Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа
    Остава да е тип Buckley, ама тези боклучки имат практически еднакъв външен вид, различават се основно по машините
    иначе ако този път съм бил прав това трябва да е един от 46-те предадени на англия.
    И ако съм прав ще ти дърпам ушите като се видим по съвсем простата причина че тези кораби в британският флот са известни като "фрегата тип Captain" а типът Buckley спада към втората група такива, първата са тип Cannon или Edsall
    Ей на човек се учи доде е жив. В смисъл, че и аз научих нещо. Нещото действително е тип Buckley. Aмериканското му име е USS Bull, британското HMS Bentnick, ровнах гугъла да търся за фрегатите тип Captain и никъде не намерих ленд лизовските ескортни миноносци да са били известни така. Така че ще приема да ми издъпаш само едното ухо
    Твой ред е за загадка
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      А да беше погледнал справочника за британският флот да видиш там какво пише, грррр гррррр.
      Все пак от първият път съм познал
      А щом даваш доброволно може да се задоволя и само с едното ухо, нали съм добричък.

      Comment


        Gaden Gogi написа
        А да беше погледнал справочника за британският флот да видиш там какво пише, грррр гррррр.
        Все пак от първият път съм познал
        Нямам го свален, а от вундервафе докато се зареди ще се пенсионирам. Инак накрая може и едното ухо да не дам
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Ако не дадеш доброволно ще дърпаме колкото успеем да хванем.
          Айде една текстова загадка:
          Кой е капиталният кораб (да се разбира линеен кораб или линеен крайцер) участвал в най-много надводни битки през миналият век. Отговорът трябва да съдържа и обосновка.
          Иначе справочниците се отварят диста бързо,аз успях за половината американски, английски и френки флот да отворя....айде за да бъда честен британският го имам на pdf.

          Comment


            Gaden Gogi написа
            Ако не дадеш доброволно ще дърпаме колкото успеем да хванем.
            Айде една текстова загадка:
            Кой е капиталният кораб (да се разбира линеен кораб или линеен крайцер) участвал в най-много надводни битки през миналият век. Отговорът трябва да съдържа и обосновка.
            Иначе справочниците се отварят диста бързо,аз успях за половината американски, английски и френки флот да отворя....айде за да бъда честен британският го имам на pdf.
            Ремонт :sm186:Въпреки че се опасявам че реалния отговор на въпроса ти са три американски кораба(Големия J, Страшната Мо и кака им Йовка), но е интересно да се чуе/нацели/ твойта версия
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              А стига бе, то4но пък американските корита в какви битки са у4аствали?Ина4е си дале4ко, айде един жокер: дори името на кораба навява разни бойни асоциации.И на4е Ремонт по мои спомени у4аства в 3 битки, а споменатият кораб в пове4ко.
              А докато гадаете ето ви една картинкова загадка:

              ина4е предвид 4е целият сащиански линеен флот е у4аствал в общо две надводно битки ( и няма с какво да се гордее в тях) как според тебе ще е негов най-воювалият кораб, както споменах само по спомен Ремонт у4аства в поне 3.
              Шарнхост също е воювал пове4ко от братята американци
              Last edited by Gaden Gogi; 21-04-2006, 15:29. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

              Comment


                Само за Нелсън се сещам дето името му навява бойни асоциации(Пуцам напосоки). А специално трите американски коритца участват таман в 4 войни и поне в три от тях водят надводни битки, ама тая работа е като при докторите - колкото доктори толкоз мнения
                Last edited by Sailor_Malan; 21-04-2006, 15:51.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Аз то4но за това казах 4е искам обосновки, демек изброяване на битките, изри4но под4ертано надводни, 'щото Айовите то4но веднъж стрелят по кораб при това нуспешно...което ми напомня 4е се канех да пускам тема за то4ността на оръдията, ама сега се излежавамв къщи и се каня да по4вам работа по поне 3 комплекта за Су-76М

                  Comment


                    Айде бе, никакви предположения ли няма?
                    айде малък жокер за текстовата загадка: съгласно двата речника които ми се намират инсталирани думата война на ингилицки се превежда като war, това във връзка с
                    айде един жокер: дори името на кораба навява разни бойни асоциации
                    А някакви предположения за корабчето на картинката? Аз за какво съм си играл да го сканирам от джейнса и да заличавам издайническите следи (онази питанка определено не му е бордовият номер).

                    Comment


                      Gaden Gogi написа
                      Айде бе, никакви предположения ли няма?
                      айде малък жокер за текстовата загадка: съгласно двата речника които ми се намират инсталирани думата война на ингилицки се превежда като war, това във връзка с

                      А някакви предположения за корабчето на картинката? Аз за какво съм си играл да го сканирам от джейнса и да заличавам издайническите следи (онази питанка определено не му е бордовият номер).
                      Да бе, верно Уорспайт в доста битки е участвал, като почнеш от Ютланд, през разметешването на злощастни немски миноносци из фиордите, беозбразен тормоз на италианци и т.н.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        Warspite?
                        1. Ютланд
                        2. Норвегия (Нарвик 1940 г.)
                        3. Матапан?
                        4. Калабрия?
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          а другото корабче?

                          Comment


                            Венгард? Родни?


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              под "другото корабче" се има предвид онова на картинката, иначе корабът е Warspite, морякът нали го позна (верно с чудовищно очеизвадна подсказка).
                              Тъй че дерзайте какво е онова на картинката. Жалко че го няма херът дето много чете да ви каже че е самолетоносач

                              Comment


                                Тъй че дерзайте какво е онова на картинката
                                Лек крайцер строен преди ПСВ
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X