подводниците само има една нова добавка - ГА - грос-адмирал (пълен адмирал)


                      U-38 ФК Хайнрих Либе; 32; 168 506; *14.08.40; **10.06.41; ***; ****
                      U-30 КЛ Фриц-Юлиус Лемп; 17; 68 607; *14.08.40; **; ***; ****
                      U-48 КЗ Ханс Рьосинг; 12; 60 917; *29.08.40; **; ***; ****
                      U-101 ФК Фриц Фрауенхайм; 18; 73 359; *29.08.40; **; ***; ****
                      U-46 КЛ Енгелберт Ендрас; 26; 142 105; *05.09.40; **; ***; ****
                      U-28 КК Гюнтер Кунке; 13; 58 272; *19.09.40; **; ***; ****
                      Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                      Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                      Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                      Comment


                        #26
                        U-191 IX C/40

                        дали не е VII C/40? девета серия има ли такива разновидности? аз имам една монография за 7ма серия, там беше написано, че IX са доста по-малко на брой, та не знам имат ли толкова модификации.

                        иначе хвала за труда - осбенно за някой, който няма много източници или търси нещо бързо и конкретно е незаменим справочника

                        Comment


                          #27
                          Shelenberg, какво стана с подводниците след U-200. Сякаш се потопиха и не изплуваха повече. И то заедно с наградите на командирите си.

                          Comment


                            #28
                            Да знам те повечкото теми който водих ги поизоставих малко, но нямаше как ходих до Египет за две седмици,след това имах изпити, после абсловенски бал и веднага почнах работа в друг град и докато свикна и такива работи нямаше как да ги подържам темите. Пък и аз и друг път съм казвал че от доста време нямам личен компютър и всичко правя по зали. Но темите ще ги съживя след 2 август да не се заканвам със сигурност но към 4-5 август ще пиша в тях. Иначе се радвам че има някакъв интерес. Пък и новата книга за подводниците която си купих на скоро има интересни неща може да добавя нещо от нея тук.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              #29
                              3F122 написа
                              U-191 IX C/40

                              дали не е VII C/40? девета серия има ли такива разновидности? аз имам една монография за 7ма серия, там беше написано, че IX са доста по-малко на брой, та не знам имат ли толкова модификации.

                              иначе хвала за труда - осбенно за някой, който няма много източници или търси нещо бързо и конкретно е незаменим справочника

                              Не девета серия си е проверих и в друг сайт. Има такива модификации. Ето тук виж че е девета серия и нещо повече за самата подводница - http://www.ubootwaffe.net/ops/boat.cgi?boat=191
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment


                                #30
                                Включвам се малко със закъснение. Можете ли да ми кажете колко са безследно изчезналите немски подводници и какво се разбира точно под безследно изчезнали? Ще се радвам и на някакви данни за броя на безследно изчезналите екипажи.
                                They march in full battle dress
                                With faces grim and pale
                                Tattered banners and bloody flags
                                Rusty spears and blades...

                                Comment

                                Working...
                                X