Съобщение

Collapse
No announcement yet.

KG V vs. Бисмарк

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    нещо данните на Окун ми се виждат много съмнителни, че то според него британското оръдие пробива 398мм на 20 000 ярда
    а според www.warships1.com този показател е 285, доста голяма разлика, пък и ъглите на падане се разминават доста. абе изобщо по неговите данни линейните кораби нямат никаква зона на свободно маневриране.
    Сега обмислям чии данни да използувам, като клоня към www.warship1.com

    Comment


      #17
      Да амаако сравни бробиваемостта на немското 283мм и британското 356мм по уоршипс 1, ще видиш,ч е са почти еднакви, а като сложиш че немското е по скорострелно -, направо ми е чудно как Шарнхорст не е попилял Дука!!!! :?
      На англичаните бронепробиваемостта е толкова ниска, защото първо са я смятали по износени стволове, която намалява пробиваемостта с 25-50мм, след това това е разстрел върху британски плочи , а ти ми сочиш върхе немски, тяхното качестно е по-ниско, значи добави още 20мм
      П.В.

      Comment


        #18
        пак ми се вижда доста съмнително,разликата която ти сочиш е 45-70 а разликата между източниците е 113...доста много, но пък ми изнася за целите на сравнението, на 30 000 ярда германското 380 и британското 356 имат еднаква пробиваемост на борда :o готиното е че предвид че и на двата кораба поясите са вертикални няма да се наложи да се зоря аз да смятам, въпреки че в данните на Окун се сочи 90 градуса :? това щерече че ъгълът на срещата е 90 градуса или плочата е вертикална :?

        Comment


          #19
          Не си казал нищо за маневрирането и дистанциите.
          А за 283 и 356 си има причина: едното е бързо другото бавно и поради това е допустимо до определени дистанции да имат съпоставима бронепробиваемост.

          Comment


            #20
            ///

            я си кажи на колко искаш да ти е еквивалентна палубата смятаме при погребите, ако не си кажеш ще ти я смятам за 125мм. естественно трябва да се обосновеш.

            Comment


              #21
              Слагай ефективна дебелина на Бисмарк за палуба върху машините 112мм, 80мм+25мм+7мм.50мм горна палуба се редуцират до 25мм, тъ като толкова ефективно са необходими за взвеждане на взривател на бомба.12.7мм междинна палуба също редуцирана дава 7мм или 112мм
              Погреби 95+25+12.7=127ммНа Тирпиц заради 5мм повече 132мм
              На КГV върху машините 124 + горните 19 и подложко - недостатъчна за взвеждане на взривател - минимумът е 30мм ти става гл. палуба от 124. ина 12.5 подложка и над нея 12.5мм значи 136мм ефективно на погребите ефективното е около 156мм
              П.В.

              Comment


                #22
                2 милимунтери с тях без тях все тая, аз сега сметнах зоните на неуязвимост.......хич няма да ти хареса, има още малко сметки и утре други ден ще постнем резултата.
                Пак повтарям :кажи си тактиката ако си командир на немската шамандура: от колко да се видят, от колко да открият огън, как да маневрират. Щото иначе Гого и застава в зоната на неуязвимост и почва да пука а Бисмарк...ами той се гърчи и му остава само да потъне защото...според данните на Окун той няма зона на неуязвимост, е има там някаква където палубата няма да се пробие защото снарядът първо ще мине през казематния пояс, ама това е въпрос на допълнителни сметки.

                Comment


                  #23
                  Примерно сценарият е следния:
                  Говорим за Северния Атлантик видимост 26-27 000 ярда.Корабите откриват огън почти веднага след като се видят
                  П.В.

                  Comment


                    #24
                    добре откриват огън и к'во? движат се на паралелни курсове? шамандурата се сближава, бяга к'во?
                    в северния атлантик и хубаво време
                    аз ще сметна от колко ще се видят, въпросът беше от колко ще открият огън, ти казваш 27 000 ярда, добре.
                    А дали да ти кажа зоната на неуязвимост на Гого???
                    Бисмарк както казах няма такава, за него ще смятам само % зона, т.е каква част от проекцията е неуязвима.
                    а KG V има зона на неуязвимост:
                    от 23 056.87 до 34 395.67
                    а ето това е процентната зона
                    Range
                    0 /0.00%
                    2 /12.11%
                    4 /21.99%
                    6 /33.40%
                    8 /41.39%
                    10 /47.68%
                    12 /53.47%
                    14 /58.14%
                    16 /62.22%
                    18 /66.36%
                    20 /69.73%
                    22 /72.66%
                    24 /зона
                    26 /зона
                    28 /зона
                    30 /зона
                    32 /зона
                    34 /зона
                    36 /77.55%
                    38 /79.42%
                    първата цифра е дистанцията в хиляди ярда, втората е каква е вероятността да пеживее попадението.

                    Comment


                      #25
                      Е, ти смяташ Бисмарк без скоса само 320мм борд.Освен това 356мм снаряд не може да пробие главната бронева палуба от дистаниця по-малка от 22 000 ярда.А от 0 ярда до 18 000 веротността е за попадения в борда и следователно в скоса, което означава, че снарядът не може да го пробие!
                      П.В.

                      Comment


                        #26
                        Абе точно от 27 000 ярда няма да се видят, ако ги приемем че са по 30 м високи (а те са повечко но за да се вижда по-голяма част ги приемам за 30) ще се видят от 47230.89281 ярда, а от колко ще открият стрелба вече е друг въпрос. Тук опира до точност, примерно за Айова и дават 2,7% попадения срещу бордова цел линкор на 30 000 ярда. Аз предлагам да открият огън от 30 ооо и да ползуваме точността на американеца като ориентировъчна, и британците и германците постигат доста прилични стойности (въпреки че в реална ситуация аз бих дал преимущество на британцкото СУО)
                        .Все още чакам да предложиш как ще се държи гермаският капитан (евентуално ти).

                        Comment


                          #27
                          хм, сега ми хрумна че може да сметна и %-та попадения относително дължината на цутаделата, ама в такъв случай Бисмарк съвсем ще идъхне поради допотопмната си схема с 4 кули, горкичкият.

                          Comment


                            #28
                            то зависи и от английски ще се сближим на 15-16000 ярда и ще се стреляме.Английската доктрина и от двете световни войни е препоръчвала бой на близки дистанци, не на средни - 20 000 ярда, а близки.Защо мислиш, че Принца се озовава на 14 000 ярда от Бисмарк, когато поставя димна завеса?Нали той се сближава?
                            П.В.

                            Comment


                              #29
                              Хе ама ако аз командвам английския няма да се сближим а ще се стреляме на далече, +това ти дори да искаш тази дистанция пак боят започва от голяма, 'щото те корабите не се появяват един до друг, но ако искаш когато сметна и зоните на Бисмарк ще сметнем и колко време ще ти трябва да скъсиш дистанцията от 30 000 до желаните от тебе...даже като гледам то ще се получи малка тактическа игра.
                              BTW: няма да мога да сметна периода на клатене защот се изискват разни много изгъзени данни дето няма от къде да ги намеря.

                              Comment


                                #30
                                Естествено, че боят започва от голяма дистанция но върви към сближение, за да се постигнат мах брой попадения.Иначе 1-2 не решават изхода на боя
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X