Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Thunderchief написа
    Plamen написа
    е аз не ровичкам по разни страници, а го казвам на прима виста
    Аман от фукни, Абе това на Гоги намяза на HMS Queen Elisabeth
    А като си спомня колко жокери давах.....
    А за тази загадка трябва да кажете типа на кораба и годината към която е снимката. А иначе това не е QE.
    Вчера го сканирах от Джейнса, и ако искате да си играем на плаващи бази може и аз да се включа, там има снимки на всички, пък и на доста друга дребна сволач.

    Comment


      Plamen написа
      За профаните в морското дело - Бретан
      E kво стана нали нямаше да се обиждаме, или това важи само да не обиждаме тебе? Или те бива само да лицемерничиш и за нищо друго?Да бръкна ли в торбата с подводниците и ракетните фрегати и да видим кой е профан? Айде щом си такъв спец познай и мойто загадка.

      Гоги, последното не е плаваща база, крайцер се води. Иначе за плаващите бази и другите дреболии, само не пускай американски и британски защото ще ги открия но ще трябва да поровя по-дълго
      Can't talk! Got to Shoot!

      Comment


        Plamen написа
        За профаните в морското дело - Бретан
        Ами май не е.

        Comment


          то не се знае кой е лицемер и кой не е - ако му постна личното му съобщение, което ми изпрати, а сега ми се прави на кротичък, нарича ме фукня.Чети колкото мен и тогава ще говорим
          П.В.

          Comment


            Дрън дрън та пляс. Личните съобщения са точно за това, да са лични, човекът е бил достатъчно възпитан да не цапа като тебе. Още повече че ти не може да знаеш колко чете той.
            Аз все още чакам отговор на загадката, още повече че снимката я има и в нета, ако и аз да съм я сканирал.
            А утре може да хвана голямата метла. Но до тогава ще ти оства я писанията да ти се радват хората какъв си спец в морското дело.

            Comment


              Plamen написа
              то не се знае кой е лицемер и кой не е - ако му постна личното му съобщение, което ми изпрати, а сега ми се прави на кротичък, нарича ме фукня.Чети колкото мен и тогава ще говорим
              Разбира се постни го. Умишлено ти го пратих като съобщение, за да не цапам форума, но ако си решил че мястото му е тука давай. Да ти кажа мисля си всяка дума от съобщението дето ти пуснах.

              Иначе последното изречение отново е от раздела фукни и тоя път вече стават грозни фукните. Аре шго познаваш ли британското крайцер дет го пуснах или само си пишеш да се заяждаш? Ако е така драсни и ти едно ЛС да си се псуваме да не занимаваме хората.
              А че си лицемер, лицемер си!
              Can't talk! Got to Shoot!

              Comment


                За последен път предупреждавам да се престане с личните нападки - това се отнася до всички!

                Инак добре ще когато някой познае определена загадка, той или най-добре авторът на загадката, да постнат достатъчно обширно разяснение-справка за съответния кораб. Така и ние, тези които не разбираме то флот ще узнаваме по нещичко.

                Comment


                  gollum написа
                  За последен път предупреждавам да се престане с личните нападки - това се отнася до всички!

                  Инак добре ще когато някой познае определена загадка, той или най-добре авторът на загадката, да постнат достатъчно обширно разяснение-справка за съответния кораб. Така и ние, тези които не разбираме то флот ще узнаваме по нещичко.
                  По повод нападките, ами каквото повикало, такова се обадило иначе другата ти идея не е лоша.
                  Can't talk! Got to Shoot!

                  Comment


                    Съжалявам, но действия по схемата "око за око..." не се толерират, дори и като оправдания. Дръж се нормално, а този който нарушава правилата ще бъде санкциониран.

                    Comment


                      gollum написа
                      Съжалявам, но действия по схемата "око за око..." не се толерират, дори и като оправдания. Дръж се нормално, а този който нарушава правилата ще бъде санкциониран.
                      Ми тогава не се карай само на мене
                      Айде да си продължаваме със загадките стига неприятни емоции
                      Гоги, "стрелям" напосоки и все пак това случайно да не е Рипалис или Ринаун
                      Упс грешка, не са те
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        Относно предложението на Голум: ако някой си беше направил труда да прочете първият пост от темата щеше да прочете това изискване. А според мен загадката на Попай не е Креси а тип Дрейк. Смятам така защото тип Креси имат доста по-развит такелаш и имат три реи, а корабът на снимката е само с две което отговаря на провила на Дрейк.
                        Инфото:
                        «Дрейк» (Drake)
                        «Гуд Хоуп» (Good Hope)
                        «Кинг Альфред» (King Alfred)
                        «Левиафан» (Leviathan)
                        14 150 т полн., 162,6x21,7x7.9 м. ПМ - 2, 43 ПК. 30 000 л.с. = 23 уз. 2500 т уг. Броня: пояс и баш­ни162 мм. казематы до 127 мм, палуба до 64 мм. Эк. 900 чел. 2 - 234 мм/46, 16 — 152 мм, 14 - 76 мм, 3 — 47 мм, 2 ТА 457 мм подв.
                        Увеличенный вариант крейсеров типа «Кресси» с повышенной скоростью хода. «Гуд Хоуп» погиб вместе с контр-адмиралом Крэдоком в бою с эскадрой адмирала Шпее у мыса Коронель (Чили). «Дрейк» торпедирован подлодкой U-79 у берегов Ирландии.
                        ПМ-парни машини
                        ПК-парни котли

                        Чакам да отгадете моето.

                        Comment


                          Ок, тогава въвеждам следното изискване (това важи за всички теми за загадки и ще бъде дублирано в общия форум): всеки, който пуска загадка е задължен след познаването й да пусне възможно най-пълна информационна справка. Ако не го стори губи правото си да пуска нови загадки.

                          Comment


                            Айде да е с уточнението че информацията може да е и от човека познал загадката.

                            Comment


                              става
                              П.В.

                              Comment


                                gollum написа
                                Ок, тогава въвеждам следното изискване (това важи за всички теми за загадки и ще бъде дублирано в общия форум): всеки, който пуска загадка е задължен след познаването й да пусне възможно най-пълна информационна справка. Ако не го стори губи правото си да пуска нови загадки.
                                това мирише на диктатура :!:

                                Comment

                                Working...
                                X