Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    пак да пусна снимката на вторият, че да не ровите, обнадежден съм.

    Comment


      #92
      Ее, подсказките бяха много .
      За другият не знам, само бих предположил, че е Австро-Унгарски.

      Comment


        #93
        не е, и е станало когато вече не е имало такава държава а нейните кораби са нарязани.

        Comment


          #94
          "Остфрисланд" потопен от бомбите (или заложените заряди в корпуса и досега не е ясно) на ген. Мичел. източното крайбрежие на САЩ.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #95
            Абе Гога и с такова качество как да различим десантен кораб тип "Гуам" или въртолетоносач както го класифицират някъде от самолетоносач. Щото много се различават като силует де.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #96
              Хе, ами Белграно не беше ли клас Бруклин, защотоо май аржентинците никога не са прозвеждали големи леки крайцери?А именн това казах и аз в началото
              П.В.

              Comment


                #97
                Не е немският таралясник (ами вижте положението на барбетiте де). А това Белградо какакъв клас е няма нищо общо със загадката тя е "кой е този кораб" а не "какъв клас е", so това не може да се приеме за верен отговор, както и беше ти казано.

                Comment


                  #98
                  Като изключим оправданията и жалванията май нещо ви се запъва коритцето.... Айде жокер: това е европейска постройка и действието се развива около Европа.

                  Comment


                    #99
                    Еспаня?
                    П.В.

                    Comment


                      Брах...позна. Ама вече няма да давам по толкова жокери.

                      Comment


                        Odzava написа
                        Абе Гога и с такова качество как да различим десантен кораб тип "Гуам" или въртолетоносач както го класифицират някъде от самолетоносач. Щото много се различават като силует де.
                        Как да познаем: бордът е бая по-висок , по-точно отношението височина на борда/дължина. снимката е цветна което не е много често през ВСВ а след това не е имало големи войни, значи най-вероятно е изпитание...... пък и дадох прекомерно много подсказки. Пък и явно някой познаха......аа аз също така май казах че не е самолетоносач..ама кой слуша?

                        Comment


                          Какво е било това

                          Comment


                            Малко историе за горното (аз я знам цялата): това е било корито с над 100мм оръдия, отишло коритото до един остров (групата острови е с името на плод) да гъцне радиостанцията, да ма ония съксеснали да изпискат,в резултат друго корито с над 120мм оръдия се отзовало и погнало над 100 мм вото. това с мъничките оръдия се гърчело, ама нито можело да избяга нито да закара о чуждото.в резултат станало на скрап (както се вижда от снимката).
                            И двата кораба участващи в сражението са носели имена на градове.
                            Айде познайте и после съм намислил няколко текстови задачки.

                            Comment


                              Остатъците от лекия крайцер "Емден с 10х105мм оръдия след като го е думкал британския крайцер "Сидни".Действието се е раззвивало край Кокосовите острови, нали така?Зимата на 1914 г.Спасява се само десантния отряд от 50 човека
                              П.В.

                              Comment


                                Не е вярно, спасява се и голяма част от екипажа, даже прекосяват половината планета и през Турция се добират отново да Германия.
                                А сега: това какво е ? какво му е станало и кой е виновен?
                                Няма ли и някой друг да пусне загадка?

                                Comment

                                Working...
                                X