Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ямато срещу Айова

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ямато срещу Айова

    Тема от Криле.Давай Гоги
    П.В.

    #2
    А ако някой дето не я знае темат реши да влезне??? сигурно много ще се зачуди за какво иде реч.

    Comment


      #3
      Хипотетичен двубой на Ямато срещу Айова през 1944 г. протока Сан Бернандино.Данни на Ямато:
      Тъй като в този форум има доста фенове на Ямато и на Айова /аз съм фен на Бисмарк/ и ще запазя относителен неутралитет/ ще ги пуснем тези два колоса един сруще друг.Данните на Айова съм поместил по-горе и не искам да ги поствам втори път.Ямато има 410мм борд наклонен под 20 градуса от VН стоманас 25мм СNC ламинация.Кулите са 650мм чела, 270мм покрив, 380-270мм страни, 190 задна част.Рубка 500мм Палуба 200мм, на наклоните 230мм горна палуба на места 50мм, на други 25, противоосколочна 10мм.ОБщо 246-283мм.ПТЗ- 7.15м в най широката част.Мах скорост 27.46 далечина на плаване 7200/16.Спомагателно въоръжение 24х127 и 150х25мм 4х13мм
      Радар Мод 21 въздушно поисков и Мод 22 усъвршенстван - края на 44 г.
      Айова:
      външният им борд - вертикален или почти вертикален - към края има развал, разбира се е, е дебелина 38мм от стомана STS - разновидност на високоеластичната стомана или хомогенната.Ширината му е три метра.Зад него под наклон 19 градуса е монтирана първата 16мм преграда на разстояние 500мм от вертикалния борд е монтиран 307мм брониран борд от стомана тип "А" върху 22мм подложка STS или бщо 330 - лошото е, че е ламинат - отново под ъгъл 19 градус.Той изтънява към дъното ростепенно 297, 229, 152, 102 и така до 51 мм и 38мм
      Зад него има още две прегради от по 16мм
      38мм борд е създаден, зада разрушава бронебойния връх на снаряда и той да влезе в борда в повредено състояние, т.е. негоден да експлодира или дори да се взриви да не пробие гл. броневи пояс.
      Кулите са с хомогени чела 439мм "В" стомана - хомогенна + 56мм STS ламинация, за да пази кулите от пламъка и дулните газове на собствените оръдия
      Забравих да добавя поясът 30 фута широк, но в най дебелата у част -330мм е само 3м.Барбетите са 439мм, Покривите на кулите са 184мм стомана клас "В", страните са 241мм клас "А" или лицево закалена стомана рубката е 439мм клас "А", проговорната тръба е 406мм, 127мм оръдия имат противоосколъчна защита от 63мм
      Хоризонталата защита е 38мм бомбова палуба
      Основна бронева 120, удебеляваща се към бордовете до 147мм.Под нея плътно е ламинирана с 31.75мм STS стома, което прави 152 или 179мм респективно.Под нея има 16мм противоосколочно на първите два.При Мисури е вече 19мм
      Траверсите са 297мм Айова, Мисури 368мм.
      Дълбочината на ПТЗ-то е 5.60м
      Силова установка 212 000 к.с. мах. форсаж до 254 000. Проектна скорост 33 възла Достигнал е 31.9 при 56 928 тона .Счита се за добър при скорости около 30.7 възла или 31 възла.Далечина на плаване 15 000 мили при 16 възла, четири винта, - два в тунелообразна кърма
      П.В.

      Comment


        #4
        Аз както вече казах залагам на Айова, ще се държа на 34-36 00 ярда и ще разчитам на своите по-добри оръдия, и на радарът

        Comment


          #5
          Ееееееееееее, това е нереална дистанция да си чел някъда са попадение над 24 500м?Шарнхорст и Уорспайт са рекордьорите Масачузетс улучва Жан Бар от 22 000м, но 27 000-30 000км?Направо си е щастлива случайност
          П.В.

          Comment


            #6
            Подлъгах се по таблиците на Окун Та мисълта ми беше че ще се държа на максималната възможна дистанция, и двамата ще бъдем уязвими за огъня на другия но аз ще разчитрам на по-висок брой попадения, това при ясно време, нощем или при намалена видимост, Ямато си заминава служебно.

            Comment


              #7
              Виж, таблиците на Окун са много готини, но това че позовляват технически да унищожат кораб не значи, че реално става така.Има разлика ммежду теория и практика
              П.В.

              Comment


                #8
                А аз ти говоря за вероятност.

                Comment


                  #9
                  Е ако говорим за теория аз смятах, че дори лекия 283мм снаряд на Шарнхорст може да пробие палубата на Саут Дакота от 39км - нали далекобойността е 42.5км, а ще поддърлжа дистаниця с по-висока скорост, ще вдигне два кореткировшика и проблемът е решен
                  П.В.

                  Comment


                    #10
                    Хубаво де , олях се с дистанцията :evil:

                    Comment


                      #11
                      Айова ще се бие нощем и Ямато е заминал както казваш служебно.Освен това на Ямато нитовете и свързващите конструкции са некачествени - при удар от торпедо торпедната преграда поддава и се наводняват не един отсе, а няколко
                      П.В.

                      Comment


                        #12
                        Айова ще се бие нощем и Ямато е заминал както казваш служебно.Освен това на Ямато нитовете и свързващите конструкции са некачествени - при удар от торпедо торпедната преграда поддава и се наводняват не един отсе, а няколко
                        П.В.

                        Comment


                          #13
                          И оръдията са му първобитна конструкция.

                          Comment


                            #14
                            Тъй, като японците правят неуверено първите си стъпки в големокалибрените собствени оръдия те са уголемени копия на британските - 410, 460мм са копие на 381/42, които са скрепени също
                            П.В.

                            Comment


                              #15
                              ммм, скрепени се налричат оръдията с цеви зглобени от няколко чати, а тези за намотани.

                              Comment

                              Working...
                              X