Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Тъй де, прав си. А защо преди няколко месеца?
    защото още през юни или юли е станало, което е "няколко месеца"

    П.П. опитвам се да манеря къде го четох

    Comment


      Ми не знам, е какво пише интерфакс:

      Близкий к "Рособоронэкспорту" источник сообщил изданию, что 8 июля авианосец впервые вышел в Баренцево море из дока "Севмаша". Программа была рассчитана на 124 дня, одной из приоритетных задач являлись испытания силовой установки авианосца. По данным источника, на прошлой неделе, как только авианосец набрал скорость в 30 узлов, система аварийного оповещения выдала сигнал о неполадках в энергетической установке. "Крейсер попросту встал. Как впоследствии выяснилось, из восьми паровых котлов энергетической установки семь были выведены из строя", сообщил собеседник издания. При этом авианосец стабильно набирал малую и среднюю скорость.



      Тука пък седем котела изгърмели от осем...

      Comment


        Намерих, при Балансер съм го чел, там сега я бистрят темата.

        Comment


          "По данным источника, на прошлой неделе, как только авианосец набрал скорость в 30 узлов, система аварийного оповещения выдала сигнал о неполадках в энергетической установке."

          Това "гърмене" на котли е вестникарщина.

          "Когда специалисты добрались до самой энергоустановки, стало понятно, что кирпичная кладка вокруг котлов попросту рассыпалась, не выдержав температуры."

          Е всичко съм мислил, че може да има в един самолетонисач, но "КИРПИЧ" не ... (шегичка, това е керамика, нали ?)

          Comment


            towa са огнеупорни тухли, нормално нещо за котли , пещи и други подобни

            Comment


              Знам за тухлите, но не бях сигурен какво е "кирпич" на руски.

              Всъщност те не са точно огнеупорни нормални тухли, по-скоро специална огнеупорна керамика с противовибрационни свойства и т.н.

              Comment


                Възможно е тухлите да не са облицовка а да са корпуса на котела. Вероятно котлите са с малък воден обем. Това значи горивна камера в която са насочени пламъците от горелките, като в камерата има тръби в които е водата и се създава свръх-нягрятата пара. Такъв котел трудно може да "гръмне" (за разлика от котлите с голям воден обем при които пламъка е в тръби заобиколени с вода).
                Ако съм прав горивната камера направо е започнала да се разпада, което никак не е хубаво.
                Дори да греша, пак цялата история е доста странна. Обикновено на корабите се поставят модели котли, които дълги години са се доказали, обикновено в електроцентрали. Със съответните изменения разбира се. Тук излиза че са почнали от нулата, с неизпитан материал за изграждане на камерите (или облицовката, ако греша за типа на котлите). Защо са поели такъв риск, само те си знаят.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Amazon написа Виж мнение
                  Защо са поели такъв риск, само те си знаят.
                  Оригинално изолацията е била азбестова, обаче на индийците им се сторила много вредна и поискали замяна.

                  Comment


                    Кухулин написа Виж мнение
                    Оригинално изолацията е била азбестова, обаче на индийците им се сторила много вредна и поискали замяна.
                    Да са си го провлачили там и да си сложат екологично чисти, до нова година щяха поне формално да си го имат.
                    Всъщност разликата м/у оригиналната енергетична установка на тоя тип кораби и сегашната каква е? Това би дало отговор.

                    Comment


                      nowi kotli koito работят на дизелово гориво, а неизползването на азбест е заради международните спогодби да не се ползва такъв

                      Comment


                        А на Кузнецов какви са, също интересно? По-голям, работи си.

                        Comment


                          Значи при една и съща мисия на "руснака" ще му се налага да приема гориво в морето, което предполага снабдителен кораб и т.н. с всички подобни усложнения.
                          Къде по-точно са усложненията свързани със снабдяване на море? Процедурата е проработена от около 70 и малко отгоре години насам във всички флоти. А за индийския самолетоносач - ами сами се прекараха и то главно от циганията, нооо евтиното винаги излиза скъпо
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Къде по-точно са усложненията свързани със снабдяване на море? Процедурата е проработена от около 70 и малко отгоре години насам във всички флоти.
                            Ами ако се намира в раьон на бойни действия снабдителя не може да дойде сам. Трябва му и ескорт... и тем подобни.
                            Нищо сложно, само дето за дозора ще са потребни още и още разходи, още кораби ... и много бели косми по главите на щабните офицери.
                            Само едно не схващам в твоята теза - твърдиш, че няма разлика между 4000 и 8000 мили ? Или не съм те разбрал ?
                            Остави настрана въоръжението.

                            Comment


                              Кити Хоук и да го бяха дали безплатно, за да го ползват на максимум им трябваше да купят едно 50-70 Ф-18Е/F + съответните програми за обучаване, оръжие, симулатори и т.н. (всичко ново защото индийците ползват основно руска и френска техника). Без дори да броим пддръжката и инфраструктурата за новия кораб, който ще ползва напълно различни самолети от първият им местен самолетоносач (той не е с катапулти). Цената спокойно щеше да струва колкото 4 Викри + авиогрупите им, дори и с всички шмекерувания на руснаците.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Не забравяй и 5000 човека екипаж + още толкова за сменен екипаж, наземен персонал и база за потдръжка на F18. Това всичкото са текущи разходи.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X