Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Сун-дзъ, китаецът дали за продан ще е 250, и/или въобще тая сума е реална?
    А да тръгнат да го продават на дъмпинг, не ми се вярва.

    Comment


      Е, цени на държавна поръчка в държавно предприятие са доста разтегливо понятие, особено в Китай. Иначе 54А си е горе-долу 11356 като възможности и оборудване, предполагам цените ще са подобни.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Пилот написа Виж мнение
        Иначе цената на 22350 е трудна за изкопаване, по слухове е около 350-500 милиона. Хоризонтът е 770-800 милиона долара след бърз гугъл.
        Не съм се интересувал конкретно за цената на Хоризонт, обаче само комплекса PAAMS е $650 млн. Английския Тип 45 е малко под 2 милиарда, не вярвам Хоризонт да е далеч.

        За ракетите си прав, горе съм ги объркал. Между другото, китайските ПКР също са свръхзвукови на финала. Относно артилерията, кой УАС имаш предвид?

        Сун Дзъ написа Виж мнение
        Аз лично се съмнявам 2-3 възела в повече като максимална скорост да имат някакво значение при съвременна фрегата.
        Значението от гледна точка на функционалността е голямо - зависи какви са задачите на фрегатата. Например при ескорта на бързи кораби трябва висока скорост за дълъг период. За лов на сомалийски пирати не е решаващо

        От гледна точка на енергетиката точно тези 3 възела са страшно важни. Без тях може да се мине само на дизел (примерно CODAD), но с тях трябват турбини (примерно CODAG).

        Comment


          Ще има 130мм УАС, по слухове от alexNAVY (може би най-интересният потребител от балансер форумите заедно със SkyDron, 101 и Владимир Малюх). Доколкото разбирам с лазерно насочване за начало.

          Иначе самите ракети с активно насочване са си скъпички - един Астер 30 сигурно е 2-3 милиона поне, 9М96 наполовина на това. Един боекомплект за Хоризонт тоест е спокойно от порядъка на 100 милиона вечнозелени.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Kramer написа Виж мнение
            Сун-дзъ, китаецът дали за продан ще е 250, и/или въобще тая сума е реална?
            А да тръгнат да го продават на дъмпинг, не ми се вярва.
            Ами казва ли ти някой Поне такива са цените в нета.
            Но виж какво пише за "Type 052C destroyer" - " Unit cost - Up to 800 million US$ per ship, including 200 million for CIWS, SAM, & VLS, and 400 million for C4I systems."



            Е на това ако не му викаме дъмпинг... за 7500 тона корабче. Така, че за фрегата 250 мил. сигурно ще е възможно.

            P.S. Не искам да разводнявам, но само за пример в корабостроителница в Холандия се плаща 30-40 евро на час на заварчик (българи, сърби... защото вземат по-евтино от местните). Колко се плаща на същия специалист в Китай?
            Така, че цената е много относително понятие.

            Comment


              200 милиона за всичкото ПВО ако включва и боекомплект е напълно невъзможно в пазарна икономика. Руснаците може би могат да се поберат с много късмет в 800 милиона за ескадрен миноносец без боекомплект ако е силно консервативен, иначе на запад е съвсем невъзможно.

              За заварчиците - цената е относително понятие, но и качеството също. Ако имам парите винаги бих предпочел корабите да ми ги правят немци, а не китайци. Още повече, че на запад системата е така устроена, че за всякакви дефекти и проблеми се разбира почти веднага (дали ще е руски или френски кораб - няма значение, стане ли гаф на някое учение излиза информацията за дни). От друга страна Китай е тотално затворен откъм какво изтича - съвсем спокойно може в най-добрите традиции на СССР и тоталитарния строй есминци да се мотаят без работещо ЗРК/радар, системата за комуникация и контрол да е от ледниковата епоха и никой никога извън китайските ВМФ няма да разбере, защото важното е да се предаде корабът в срок и за някоя велика дата, а бюрократите искат листове хартия, не реално свършена работа. Доколко китайците се напъват и с неща ускъпяващи процеса, но смятани за необходимост на запад (примерно азбест се избягва да се ползва, често причинявайки проблеми, последните при Викримадития са от това) е също много съмнително.
              „Аз, Драгомир, писах.
              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

              Модератор на раздел "Военна Авиация"

              Comment


                Пилот написа Виж мнение
                Ще има 130мм УАС
                Дай Боже, но все пак е хубаво да сме предпазливи с реализацията на руските проекти. Доказвали са многократно, че "ще" при тях е бая относително във времето А алексНАВИ по принцип е много ценен потребител, обаче точно в областта на артилерията показва леки отклонения от типа "руски слон" и сходни.

                Comment


                  Сун Дзъ написа Виж мнение
                  Но виж какво пише за "Type 052C destroyer"...
                  Един 052C излиза на Китай около милиард в зелено, новия D вариант ще бъде още повече. Хич не е малко.
                  Recalibrating my lack of faith in humanity...

                  https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                  Comment


                    Хубаво си бъбрите са фрегати, няма лида с енамери един да съжали горките индийци, верно циганоиди, ама дори те не заслужават така да ги цакат рашките. Визирам това че скорогоркичките няма да си видят "самолетоносача" предвид че на последният са му изпафкали котлите.....трябваше да си вземат Кити Хок като им го рпедлагаха, ама де акъл у манго.

                    Comment


                      Гоги, Кити Хоук въобще не беше вариант за Индия, съпътстващите разходи около изграждането на цялата логистична база, за да може това нещо да оперира пълноценно щяха да са огромни и непосилни за Индия.
                      Колкото до "Биг Вик" - руснаците обвиняват индийците, което съвсем не означава, че и едните и другите не са пълни дебили в случая. И изискванията на клиента, и изпълнението на доставчика са осрани.
                      Last edited by albireo; 18-09-2012, 12:57.
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        A Горшков защото не строят нищо? Пък и Кито Хоук поне е истински самолетоносач, Горшков е импотентен крокозебер. Колкото до виновника- в какво точно са виновни индийците? че рашкит ене могат д асмятат и затова цената скочи 3 пъти? че приемат поръчка която не могат д аизпълняъ и затова се моткат толкова време колкото на белит ехора би им отнело (без да бързат) да построят истински самолетоносач от нулата?
                        Или индийците с авиновни че онези не са тествали котли и затова те са дали фира? поне д аим го бяха предали та да кажем че манговците не могат да експлоатират "сложна техника" та затова е дало вира....дръг въпрос аконякой кафяв е взел рушвет за да се навие на всичките тези простотии и да подпише.

                        Comment


                          Аз ако съм на индийците си взимам самолетоносача на три котела (толкова са оцелели) и си го довършвам вкъщи. 23 възела вдигал сега вместо 29 - доволно. Иначе ще вземе да излезе 4 милиарда тая модернизация, мани

                          Comment


                            3 са далите фира котли, и то още преди няколко месеца.

                            Comment


                              Ако проблемите са сериозни, индийците няма да могат да го довършат в къщи. Или поне не по-евтино отколкото в Русия.
                              Гоги, аз ти говоря за ситуацията с котлите - и изискванията на клиента по повод изолацията и съответно изпълнението на доставчика са FUBAR.

                              А иначе разговора по принцип за Викрамадитя (много се дразня, когато някой все още употребява Горшков) е ясен. С това водоизместване да има такова авиокрило е обидно.
                              Но индийците това могат да си позволят. Кити Хоук не могат - това би означавало да си пренастроят едва ли не всички системи за управление (не на техника, за мениджмънт говоря) на флота т.е. всички процеси, после цялата база и прочее. Предложението за Кити Хоук беше абсолютно нереалистично и никой никога по никакъв начин не е гледал на него сериозно. То си беше чисто политически ход, използване на неуредиците около Вик, за печелене на политически точки.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                3 са далите фира котли, и то още преди няколко месеца.
                                Тъй де, прав си. А защо преди няколко месеца?

                                Comment

                                Working...
                                X