Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Odzava написа
    Споед Попай са руснаци тип "Лейтенант Пущин" посетили Бургас 1911 г. Ама аз питах за себе си и аз не знам какво е.
    Е вероятно Попай е прав
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Чуденка: 'що е това, къде е, и поради защо прилича на подводница, а и кога е правена снимката също

      Comment


        На линеен кораб мяза, ако съдя по острова, то трябва да е някъде в Океания (или поне така ми изглежда). Така че сигурно е японско.

        Comment


          единствените японски линейни кораби с три оръдия в кула са Ямато и Мусаши, те потъват на дълбоко, карйцерите им също са предимно с двуоръдейни кули....подсказка: ПУЗО-то и далекомерите

          Comment


            Е, не можа да ме предпазиш от търсене - сума време дирих снимки именно на "Мусаши" и "Ямато", но разбрах, че не е нито един от двата. Обаче хич си нямам идея къде е това ПУЗО или пък далекомерите. РЕлефът на острова (а и близостта до брега) са по-характерни, обаче пак не са ми достатъчни, за да разбера кое е. Ще оставя някой с повече познания да потърси.

            Comment


              подозирам, че далекомерите са онез две напречни тръби в задната надстройка, пък пузо-то ще да е комина... ако бъркам, моля - смейте се на воля (и рима има)

              Comment


                gollum написа
                На линеен кораб мяза, ако съдя по острова, то трябва да е някъде в Океания (или поне така ми изглежда). Така че сигурно е японско.
                По-скоро на американски крайцер от ВСВ(и то късна постройка) и вероятно го топят за да служи за водолазна атракция. Само дето от снимката не мога да определя лек ли е или тежък, но по-вероятно да е лек
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  кало написа
                  подозирам, че далекомерите са онез две напречни тръби в задната надстройка, пък пузо-то ще да е комина... ако бъркам, моля - смейте се на воля (и рима има)
                  че 'що да се смеем? ПУЗО е онова кръгличкото малко преди далекомера..което е нещото с двете водоравни тръби...американците крайцери за вълноломи не са топили, поне не самички....сега ще се пъна да измисля някоя по-засукана подсказка...

                  Comment


                    Аха, е, Сейлър, спестяваш ми търсенето, че бях потънал сред сащианските линкори от ВСВ - много са с триоръдейни кули, но не видях нито един с подобни неща по кърмата (или както там се казва).

                    Comment


                      Айде още един жокер US крайцерите от ВСВ късна постройка има 2х127/38 в диаметрална плоскост зад предните кули от клавният калибър.

                      още един жокер...т.е. ще повтора първият вижте формата на ПУЗО-то, после погледнате тази снимка:http://www.bismarck-class.dk/bismarc...finalprep2.jpg


                      Last edited by Gaden Gogi; 17-04-2007, 10:56. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                      Comment


                        Сега преглеждам сащианските крайцери. Има много, кито малко приличат, аха-аха да станат, обаче май не съвсем. Ама са много, че да ги преглеждам всичките.
                        А ако жокерът ти е, че е немски кораб... не знам. Май само "Гнайзенау" и "Шарнхорст" приличат малко, но...

                        Comment


                          не жокерът е ПУЗО-то, а ако ще гледаш американските крайцери, те не са чак толкова много, в смисъл броката е голяма но типовете не са много. Друг въпроса е защо ги гледаш тях.

                          Comment


                            Imam още две снимки ако много се зорвате а може и още жокери да дам.

                            Comment


                              Ами аз не съм търсил . Явно става въпрос за крайцер (доверявам се на Сейлъра, който е по-наясно от мен, все пак е моряк ), очевидно е от ВСВ и най-вероятно е потънал някъде тогава (то потънал е твърде силно казано). Мястото ми прилича да е остров в Тихия океан или може би в Егейско море. Значи трябва да е или сащиански или италиански крайцер (или може би британски? ама май не намерих точно такъв). Отатм-насетне нищо повече аз не мога да направя.

                              Comment


                                В пост # 820 почти в пяк текст съм казал че това не е Американско, и дадох картинки на германски ПУЗО, дето изглеждат по съвсем същият начин. Това трябваше да наведе на мисълта че страната построила това не е била в контакт с германия, и предвид че корабът не е японски страната е европейска, остава да се налучка коя европейска страна е имала големи артилерийски кораби. Жокер: италианските са с двуоръдейни кули, или смесени 2 и 3 оръдейни, французите също имат 3 оръдейни но едва ли са си сътрудничели с германия, британските 3 оръдейни кули са с твърде характерна конфигурация и също съмнително сътрудничество...кой остана?
                                Last edited by Imperial; 18-04-2007, 16:56.

                                Comment

                                Working...
                                X