Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Грешка. Отговорът е "Полтава".


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      A?

      Или имаш предвди след като са станали на брегови укрепления?
      Last edited by Gaden Gogi; 04-12-2007, 14:14. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

      Comment


        Бинго! Умен си, гоги.


        Това е майтап от някакъв руски форум - най-дългия кораб - носовите оръдия в Севастопол, кърмовите във Владивосток


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Ne е точно такъв майтапа, иде реч само за двете къли които са на около 300 м една от друга в състава на една батарея.
          Пък и за да е "точна" загадката трябваше да е" кулите на кой линкор са на най-голямо растояние една от друга?", иначе както си го задал се подразбира че са още на кораба сега не върви точно аз да дребнея така предвид че обичам да давам подвеждащи загадки (любимат ами за Саратога) новърпсоът е да са подвеждащо формулирани, а не погрешно

          Иначе защо никой не воли да познае моята загадка? какво хубаво японско ко....рабче

          Comment


            На остров Русский - 305 мм от Полтава. В Севастопол - също.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              E az imah predwid lafa za dwete w Севастопол, как да е възмутен съм от тебе , аз си играх да вадя чертежи, да мащабирам, да меря.:vb_sad:

              Comment


                Gaden Gogi написа
                Eto две нови снимки специално за Одзава, големи и ясни Това са всички които имам от събитието.
                Само да напомня-загадката се смята за позната ако се кажа името на кораб И дата на събитието, а да, и кой го е предизвикал.
                E, така веднага пишем - "Фусо". Периодът - 08.06-18.07.1943 г. На 07.06.1943 г. се взривява линкорът "Муцу" акостирал борд до борд с "Фусо". Същият ден командирът на "Фусо" - Tai-sa (еквивалент на капитан ² ранг или Capitan) Цуруока посещава своя съученик от 43-ти клас на военноморското училище в Хашира-джима - Tai-sa Мийоши Терухико, който е командир на "Муцу". На следващия ден "Фусо" заема показаното положение, на него загиват 353 офицери и матроси. А, да - самолетите на кърмата на кораба са тип F1M2. (само за справка, поради споменатата особенна разузнавателна стойност в този период самолетите са били на въоръжение още на следните японски кораби - Конго, Хией, Киришима, Муцу, Нагато, Мусаши, Ямато, Аоба, Ашигара, Атаго, Хагуро, Майя, Нати, Такао, Миоко, Кину, а също така и на спомагателните хидроавиотранспорти - Кимикава-Мару, Кийокава-Мару, Сануки-Мару, Саньо-Мару, Куникава-Мару и Сагара-Мару).
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  Дълъг и обстоен отговор, за съжаление грешен

                  Comment


                    А верният е?
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      това значи ли че се предаваш?

                      Comment


                        Подсказка-самолетите не са F1M2, най малкото стойката на подплавъка е различна, пък и въпросните са на въоръжение от февруари 1943 г, което ще рече че или корабът е друг или снимката е от преди това.....

                        Comment


                          Gaden Gogi написа
                          това значи ли че се предаваш?
                          Искаш да кажеш, че корабът не е "Фусо"? А за периода - предавам се. В официалната история на кораба, с която разполагам не е зафиксирана повреда на кораба, освен споменатата от мен до сражението в Пролива Суригао.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            Не съм казал че не е, но съм казал че за верен отговор се приема само пълен такъв, т.е. име, дата и "защо така"
                            Иначе корабър е Фуси, действието се развива 20 април 1940 (или 41, трябва да погледна в книгата).

                            Comment


                              Хм ... Периода 1936 - 1941 не се споменава с нещо осбено за корабите от този клас. Всъщност за коя книга става дума?
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Anatomy of the ship ... иначе снимките са от тестовете на демидж контрола
                                аз за това не исках в началото повече снимки да пусна защото се вижда че е доста "населено" наоколо, искаш ли я книжката?

                                Comment

                                Working...
                                X