Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    не знам дали маските са газови...поне не виждам маркучи за въздух или система за филтрация на въздуха.....повече приличт на маски целящи да предпазят лицето и очите..за това си мисля за термоустойчива екипировка..

    Comment


      Това е "зората" на противогазовите маски и защитни костюми, а те тогава изглеждат доста различно (обикновено няма видими маркучи, а филтриращият апарат е директно закачен). В този случай най-вероятно каквито има тръби и маркучи минават под маската и защитната част, която покрива горната част на тялото и филтриращите елементи сигурно са някъде надолу (или пък са директно в странно изглеждащите "отвори" на маските на устата). Съгласен съм, че изглежда и като да има някакъв елемент на термична защита (това добре ще се върже с предположението за огняри или екип за контрол на повредите). Но трябва да е някакъв тип газова маска, не виждам какво друго може да е (водолазните костюми изглеждат съвсем различно, а не мисля, че противопожарните костюми тогава имат такъв вид, да не говорим, че използват метални каски, а не качулки с маски - или поне аз не съм виждал такива (което не означава много, като се замисля).
      Торн ще мине през темата и ще разберем .

      Comment


        E, и аз не знам подробности. Снимка от архива на Time, показваща австрийски моряци в защитно облекло. 1916!
        Last edited by Thorn; 17-09-2010, 13:08.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Sailors aboard an Austrian warship wearing protective suits and gas masks during World War........LIVE MAGAZINE
          и двамата с голъм познахме в общи линии ....но той насочи детайлите в тази насока пръв, така че той е човека който трябва да пусне нещо......иначе униформите на австрийските моряци са доста сходни с тези на немските.....при пехотата има по ясно изразена разлика....

          Comment


            Кое е това морско сражение?

            Добре, този път е от серията "познайте морското сражение по схема от него". Мисля че е лесно, затова пускам само схема от началото на сражението.
            Attached Files

            Comment


              На прима виста без гуглене - като гледам бронирани кораби в строй "фронт" - Лиса, Тегетхов тарани италианците.


              thorn

              Средновековните църкви в България

              Comment


                Да, лесно беше. Ти си .

                Comment


                  Кое е това корабче?
                  Attached Files

                  Comment


                    Здр,

                    Май е дредноут от серията "Еспаня"

                    Comment


                      Да, позна . Май е най-малкият кораб от класа.

                      Comment


                        след това го попогледнах в уики... Направо си е ескадрен броненосец (додренаут) с многооо претенции. И почти крайцерско брониране. Като цяло серията има доста безславна съдба. Мисля, че е последния опит Кралство Испания за достойно присъствие по моретата. След което братоубийствен финал на Кралския испански флот.
                        Last edited by IvoDim; 31-03-2011, 11:03.

                        Comment


                          Що, сега си имат самолетоносач, доста фрегати и подводници. Докато бъде кралство, ще има претенции. Пък и прираст някакъв имат, демографски, за разлика от доста европейски държави.

                          Comment


                            Направо си е ескадрен броненосец (додренаут) с многооо претенции.
                            Аз даже бих ги определил като дреднаут (единен основен калибър, разположен в кули, даже противоминна артилерия си има), макар и най-малкия в класа. Британски проект и почти британско изпълнение. Обаче съдбата им не е добра - и на трите от серията.

                            Comment


                              Разбира че е дреднаут, имах предвид че е не по силен от клас Лондон или Павел, като споменем и японската серия от 1905-1907 (Цукуба и Аки мисля), само дето тия по ранни с 10 години. Иначе британското си казва думата. Като цяло "бюджетна версия" на линеен кораб. Нещо като Радецки при австриците.

                              P.S.Сега имат 2 авиaносни кораба астурийски принц и хуан карлос I или 3/4 Шарл дьо Гол
                              Last edited by IvoDim; 31-03-2011, 11:17.

                              Comment


                                М`да, ама май няма и как да е иначе (хем искаме да се води, че имаме дреднаути, хем не можем да си позволим истински), защото трябвало да е евтин, затова е мъничък, а пък са решили да го въоръжат максимално (в рамките на ограниченията на обема и масата), така че постигнатия резултат закономерно става само за представителни цели: да, мощно въоръжение (8 х 305 мм си е много за това водоизместване), но пък слаба броня и ниска скорост, т.е. нито може да избяга, нито да настигне някого, а пък всичко е толкова плътно наблъскано, че всяко попадение може да е фатално (никаква устойчивост на повреди). Мисля че е безсмислено да го сравняваме с нещо - едва ли става за ескадрен бой.
                                Обаче излизаме от темата, която е за чуденето върху някоя загадка (е, тази беше лесна).

                                Comment

                                Working...
                                X