Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ото Хаан, защото е цивилен атомоход.

    Comment


      Заради разговора за Арктика? И защото много голям кораб е пропътувал 463,000 км. използвайки всичко на всичко 22 кг уран и то с технологии от краят на 60-те?
      А кораба е Ото Хан, ето линк за историята: http://gcaptain.com/story-irrelevant-nuclear-success/
      И отново не става ясно защо заменят ядреният двигател с дизел.

      П.П: Докато търсех подробности и Дюка ме е изпреварил.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Дюка си е фен на корабите, забелязал съм го, браво.
        Затова го чета този форум - научаваш нещица, дето няма да се сетиш да си ги четеш сам.

        Comment


          Сун Дзъ написа Виж мнение
          Дюка си е фен на корабите, забелязал съм го, браво.
          Затова го чета този форум - научаваш нещица, дето няма да се сетиш да си ги четеш сам.
          Ами, просто явно знам къде какво да търся. Специално пък от флотски дела разбирам най-малко.

          Comment


            Да, познахте. А другото забележително в тоя кораб е, че капитана кротко се изявява на цивилното поприще след ей тия приключения:

            Comment


              Heinrich Lehmann-Willenbrock, потопил 24 кораба през ВСВ, сменил 4 подводници през войната, между които и най-успешната, U-96 (по чието плаване е създадена книгата, сериала и накрая филма "Das Boot").
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment




                Нещо много лесничко - кое е корабчето и защо е известно ?

                Comment


                  Ескадреният миноносец Садзанами, пленил вице-адмирал Рождественский.

                  Comment


                    Да.
                    Но се пише "Сазанами", с "д" го пишат руснаците само. Sazanami на английски.

                    Comment


                      Руснаците го пишат със "д", защото така се чете. Тя и марката автомобили и мотоциклети на английски се записва Suzuki, но японците го произнасят Судзуки и т.н.

                      Comment


                        Е, тъй като не хващам в детайли японският ще го приема на доверие, но като приемем, че английският е международен език, ще си го произнасяме без "д".
                        Ти ако си купуваш кола от представителството "Судзуки" ли ще им кажеш, че искаш ?

                        Comment


                          А и Рожественский се пише, не Рождественский.

                          Comment


                            Attached Files

                            Comment


                              Парче от бронята на Ямато и компания, задигнато от Куре след войната и тествано от американците ползвайки техни оръдия от Айова?
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Да, позна. Това е челната плоча за кулата на Шинано (650 мм). 16 инча бронебоен Mk.8 не я усеща.

                                Comment

                                Working...
                                X