Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Лек крайцер Глоар, френски, клас Ла Галисоньер.








    Le Gloire, Mers El Kebir

    Comment


      Супер си! Аз дори не знаех кой е кораба, а само че снимката е от 1919

      Въпроса ми беше за този интересен(заслепяващ) камуфлаж наречен "Dazzle camouflage": http://en.wikipedia.org/wiki/Dazzle_camouflage

      Целта му не е да скрие кораба, а да обърка преценката на целеуказването за размера, скоростта и вектора на движение на кораба. Използва се и ПСВ и ВСВ. Аз поне не бях чувал за него и ми се видя интересен.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        1919г.? На кораб, спуснат на вода на 28 септември 1935г.? Не съм убеден.

        Вярно, че допуснатата грешка малко ме затрудни, защото бях напълно убеден, че корабът е от ВСВ, а като отворих един сайт пишеше ПСВ. Гадничко. Иначе францизите на Razzle-Dazzle camo му викат Zebrage. Да си призная първо си търсех кораби от ВСВ, но като намерих грешката в този сайт:

        Zebra striped camouflage WW1 Cruiser


        и направих асоциацията с HMS Argus:

        ...та ревюто на корабите на Нейно Величество не беше най-ползотворната посока на търсенето.

        Comment


          Ами то си мяза на зебра А иначе на снимката пишеше 19-та и това ме е подвело. А иначе камуфлажа наистина обърква очертанията на кораба. Особено ако се стрелят от 20 километра.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Да уточним няколко неща. Това не са единствените два кораба носили този камуфлаж и схемата наистина е от ПСВ, нищо, франсето е по-ново
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment




              Attached Files

              Comment


                Има две неща които искрено ме отвращават от човечеството. Едното е расовата дискриманация, другото са холандците!

                Самолеттоносача на картинката е клас Нимиц ( Теодор Рузвелт (CVN-71) ). Ето я и историята, която определено не заслужава чак такава емблема. Ама холандска му работа. Промъкнали се веднъж през охранението и дайте да опищим света. От статията се вижда, че и канадците са успявали.

                http://defence.pk/threads/dutch-subm...d-more.142292/
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Мда, HNLMS Walrus троли CVN 71 Всъщност, доста народ се е изредил на бедните самолетоносачи. А обяснението е просто - нещата в мирно и военно време са принципно различни.

                  Comment


                    А обяснението е просто - нещата в мирно и военно време са принципно различни.
                    До степен, че съветските пилоти прелитали над самолетоносач, ордена им щеше да е посмъртно. Същата работа с разнообразните подводничари. Еле пък на дизеларката с готината емблема
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      При дизеларките положението е още по-тегаво. Всичко, от което имат нужда самолетите, е целеуказание, Щом веднъж го получат - Бог с тях, да ходят да си пробват късмета. А дизеларката, даже и да получи целеуказание, няма как да гони целта. Трябва самолетоносача сам да се нахендри на нея

                      С други думи - в мирно време знаеш къде е учението, отиваш и пробваш. Ако стане, WIN. Ако не стане, здраве да е. Във военно време чакаш групата сама да дойде, пробваш си късмета и независимо от резултата ставаш герой посмъртно

                      Атомните подводници са по-добре в това отношение, защото мога да осъществяват постоянно следене на групата.

                      Comment




                        ?

                        Comment


                          Advanced Gun System. Вероятно при монтиране на DDG-1000. Пуца на 100 и кусур километра. Никъде обаче на казват колко е началната скорост на снаряда. Крият гадовете.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Точно.
                            Зла пушка, зла. Мен ме радва калибъра и.
                            А иначе не знам дали ще конкурира Вулкано по далекобойност и точност.

                            Comment


                              По обсег и по точност са сравними, но бойните части нямат нищо общо.

                              Comment




                                Кой е кораба и защо го пускам?

                                Comment

                                Working...
                                X