Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хипотетична ПСВ от 1904

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Хипотетична ПСВ от 1904

    Представете си, че не е имало Руско-японска война - Русия не е загубила военноморския си потенциал и ПСВ избухва 10 год по-рано.Няма дредноути и линейни крайцери, самолети, подводниците са си екзотика.
    Основни оръжия:броненосци, броненосни крайцери, бронепалубни 1-ви и 2-ри ранг, есминци.Да помислим дали биха се групирали така противниците и дали би имал същия финал войната
    П.В.

    #2
    Проблемът в руският флот не е било желязото а слабата или никаква подготовка. Но иначе британия би омазала всички, при това лесно.Все пак тогава е в сила "ту пауър стандарт", щатите още нямас приличен флот, Пък и кой може да се мери с британските моряци?

    Comment


      #3
      Вярното си е вярно.От таблиците, които правих за силата на корабите през ПСВ, ВСВи модернизирани излезе, че англичани винаги са имали слаби или средни но никога най-добри кораби.Но мръвката им е най-добрата!!!
      нека се върнем към темата
      П.В.

      Comment


        #4
        Ехе баш пък винаги. Последните до-дредноути слаби ли са? И изобщо до-дредноутите? Или пък Дредноут? Или QE? А родни и Нелсън? На момента на влизане в строя това винаги са били най-най-най. Пък и КГ5 при влизането си в строя са съвсемне слаби кораби.

        Comment


          #5
          Значи последният до-дредноут Лорд Нелсън си е супер, Дредноут - също, Куин Елизабет е това, което Айова е за ВСВ - нещо като тежък линеен крайцер бързоходно крило.Правих таблица за най-добър линкор на ПСВ и знаеш кой се оказа Баден, 2-ро място Мисисипи 3-то си делят Куин Елизабет и Пенсилвания, 4-то Ривендж, 5-то Исе.
          Следвоеният Нелсън е ¹1
          П.В.

          Comment


            #6
            хе хе QE може да пръсне задника на Баден както си иска

            Comment


              #7
              Да на приказки сигурно може, а като знам, че са били 5 срещу 2 няма съмнение
              П.В.

              Comment


                #8
                1:1, Като ти е такъв мерак другата седмица може да си погубя времето и да ти покажа сметки

                Comment


                  #9
                  Аз съм правилл сметки, но бордът на Баден е по-широк, по-дебел, Куин Елизабет го превъзхожда с 2 възла в скоростта, траверсите на Баден са 350мм, ПТЗ, му е доста по-мощно, палубата му е малко по-слаба, но по време на Ютландсия бой британските кораби получават повече попадения в палубите от немските, а немските са уцелени повече пъти в бордовете
                  П.В.

                  Comment


                    #10
                    Смятам нашите хора да стрелят с Mk 3A Greenboy Според тебе как се съотнася качеството на германската и британската броня?
                    Фуу много ги мразя тези броневи схеми, има твърде много сметки по тях.

                    Comment


                      #11
                      Имайте предвид, че по това време Шлифен тепърва подготвя плана си, а доктриналната поддръжка е съвсем далеч от готова. Така че немците няма да започнат първи, при никакви обстоятелства. Така че първо трябва да формулираш политическата ситуация, която би направила ПСВ възможна през 1904 г.

                      Comment


                        #12
                        Хе хе много забавно. Понеже германското корито влиза по-късно в строя QE ще бъде с модернизацията си след Ютланд, хи три палуби по 50,8. Сметката ще е доста забавна, сега остава да проуча на каква дистанция са стреляли тогава.

                        Comment


                          #13
                          стреляли са между 12 и 15 000 м
                          П.В.

                          Comment


                            #14
                            Според опита от Цушима са стреляли до 50-60 кабелта. Руснаците са се стремяли да скъсят дистанцията. А и обстановката за ПСВ през 1904 г. е подходяща. Съществува Френско-Руския съюз, Немско-Австрийския и Англо-Японския (САЩ са почти в него). Така че може да се заформи нещо много кръвопролитно, но не мисля, че противниците на Англия са имали какъвто и шанс да е.
                            А и британските кораби до 1922 г. неизменно са законодатели в корабостроенето.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #15
                              а защо въобще си играете да ги сравнявате, пир положение, че по това време Русия може въобще да не е противник на Германия и съюзник на Великобритания (а дори обратното). Освен ако не е просто за да сравните бойните възможности на флотовете към 1904 г., разбира се (но тогава пък въпроса за алтернативата някак виси във въздуха).

                              Comment

                              Working...
                              X