Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Суперкрайцерите - тяхната ефективност през ВСВ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Thunderchief написа
    Просто така, от любов да се изказвам неподготвен, Бисмарк хубавко разхожда RN из целия Атлантик додето го намерят и го потапят единствено и само благодарение на факта че не прехваления кралски флот а Fleet Air Arm с платнените си етажерки успява реално да го спре. Kaзано по иначе RN вади щур късмет а ключовата работа я свършват пилотите на етажерките. Ако го бяха открили с час закъснение, съответното JG щеше да разчисти етажерките а немската базова авиация щеше за пореден път да вгорчи живота на кралския флот.
    По повод това дето нямало значение колко тежи снаряда няма нужда да коментирам подобно нещо при това казано от "експерт" дето винаги се изказва подготвен и в един друг форум твърдеше че кинетичната енергия не играе хич никаква роля при взрива
    Интересно ти знаеш ли изобщо къде се развива действието при потапянето на Бисмарк??? Какви JG каква базова авиация ти се привижда? Впрочем самолетоносачите са част от флота.
    Относно късмета: именно Бисмарк вади късмет че изобщо напуска Датският проток, за справка може да прочетеш малко за попаденията в него.
    За експертните мнения: би ли бил така добър да ни светнеш като как кинетичната енергия на едно тяло влияе върху енергията отделена при химична реакция (каквато се явява взривът).

    Comment


      #17
      Хией /пояс 203мм, кули 229мм, рубка 254мм/ се е сражавал със завиден успех срещу американските тежки крайцери - Ню Орлинс, Портланд и леките Джуно, Бойз.Получава 85 снаряда от упор, барабар и торпеда даже някои са изстреляни от толкова близка дистанция, че се блъскат в борда му без да експлодират.Хората по надстройките му са избити с картечници от есминците на американците - представи си кака е дистанцията - загива и капитанът му.Единствената по-тежка повреда е повредено рулево управление и корабът се движи с машините.На другата сутрин го потопява авиацията на Ентърпайз.Тук сравняваме 1 срещу 3 кораба но не от един и същи клас от 1 голям срещу 3 малки.Тоест може ли количеството както казва Маркс да доведе до качествено изменение на ситуацията?
      П.В.

      Comment


        #18
        Gaden Gogi написа
        За експертните мнения: би ли бил така добър да ни светнеш като как кинетичната енергия на едно тяло влияе върху енергията отделена при химична реакция (каквато се явява взривът).
        Светни се в някой учебник по физика, няма какво аз да те светвам
        Can't talk! Got to Shoot!

        Comment


          #19
          Dе Ruyeter написа
          Тук сравняваме 1 срещу 3 кораба но не от един и същи клас от 1 голям срещу 3 малки.Тоест може ли количеството както казва Маркс да доведе до качествено изменение на ситуацията?
          Отговора май вече го дадохме. Може но далече не винаги
          Can't talk! Got to Shoot!

          Comment


            #20
            Thunderchief написа
            Светни се в някой учебник по физика, няма какво аз да те светвам
            Детински изпълнение, когато ти изказваш някакво твърдение ТИ трябва да си го защитиш, не аз да ровя по учебниците да обосновавам твоята теза.
            Аз достатъчно съм ги ровил и правя разлика между физика и химия.

            Comment


              #21
              Gaden Gogi написа
              Детински изпълнение, когато ти изказваш някакво твърдение ТИ трябва да си го защитиш, не аз да ровя по учебниците да обосновавам твоята теза.
              Аз достатъчно съм ги ровил и правя разлика между физика и химия.
              Никой не е длъжен да те "святка", ако държиш да бъдеш "светнат" фащаш си учебничето и се светкаш, не аз да пиша нещо и ти след това да ми обясняваш че щом ти казваш значи не е така. Като правиш разлика между физика и химия със сигурност си наясно и че двете са взаимосвързани, т.е. физическите процеси влияят на химичните реакции
              Can't talk! Got to Shoot!

              Comment


                #22
                Thunderchief написа
                Никой не е длъжен да те "святка",
                Да никой не е длъжен, но когато някой ми се плюнчи насреща и казва че не съм прав, то той би трябвало да се обоснове или най-малкото да цитира учебникът на който се позовава.
                Впрочем от човек който се заяжда за спорта поведението ти е разбираемо :sm113: :tdown .

                Comment


                  #23
                  Gaden Gogi написа
                  Да никой не е длъжен, но когато някой ми се плюнчи насреща и казва че не съм прав, то той би трябвало да се обоснове или най-малкото да цитира учебникът на който се позовава.
                  Впрочем от човек който се заяжда за спорта поведението ти е разбираемо :sm113: :tdown .
                  Опитай с кой да е такъв по физика за 8 клас
                  Can't talk! Got to Shoot!

                  Comment


                    #24
                    Малко снижете тона на разговора. Разправиите могат да стават и посредством ЛС.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      #25
                      Няма разпра. Аз лично прекратявам участие в тази доде не се е развихрила
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        #26
                        Всяка тема в този форум, в която реша, че някой участник не се държи както трябва, се заключва.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment

                        Working...
                        X