Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новости на ''Вимпел''

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Eто поредното обновление - торпедни катери тип ТМ-51 "Бритиш Пауер Бот" и катерите "Комсомолец"
    Last edited by Odzava; 22-08-2006, 17:44.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      #77
      Още едно обновление торпедни катери тип ТМ-200 , първите наши торпедни катери.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #78
        супер, само пак една малка, но важна за поравяне грека, предполагам, че под служба отдолу базиране- трябва да е Варна, а не Врана. Или са на Искър?

        Comment


          #79
          Ми то като се бърза с писането и на Царска Бистрица можех да ги кача. Благодаря за забележката - коригирах тая глупост.
          Между другото - да имаш снимки на ТМ-200 случайно. Илия Тодоров първо е сложил снимка на съветски катер, после се опитва да ни убеди, че един ОД-200 към 1965 г. е модернизирам ТМ-200 в МПК. Изобщо тандема Тодоров-Чонев се оказа много весел в историографията на нашия военен флот.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #80
            На сайта вече се намира и страницата на най-известните български кораби - миноносците тип "Дръзки" . Между другото докато правех страницата се замислих, че публикувания в сп. Моделист чертеж е леко недостоверен към 1912 г., както и поставения пред Военноморския музей експонат. Обърнете внимание на втората снимка. Моряка е прикладвал револверното оръдие, обаче, никъде в чертежите не са показани прикладите на оръдията. Живот и здраве скоро мился да сложа и чертежи на "Дръзки" след модернизациите.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #81
              Не знам къде да го пусна, така, че да прощава адмирала
              EAMCI steht für: Europa-Arbeitsgemeinschaft für Mensch-Computer-Interaktion Die Nutzung der Möglichkeiten des Computers in einem multikulturellen Kontext und ihre gesellschaftlichen Implikationen – hierzu bietet sich der Standort Bulgarien an der Grenze von Orient und Okzident idealerweise an. Der fortschrittliche Einsatz von Computern, insbesondere die neuen Chancen des Internets für Marketing und politischen Dialog, sollen hier aufgezeigt […]

              Comment


                #82
                Ако се чудите кой е карал кораба на БВФ (образно казано) можете да прочетете в рубриката Командващи на Българския флот
                И една молба - ако имате снимки на командващите - пращайте. За сега имам още една, но командващия е седнал в лодка и лицето му не се вижда. Така, че няма да я слагам.

                Sturmpionier написа
                Не знам къде да го пусна, така, че да прощава адмирала
                http://bgarmy.eamci.bg/scripts/isapivwb.dll
                Щурме, да си жив и здарв още 100 г. такива материали да пращаш. И за снимките 1000 пъти благодаря. Особено за Подводник 18.
                Last edited by Odzava; 14-09-2006, 10:13. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  #83
                  Odzava написа
                  Ако се чудите кой е карал кораба на БВФ (образно казано) можете да прочетете в рубриката Командващи на Българския флот
                  И една молба - ако имате снимки на командващите - пращайте. За сега имам още една, но командващия е седнал в лодка и лицето му не се вижда. Така, че няма да я слагам.


                  Щурме, да си жив и здарв още 100 г. такива материали да пращаш. И за снимките 1000 пъти благодаря. Особено за Подводник 18.
                  Радвам се да помогна.
                  А иначе портретни снимки на командващите БВФ би трябвало да има в последната книга на бай Чони за историята на Българския флот.До колкото знам обаче е ограничено издание и не е пускано в свободна продажба.

                  Comment


                    #84
                    Ааа...не съм чувал за тая книга. А къде се разпространява? И защо Чони ако реши да напише нещо полезно го крие а глупостта си умножава безкрайно?
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #85
                      http://www.shopbulgaria.com/index.ph...=2097&a=-1&p=4 те тука я има за 40$. В "Български войн" имаше статия за тази книга. тиража й е само 200 бройки и е предназначена за офицерите от щаба на ВМС и за подарък на чужди военноморски делегации.
                      Ако решиш да я поръчваш по нета ще ти дам линк към друг електронен магазин, където я има на половин цена.

                      Comment


                        #86
                        О, тази съм я виждал. Там подводниците от проект 613 са "Ромео" :sm113: Продаваха я в София в книжарницата до Британското посолство. Обаче нищо ново, освен рисунките в нея не видях. :tdown
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          #87
                          Odzava написа
                          И една молба - ако имате снимки на командващите - пращайте. За сега имам още една, но командващия е седнал в лодка и лицето му не се вижда. Така, че няма да я слагам.

                          Мисля, че Дибо може да ти помогне

                          Comment


                            #88
                            Благодаря Щурме. За пореден път помагаш много съществено. Ще го отбележа на сайта. А за статията в Океан бях забравил.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #89
                              С помощта на дибо, попай и Щурма командващите до ПСВ вече са с картинки.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                #90
                                От нямане какво да правя добавих една снимка и малко текст в Австро-Унгарските скаути тип "Адмирал Шпаун", и една снимка на "Люрсен" като щабен катер на парад. И вече всички командващи ВМС (без трима) си имат лица на страницата.
                                Last edited by Odzava; 21-10-2006, 17:28.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X