Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Линейните крайцери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Току-що си проверих данните, които имам в компютъра - статии изпращани ми от чужденци, писани от чужденци - англичани, забележи за британските и немските линейни крайцери
    Та Инвинсибъл - 26.6
    Индефатигейбъл -26.83
    Лайън - 27.7
    Принсес Роял - 28.5
    Куин Мери - 28.7
    Тайгър - 28.8, веднъж 29.1
    Ринаун -32.58
    Рипълс - 31.73
    Фон дер Тан - без форсаж 25.5 със - 27.4
    Молтке - 28.1
    Гьобен - 27.9
    Реалната на двата - продължителната е около 27
    Зайдлиц - 28.5 с форсаж продължителна - 27.5
    Дерфлингер 26.5
    Люцов - 25.9, 25.8
    Обаче и двата са мерени при плитководие при Нойкруге което отговаря на 28 и 28.5 възла.Това е обаче при форсаж.Нормална продължителна скорост е 27 и 27.5
    П.В.

    Comment


      #32
      Бронесните крайцери се делят на две:
      Броненосни крайцери - защитници на търговията, тежки скаути и убийци на рейдери - такива са:класовете Креси, Дрейк, Монмаут, Кент, Баян, Роон, Йорк, Рюрик, Россия, Громобой, Владимир Мономах, Бруклин, Потьо, Жана Дарк, Дюпле
      втория клас са предвидени да са бързоходно крило и да се бият заедно с броненосците в една линия Пример: Уориър, Блек Принс, Шанън, Фюрст Бисмарк, Блюхер, Шарнхорст, Тенеси - бр кр., Пенсилвания, Виктор Юго, Жюл Мишле
      Първите имат по-малко оръдия от гл. калибър и по-слаба броня, вторите са по-тежко бронирани, затова ги класират и като броненосци втори ранг - пример Гарибалди.
      Тъй като линейните крайцери се явяват продължители на броненосните крайцери, британските, тип Инвинсибъл, Индефатигейбъл, Ринаун, дори донякъде Лайън са си защитници на търговията немските са линейни крайцери - бързоходно крило, защото те така и така няма какво да защитават с тях
      П.В.

      Comment


        #33
        Ahaaa, знчи ще излезне че не било коректно да се сравняват първите британски линейни крайцери с германските. И ако продължим твоят пост ще излезне че те са направо страхотни, 'щото идеално свършват работата за която са предвидени:отиват и попиляват Шпее, при това снарядите на Шарнхост и Гнайзеннау не им нанасят никакви същественни повреди.

        Comment


          #34
          да, те са си свършили добре работата и в Хелголандката бухта срещу леките крайцери
          П.В.

          Comment


            #35
            Значи са хубави кораби

            Comment


              #36
              Хубави, но например, не мога да обоснова залитането на Фишър към по-лека броня от 229мм на Лайън и Тайгър към 152мм на Рипълс и Ринаун, та чак до 76мм на Глориъс, Кърейджъс и Фюриъс.Не забравяй, че два от последните вземат участие във второто сражение във Хелголандската бухта.При мъгла и на къса дистанция малкият брой големи оръдия - 4х381мм не играе роля.Играе роля плътността на огъня - дори и лек крайцер със 150мм оръдия може да го превърне в решето
              П.В.

              Comment


                #37
                Е онези 5-тте колкото и да съм пристратен ( ама аз изобщо не съм пристрастен ) трябва да си призная че са изгъзица...ама са красиви 8)

                Comment


                  #38
                  Да, за красота си абсолютно прав.Междувпрочем ме подсещаш, че можем да пуснем тема за най-красив кораб, независимо от бойните му качества
                  П.В.

                  Comment


                    #39
                    Е то си имаше такава тема, а независимо от качествата амиии..... абе Гнайзеннау е много красив на някой снимки, ама Все пак Венгард е върха

                    Comment


                      #40
                      е, въпрос на вкус, то и Худ и Тайгър са си много красиви
                      П.В.

                      Comment


                        #41
                        a 457mm na линеен крайцер

                        Comment


                          #42
                          еее, ама защо само едно, как да го нарека all-big-gunМоже ми наистина е корабът с единственото голямо оръдие!
                          П.В.

                          Comment


                            #43
                            Айде стига лигавене, аз сега си разпечатвах части от корабните спраовчници, примерно британските и американскиподводници през ВСВ, а когато излъжа скенерът да тръгне ще сканна няколко снимки от Дженса който имам, корабите от ВСВ, и даже може онези кораби дето искаше за загадката,, да видим дали някой ще ги познае.

                            Comment


                              #44
                              Хайде едно изключение, потвърждаващо правилото:
                              Догер-банк немските по-добре бронирани линейни крайцери+ броненосен бягат или лек линеен от британските, поради численото превъзходство.Аксиомата от Улсан и Коронел и разбита, заради превъзходството
                              П.В.

                              Comment


                                #45
                                Скоростта на QE according Burt, Raven&Robers
                                На изпитания:
                                Куин Елизабет развива 23.91 възла при 73 253к.с.
                                Уорспайт - 24.1 за час и половина, продължителна 23.8 при 68 900 к.с.
                                Малая - 25 възла при 77 000 к.с.
                                Вълиант - 23.5 възла при 70 256 к.с. и 23 възла продължителна скорост
                                Бархъм - 23.83 възла при 74 896 к.с.
                                Адмирал Джелико казва за тях:
                                Твърде бързи, за да се движат с основния флот, чиято скорост е 20 възла - мах и твърде бавни за да съпровождат линейните крайцери
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X